Przejdź do głównej zawartości

Konkurs! Konkurs!

Razem z portalem skauting.pl chciałabym Was zaprosić do udziału w dwóch konkursach z atrakcyjnymi książkowymi nagrodami.


Nagrodą jest egzemplarz książki "Bezsenność w Tokio" Marcina Bruczkowskiego, która stanowi ciekawe połączenie przewodnika, powieści i autobiografii Polaka, który 10 lat spędził w Japonii. Autor wspomina w niej swoje najciekawsze przygody, których ze względu na różnicę kultur przeżył naprawdę mnóstwo.


Książka napisana jest bardzo lekkim stylem, dzięki czemu czyta się ją błyskawicznie. Autor umieścił w niej również szereg ilustracji (zdjęć, schematów, map) ze swoich zbiorów. O atrakcyjności tej publikacji świadczyć może również fakt, że po wyczerpaniu nakładu pierwszego wydania archiwalne egzemplarze osiągały cenę nawet 200 zł za egzemplarz! Z fragmentami książki można zapoznać się na stronach internetowych Wydawnictwa Znak.

Dla czytelników portalu mamy jeden egzemplarz tej świetnej książki. Aby go zdobyć należy odpowiedzieć na dwa proste pytania:
 1. Co oznacza słowo „gajdzin”?
 2. Dlaczego to właśnie ja powinienem/powinnam otrzymać tę książkę?

Odpowiedzi należy wysyłać na adres: konkurs@skauting.pl do 1 marca 2013 r. Spośród poprawnych odpowiedzi wybierzemy zwycięzcę, który otrzyma darmowy egzemplarz książki.

Krok po kroku
 1. Wiadomość z odpowiedziami należy wysłać do 1 marca 2013r. poprzez e-mail na adres: konkurs@skauting.pl. W temacie wiadomości należy wpisać wpisać „Bezsenność w Tokio”, a w treści wiadomości należy wpisać odpowiedx na pytania oraz imię, nazwisko, telefon kontaktowy oraz adres, na który mają zostać dostarczone nagrody.
 2. Zgłoszenie do udziału w Konkursie, dokonane zgodnie z punktem poprzedzającym, musi nastąpić nie później niż 1 marca 2013r. Zgłoszenia późniejsze nie będą brane pod uwagę w ramach Konkursu.
 3. Każdy Uczestnik w czasie trwania Konkursu może przesłać tylko jedno zgłoszenie.
 4. W wiadomościach prosimy dopisać: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych przy realizacji konkursu zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.1997(DZ.U. nr 133, poz. 883).” Regulamin konkursu dostępny jest w siedzibie redakcji portalu skauting.pl.
 5. Wyłonienie zwycięzców następuje poprzez wybranie spośród wszystkich nadesłanych odpowiedzi jednego zgłoszenia zawierającego poprawną odpowiedź na pytanie nr 1 oraz najbardziej interesującą odpowiedź na pytanie nr 2. Decyzja Organizatora o przyznaniu Nagród jest ostateczna i nieodwołalna.
 6. Wyniki zostaną podane na portalu skauting.pl do 8 marca 2013r.
 7. Zwycięzcy wyrażają zgodę na publikację swojego imienia i nazwiska na portalu skauting.pl w dniu ogłoszenia wyników konkursu.


Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania jest darmowy egzemplarz książki pt. „Leksykon militariów Powstania Warszawskiego„. Aby wygrać tę książkę wystarczy przesłać na nasz adres mailowy: konkurs@skauting.pl jak największą listę broni używanej w czasie Powstania Warszawskiego i „wyśpiewanej” w piosenkach powstańczych.

Przykład poprawnej odpowiedzi: 
Pistolet Vis – Pałacyk Michla

Na zgłoszenia czekamy do niedzieli 3 marca 2013 r.

Krok po kroku
 1. Wiadomość z odpowiedziami należy wysłać do 3 marca 2013r. poprzez e-mail na adres: konkurs@skauting.pl. W temacie wiadomości należy wpisać wpisać „Leksykon militariów Powstania Warszawskiego”, a w treści wiadomości należy wpisać odpowiedź na pytanie oraz imię, nazwisko, telefon kontaktowy oraz adres, na który mają zostać dostarczone nagrody.
 2. Zgłoszenie do udziału w Konkursie, dokonane zgodnie z punktem poprzedzającym, musi nastąpić nie później niż 3 marca 2013r. Zgłoszenia późniejsze nie będą brane pod uwagę w ramach Konkursu.
 3. Każdy Uczestnik w czasie trwania Konkursu może przesłać tylko jedno zgłoszenie.
 4. W wiadomościach prosimy dopisać: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych przy realizacji konkursu zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.1997(DZ.U. nr 133, poz. 883).” Regulamin konkursu dostępny jest w siedzibie redakcji portalu skauting.pl.
 5. Wyłonienie zwycięzców następuje poprzez wybranie spośród wszystkich nadesłanych odpowiedzi jednego zgłoszenia zawierającego największą listę broni, odnotowanych w powstańczych piosenkach. Decyzja Organizatora o przyznaniu nagród jest ostateczna i nieodwołalna.
 6. Wyniki zostaną podane na portalu skauting.pl do 15 marca 2013r.
 7. Zwycięzcy wyrażają zgodę na publikację swojego imienia i nazwiska na portalu skauting.pl w dniu ogłoszenia wyników konkursu.

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Top 10 książek na Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia to idealny czas, by nieco zwolnić i zatopić się w przyjemną lekturę. Warto też odpowiednim jej wyborem wprawić się w świąteczny nastrój już wcześniej. Dzisiaj przygotowałam dla Was zestawienie książek, których akcja ściśle wiąże się ze Świętami. Zapewniam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Na początek nieco tradycyjnie i nostalgicznie:
1. "Opowieści wigilijne" Charles Dickens 

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby opowieści o Scrooge'u, którego w wigilijną noc nawiedziły cztery duchy, by wskazać mu nową ścieżkę w życiu. Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazało się niedawno nowe tłumaczenie tej opowieści, zawierające drugą historię autora, również utrzymaną w klimacie bożonarodzeniowym zatytułowaną "Nawiedzony". Właśnie się nią zaczytuję, wrażenia z lektury za kilka dni.

"To" Stephen King

Czy się unoszą? O tak. One pławią się w powietrzu.
W moje ręce ponownie trafiła książka Stephena Kinga, która swego czasu zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że mimo upływu kolejnych lat niektóre sceny nadal tak żywo były wyryte w mojej pamięci, że mimo zagłębiania się w kolejne w powieści grozy i horrory, „To” niewzruszenie tkwiło na szczycie mojej prywatnej listy tych najlepszych. I po której nigdy nie potrafiłam już z ufnością spojrzeć na żadnego klauna.
W monstrualnych rozmiarów opowieści King przenosi nas do Derry, podobnego do tysięcy innych prowincjonalnych amerykańskich mieścin. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Z nieznanych przyczyn przestępczość jest tu większa, ludzie bardziej brutalni i bezwzględni, a co dwadzieścia kilka lat dochodzi do eskalacji przemocy i w niewyjaśnionych okolicznościach giną dzieci.

"100 książek, które trzeba przeczytać" według BBC

Ranking "100 książek, które trzeba przeczytać" stworzony przez BBC pojawiał się już na wielu blogach, a dzisiaj gości także u mnie. Nie jest to lista idealna, już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że znaczną część umieszczonych na niej pozycji to książki brytyjskich autorów, zdecydowanie zaś brak na nich wielu znaczących książek pisarzy z innych państw. Nie brak też tu dziwnych wpadek, np. umieszczenia "Opowieści z Narnii" oraz  "Lwa, czarownicy i starej szafy" w oddzielnych punktach. Podobnie sytuacja wygląda z dziełami zebranymi Szekspira oraz "Hamletem" umieszczonym oddzielnie. 
Niemniej jednak postanowiłam sprawdzić, ile to zacnych książek jest już za mną (są one wytłuszczone) i... wynik wypada słabiutko... Jedynie 34 pozycje. Pociesza mnie fakt, że co najmniej drugie tyle znam z ekranizacji bądź fragmentów. Listę będę na bieżąco aktualizować, mam nadzieję, że za kilka miesięcy będzie już wyglądała o niebo lepiej :) A jak wyglądają Wasze w…