Przejdź do głównej zawartości

Gratka dla fanów polskiej fantastyki

Wszystkich miłośników polskiej fantastyki z pewnością zainteresuje założony przez Roberta J. Szmidta portal FantastykaPolska.pl, z którego można ściągnąć wiele opowiadań, nowel, a nawet powieści takich autorów jak Marcin Mortka, Rafał Dębski, Dariusz Domagalski, czy Tomasz Pacyński. Prace założyciela oczywiście także na niej znajdziecie.


Jak deklaruje pan Szmidt "FantastykaPolska.pl to portal, na którym znajdziecie teksty literackie autorów, którzy mają na swoim koncie publikacje książkowe (liczymy także antologie), bądź minimum 10 opowiadań zamieszczonych na łamach papierowych czasopism płatnych. Zachowujemy ten rygor nie dlatego, by dzielić autorów na lepszych lub gorszych. Chcemy stworzyć bazę profesjonalnych tekstów, które mają za sobą redakcję i korekty. Zbiór opowiadań i powieści, które każdy z was przeczyta z przyjemnością, nie zgrzytając zębami z powodu błędów i literówek." [źródło]

Nie ukrywam, że pomysł bardzo mi się podoba, choć raczej nie jestem zwolenniczką e-booków. A co Wy o nim sądzicie? Będziecie korzystać z darmowych e-booków?

Komentarze

 1. Ebooki czytam już od dawna, więc to nie jest dla mnie problem. Bardzo mi się podoba ten pomysł i z pewnością będę korzystać z tej strony. Dzięki za informację.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dlaczego nie? e-booki również czytuję, więc problemu nie ma:) A w dodatku kocham fantastykę, więc z pewnością skorzystam.

  OdpowiedzUsuń
 3. choć ja dopiero z polską fantastyką się "poznaję" to chętnie zajrzę.

  OdpowiedzUsuń
 4. stronę znam i nawet udostępniam u siebie informacje o nowościach na stronie FB :) taka mała współpraca pomiędzy mną a prowadzącymi serwis :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Czym kolorować, czyli przegląd kredek, cienkopisów i wszystkiego, co koloruje.

Od kilku miesięcy relaksuję się w towarzystwie kolorowanek dla dorosłych. Zaczęło się od jednego egzemplarza „Art deco” oraz zestawu kredek szkolnych, a obecnie mój domowy arsenał rozrósł się do czternastu kolorowanek oraz kilku zestawów kredek, cienkopisów i mazaków. Dzisiaj dzielę się wrażeniami, co najbardziej mi się przydaje, a czego nauczyłam się unikać. Może Was zainspiruję? 
Narzędzi służących do kolorowania jest mnóstwo, poczynając od tradycyjnych kredek i farb, poprzez cienkopisy, a na żelowych długopisach kończąc. Sama korzystam z pięciu: 1.Kredki 2.Cienkopisy 3.Długopisy żelowe 4.Mazaki 5.Pastele