Book-Trotter - propozycje na kwiecień

W zastraszającym tempie minęła już prawie połowa marca (kiedy? jak?), a nie mamy jeszcze żadnej chińskiej lektury. Biję się w piersi, że moje książki czekają w kolejce na półce i mam nadzieję, że uda mi się przeczytać chociaż dwie z nich. A jak Wam idzie lektura marcowych książek w ramach Book-Trottera?


Na kwiecień proponuję Wam dosyć kraje, które zdobyły sporo głosów w ostatniej ankiecie, oraz dwa nowe typy. Mam nadzieję, że i tym razem przypadną Wam do gustu. W ankiecie, która za chwilę pojawi się w pasku po prawej stronie możecie oddać swój głos. 

A oto i propozycje:
1. literatura fińska
2. literatura krajów arabskich
3. literatura islandzka
4. literatura norweska
5. literatura czeska

Do udziału w wyzwaniu zapraszam także nowych uczestników. Przyłączyć można się w każdej chwili. Nie musicie też wywiązywać się z wyzwania co miesiąc :)

Komentarze

 1. Rzeczywiście czas biegnie niesamowicie. Ja co prawda mam zamiar jutro, najpóźniej pojutrze skończyć książkę z lit. chińskiej, ale pewnie z recenzją jeszcze się chwile zejdzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Recenzja nie tak pilna, liczy się, że książka jest przeczytana :)

   Usuń
 2. Lektura chińszczyzny no niestety nie za bardzo idzie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie u mnie też nie bardzo, aż wstyd.. Ale muszę się zmobilizować:)

   Usuń
  2. Ja mam nadzieje, ze w przyszłym miesiacu wygra norweska, bo jak nie to ...no jeszcze nie wiem co zrobię, ale coś strasznego:)

   Usuń
  3. Ja mam po prostu nadzieję na coś "północnego" :)

   Usuń
  4. Ja też, jak nie norweska:( to islandzka, fińska, arabska w ostateczności:)

   Usuń
 3. Ja wczoraj jedną specjalnie na tą okazję, więc mam nadzieję, że zdążę przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze została połowa miesiąca, więc na pewno Ci się uda :)

   Usuń
 4. Ja już przeczytałam, jeszcze słucham w wersji audio "Dziewcząt z Szanghaju".

  OdpowiedzUsuń
 5. Masz rację strasznie szybko leci miałam spore plany czytelnicze na ten miesiąc jak na razie idzie mi dość średnio.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja przeczytałam w sumie sporo, ale nie to, co planowałam ;)

   Usuń
 6. Ja przeczytałam " Poślubić Buddę" - Zhou Weihui ,ale książka mi się nie podobała i nie wiem czy będę pisała recenzję. Innej raczej już nie przeczytam,także może w przyszłym miesiącu mi się uda zaliczyć wyzwanie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gosiu, ale warunkiem zaliczenia wyzwania jest przeczytanie książki, a nie jej opisanie - czyli wyzwanie marcowe zrealizowałaś :)

   Usuń
 7. U mnie "Kwiat śniegu i sekretny wachlarz" czeka, jeszcze nie zaczęłam, ale myślę, że zdążę. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam zamiar zabrać się za "Cukiereczki" Mian Mian, ale od wczoraj źle się czuję, bo przypałętało się do mnie jakieś choróbsko, więc muszę odłożyć czytanie powieści, bo mam ją w formie e-booka, a nie wiem, czy uda mi się usiedzieć w miejscu ze ślepiami utkwionymi w ekranie laptopa. Co do kolejnego miesiąca - mam wątpliwości związane z wyborem, ale pomyślę i oddam głos.

  OdpowiedzUsuń
 9. zagłosowane
  moja chińska też stoi na półce i czeka

  OdpowiedzUsuń
 10. Korci mnie ta zabawa, ale jak wybieram sobie książkę w bibliotece to mało zwracam uwagę z jakiego regionu/ kraju jest autor.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam dwie chińskie już przeczytane (czekają tylko na recenzję), trzecia się właśnie czyta :) Jeśli dam radę, to może nawet będzie też czwarta, ale nie obiecuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mamy więc kandydata na przodownika pracy :) Pięknie :)

   Usuń
  2. i chyba dłuuuugo nikogo poza Jenah w czołówce nie będzie:)

   Usuń
 12. Zostawiłam sobie "chińszczyznę" na koniec miesiąca ;-) Wygląda na to, że zdążę przeczytać, choć książka, którą wybrałam (Na Złotej Górze Lisy See) jest najobszerniejsza z tych, które wybrałam do przeczytania w marcu :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Może i mi się w tym miesiącu uda dołączyć do wyzwania.

  OdpowiedzUsuń
 14. Kasia Ty się bijesz w pierś???
  To ja się tak wyrywałam do chińskiej literatury, a jak było już wszystko jasne to okazało się, że dwie książki, o których myślałam napisały Amerykanki!
  Mam w domu jeszcze "W świecie wiatru i wierzb. Wyznania chińskiej kurtyzany", tyle, że w książce brak autora!!! Biblioteka Narodowa podaje Miao Sing, więc chyba się jednak nadaje...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ponieważ trochę krucho u nas z lit. chińską, jeżeli są to autorki pochodzenia chińskiego i piszą o Chinach, to mogą być :)

   Usuń
  2. Sprawdziłam to "W świecie wiatru i wierzb. Wyznania chińskiej kurtyzany" i wydaje mi się, że jak najbardziej może być :)

   Usuń
  3. To dobrze, chyba właśnie tę książkę przeczytam :)

   Autorki, o których pisałam to Lisa See (Marzenia Joy) i Mingmei Yip (Pieśń Jedwabnego Szlaku). Obie pochodzą z Chin i piszą o Chinach, ale od wielu lat mieszkają w USA.

   Usuń

Prześlij komentarz