Przejdź do głównej zawartości

Konkurs! Konkurs!

Razem z portalem skauting.pl chciałabym Was zaprosić do udziału w dwóch konkursach z atrakcyjnymi książkowymi nagrodami.


Nagrodą jest egzemplarz książki "Bezsenność w Tokio" Marcina Bruczkowskiego, która stanowi ciekawe połączenie przewodnika, powieści i autobiografii Polaka, który 10 lat spędził w Japonii. Autor wspomina w niej swoje najciekawsze przygody, których ze względu na różnicę kultur przeżył naprawdę mnóstwo.


Książka napisana jest bardzo lekkim stylem, dzięki czemu czyta się ją błyskawicznie. Autor umieścił w niej również szereg ilustracji (zdjęć, schematów, map) ze swoich zbiorów. O atrakcyjności tej publikacji świadczyć może również fakt, że po wyczerpaniu nakładu pierwszego wydania archiwalne egzemplarze osiągały cenę nawet 200 zł za egzemplarz! Z fragmentami książki można zapoznać się na stronach internetowych Wydawnictwa Znak.

Dla czytelników portalu mamy jeden egzemplarz tej świetnej książki. Aby go zdobyć należy odpowiedzieć na dwa proste pytania:
 1. Co oznacza słowo „gajdzin”?
 2. Dlaczego to właśnie ja powinienem/powinnam otrzymać tę książkę?

Odpowiedzi należy wysyłać na adres: konkurs@skauting.pl do 1 marca 2013 r. Spośród poprawnych odpowiedzi wybierzemy zwycięzcę, który otrzyma darmowy egzemplarz książki.

Krok po kroku
 1. Wiadomość z odpowiedziami należy wysłać do 1 marca 2013r. poprzez e-mail na adres: konkurs@skauting.pl. W temacie wiadomości należy wpisać wpisać „Bezsenność w Tokio”, a w treści wiadomości należy wpisać odpowiedx na pytania oraz imię, nazwisko, telefon kontaktowy oraz adres, na który mają zostać dostarczone nagrody.
 2. Zgłoszenie do udziału w Konkursie, dokonane zgodnie z punktem poprzedzającym, musi nastąpić nie później niż 1 marca 2013r. Zgłoszenia późniejsze nie będą brane pod uwagę w ramach Konkursu.
 3. Każdy Uczestnik w czasie trwania Konkursu może przesłać tylko jedno zgłoszenie.
 4. W wiadomościach prosimy dopisać: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych przy realizacji konkursu zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.1997(DZ.U. nr 133, poz. 883).” Regulamin konkursu dostępny jest w siedzibie redakcji portalu skauting.pl.
 5. Wyłonienie zwycięzców następuje poprzez wybranie spośród wszystkich nadesłanych odpowiedzi jednego zgłoszenia zawierającego poprawną odpowiedź na pytanie nr 1 oraz najbardziej interesującą odpowiedź na pytanie nr 2. Decyzja Organizatora o przyznaniu Nagród jest ostateczna i nieodwołalna.
 6. Wyniki zostaną podane na portalu skauting.pl do 8 marca 2013r.
 7. Zwycięzcy wyrażają zgodę na publikację swojego imienia i nazwiska na portalu skauting.pl w dniu ogłoszenia wyników konkursu.


Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania jest darmowy egzemplarz książki pt. „Leksykon militariów Powstania Warszawskiego„. Aby wygrać tę książkę wystarczy przesłać na nasz adres mailowy: konkurs@skauting.pl jak największą listę broni używanej w czasie Powstania Warszawskiego i „wyśpiewanej” w piosenkach powstańczych.

Przykład poprawnej odpowiedzi: 
Pistolet Vis – Pałacyk Michla

Na zgłoszenia czekamy do niedzieli 3 marca 2013 r.

Krok po kroku
 1. Wiadomość z odpowiedziami należy wysłać do 3 marca 2013r. poprzez e-mail na adres: konkurs@skauting.pl. W temacie wiadomości należy wpisać wpisać „Leksykon militariów Powstania Warszawskiego”, a w treści wiadomości należy wpisać odpowiedź na pytanie oraz imię, nazwisko, telefon kontaktowy oraz adres, na który mają zostać dostarczone nagrody.
 2. Zgłoszenie do udziału w Konkursie, dokonane zgodnie z punktem poprzedzającym, musi nastąpić nie później niż 3 marca 2013r. Zgłoszenia późniejsze nie będą brane pod uwagę w ramach Konkursu.
 3. Każdy Uczestnik w czasie trwania Konkursu może przesłać tylko jedno zgłoszenie.
 4. W wiadomościach prosimy dopisać: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych przy realizacji konkursu zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.1997(DZ.U. nr 133, poz. 883).” Regulamin konkursu dostępny jest w siedzibie redakcji portalu skauting.pl.
 5. Wyłonienie zwycięzców następuje poprzez wybranie spośród wszystkich nadesłanych odpowiedzi jednego zgłoszenia zawierającego największą listę broni, odnotowanych w powstańczych piosenkach. Decyzja Organizatora o przyznaniu nagród jest ostateczna i nieodwołalna.
 6. Wyniki zostaną podane na portalu skauting.pl do 15 marca 2013r.
 7. Zwycięzcy wyrażają zgodę na publikację swojego imienia i nazwiska na portalu skauting.pl w dniu ogłoszenia wyników konkursu.

Komentarze

 1. Oj akurat tym razem nic dla mnie :) Nie ta tematyka :) Ale konkursy bardzo fajne :)
  Powodzenia dla wszystkich, którzy się zgłoszą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O Boże, o Boże, o Boże, Bezsenność w Tokio <33333
  Jak tylko wieczorkiem będę mieć chwile czasu to zaraz siadam do pisana, bo o moim zainteresowaniu Azją mogę gadać godzinami xd

  OdpowiedzUsuń
 3. Spróbuję swoich sił w tym drugim konkursie. Marzy mi się ów "Leksykon militariów...".:) Jakiś czas temu czytałam świetną recenzję tej unikatowej publikacji w tygodniku "W sieci" i od tej pory śni mi się ta książka:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Życzę powodzenia wszystkim, tym razem konkurs nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. no nieeee, pomyliłam daty upływu zgłoszeń odpowiedzi :(((((

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda :( Niestety, ja tylko przekazuję informacje, nie mam wpływu na sam konkurs :(

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Czym kolorować, czyli przegląd kredek, cienkopisów i wszystkiego, co koloruje.

Od kilku miesięcy relaksuję się w towarzystwie kolorowanek dla dorosłych. Zaczęło się od jednego egzemplarza „Art deco” oraz zestawu kredek szkolnych, a obecnie mój domowy arsenał rozrósł się do czternastu kolorowanek oraz kilku zestawów kredek, cienkopisów i mazaków. Dzisiaj dzielę się wrażeniami, co najbardziej mi się przydaje, a czego nauczyłam się unikać. Może Was zainspiruję? 
Narzędzi służących do kolorowania jest mnóstwo, poczynając od tradycyjnych kredek i farb, poprzez cienkopisy, a na żelowych długopisach kończąc. Sama korzystam z pięciu: 1.Kredki 2.Cienkopisy 3.Długopisy żelowe 4.Mazaki 5.Pastele