Gratka dla fanów polskiej fantastyki

Wszystkich miłośników polskiej fantastyki z pewnością zainteresuje założony przez Roberta J. Szmidta portal FantastykaPolska.pl, z którego można ściągnąć wiele opowiadań, nowel, a nawet powieści takich autorów jak Marcin Mortka, Rafał Dębski, Dariusz Domagalski, czy Tomasz Pacyński. Prace założyciela oczywiście także na niej znajdziecie.


Jak deklaruje pan Szmidt "FantastykaPolska.pl to portal, na którym znajdziecie teksty literackie autorów, którzy mają na swoim koncie publikacje książkowe (liczymy także antologie), bądź minimum 10 opowiadań zamieszczonych na łamach papierowych czasopism płatnych. Zachowujemy ten rygor nie dlatego, by dzielić autorów na lepszych lub gorszych. Chcemy stworzyć bazę profesjonalnych tekstów, które mają za sobą redakcję i korekty. Zbiór opowiadań i powieści, które każdy z was przeczyta z przyjemnością, nie zgrzytając zębami z powodu błędów i literówek." [źródło]

Nie ukrywam, że pomysł bardzo mi się podoba, choć raczej nie jestem zwolenniczką e-booków. A co Wy o nim sądzicie? Będziecie korzystać z darmowych e-booków?

Komentarze

 1. Ebooki czytam już od dawna, więc to nie jest dla mnie problem. Bardzo mi się podoba ten pomysł i z pewnością będę korzystać z tej strony. Dzięki za informację.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dlaczego nie? e-booki również czytuję, więc problemu nie ma:) A w dodatku kocham fantastykę, więc z pewnością skorzystam.

  OdpowiedzUsuń
 3. choć ja dopiero z polską fantastyką się "poznaję" to chętnie zajrzę.

  OdpowiedzUsuń
 4. stronę znam i nawet udostępniam u siebie informacje o nowościach na stronie FB :) taka mała współpraca pomiędzy mną a prowadzącymi serwis :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz