Zapowiedzi na dobry początek roku

Wraz z początkiem roku wydawnictwa w końcu podzieliły się z nami informacją, czego wkrótce możemy wypatrywać. Nie ukrywam, że kilka naprawdę mnie zainteresowało, może znajdziecie wśród nich coś dla siebie? :)

1. 
sword_song_us"Pieśń miecza" Bernard Cornwell
Instytut Wydawniczy Erica

Data premiery: styczeń/luty 2013 (okładka angielska, gdyż polskiej wersji jeszcze nie ma na stronie)

Opis:
Jest rok 885. Anglia – podzielona na duńską północ i rządzone przez saskiego króla Alfreda południe – cieszy się chwilowym spokojem. Jednak jest to tylko cisza przed burzą. Umarły powstaje z grobu, a nowo przybyli wikingowie zajmują Londyn. Szykuje się kolejna krwawa wojna.
Alfred zleca zadanie odbicia miasta wodzowi Uhtredowi – na poły Sasowi, na poły Duńczykowi – którego imię budzi respekt jak Brytania długa i szeroka. Od jego oddania sprawom saskiego królestwa Wessexu będzie zależeć przyszłość całej Anglii. Jednakże nawet jego wielki talent wojenny może nie wystarczyć w starciu z olbrzymią flotą najeźdźców z Norwegii i Danii.2.
"Cienie w mroku" Michelle Paver
Wydawnictwo W.A.B.
Data premiery: kwiecień 2013

Opis:
Tu nie ma zmierzchu ani świtu. Czas stracił znaczenie. Opuściliśmy świat rzeczywisty i wkroczyliśmy do krainy snów.

Jest ich pięciu. Gruby Algie, ciemnowłosy Hugo, Teddy z wyłupiastymi oczyma, przystojny Gus i ubogi Jack, który musiał pożegnać się z marzeniami o zostaniu fizykiem na rzecz pracy w fabryce papeterii. W lipcu 1937 roku postanawiają wyruszyć w roczną wyprawę badawczą na Spitsbergen. Dla Jacka to ostatnia szansa, by zrobić coś z beznadziejnym życiem. Wyprawę od początku prześladuje pech i do spokojnej zatoczki Gruhunken dociera tylko on wraz z Gusem i Algiem. Stary kapitan odradza im zakładanie obozu w tym miejscu, ale ignorują jego ostrzeżenia. Gdy słońce po raz ostatni wzejdzie nad horyzontem i rozpocznie się długa noc polarna, Jack zostanie zupełnie sam. Jego całym światem staną się arktyczne przestrzenie, trzeszczący lód i przytłaczająca cisza. Coś kryje się w mroku. Coś złego. Coś, co nie jest tylko wytworem jego wyobraźni.

3.
Nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego ukażą się także trzy wznowienia powieści Jo Nesbo z cyklu o Harrym Hole: "Czerwone gardło", "Karaluchy" oraz "Pentagram". Premiera już 11 lutego, ale okładek nadal brak.

4. 

"Słowo i miecz" Witold Jabłoński
Wydawnictwo superNOWA
Data premiery: 19 stycznia 2013

Opis: 
SŁOWIAŃSKA GRA O TRON! 
SŁOWO I MIECZ to powieść dziejąca się w XI wieku, w czasach pierwszych Piastów.
Wkraczające na nasze ziemie chrześcijaństwo zmaga się z wciąż jeszcze niepokonanym żywiołem pogańskim. Skrzywdzona przez Bolesława Chrobrego dziedziczka książąt mazowieckich rodzi bękarta Miecława i wychowuje go na mściciela. Za sprawą rodzimych bogów i demonów nadchodzą Czasy Zamętu: trzej synowie Chrobrego giną w niezwykłych okolicznościach, buntują się możni, a lud pali kościoły i morduje znienawidzonych misjonarzy.5. 

Siedem-minut"Siedem minut po północy" Patrick Ness
Wydawnictwo Papierowy Księżyc
Data premiery: 19 stycznia 2013

Opis: 
Jest siedem minut po północy, gdy trzynastoletni Conor budzi się i odkrywa, że za oknem jego sypialni czai się potwór. Jednak to nie tego potwora Conor się spodziewał – sądził, że odwiedzi go raczej ten z dręczącego go koszmaru, powtarzającego się niemal każdej nocy od dnia, kiedy matka chłopca rozpoczęła leczenie. Potwór z jego podwórka jest inny. Sędziwy. I dziki. I chce czegoś od Conora. Czegoś niebezpiecznego i przerażającego.
Żąda prawdy.
Na podstawie ostatniego pomysłu wielokrotnie nagradzanej pisarki Siobhan Dowd – która zmarła na raka i nie mogła sama napisać tej historii – Patrick Ness stworzył mroczną, przejmującą powieść o nieszczęściu i stracie, a także o potworach: tych realnych i tych wyobrażonych.
Komentarze

 1. No oczywiście Cornwell i "Siedem minut po północy", koniecznie! Już nie mogę się doczekać!
  Ciekawie zapowiada się też książka Jabłońskiego, ale mam obawy, czy dorówna Cherezińskiej i póki co się wstrzymam:)
  Pozdrawiam serdecznie!
  P.S. Wiem, że w Twoich zapowiedziach na pewno znajdę coś dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też od razu pomyślałam o Cherezińskiej, ale dla mnie Piastów nigdy za wiele, więc jestem tej książki bardzo ciekawa :)

   Usuń
 2. ,,Cienie w mroku" chętnie bym przeczytała:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Koniecznie "Siedem minut po północy" i "Cienie w mroku", zastanawiam się też nad Cornwellem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pieśń miecza" to już czwarty tom rewelacyjnych "Wojen Wikingów" - polecam cały cykl :)

   Usuń
 4. Chyba tylko ,,Cienie w mroku":P

  OdpowiedzUsuń
 5. "Siedem minut po północy" wydają się mieć fajny pomysł, zobaczymy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wypatrzyłam tych książek w zapowiedziach, a niektóre zapowiadają sie szczególnie ciekawie, zwłaszcza Cornwell, Jabłoński i Ness :)

  OdpowiedzUsuń
 7. zainteresowana byłabym książką "Siedem minut po północy" :)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Cienie w mroku" - tak, to jest to, co muszę przeczytać! "Siedem minut po północy" również zapowiada się bardzo interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 9. O jenki! "Siedem minut po północy" gdzieś mi umknęło w zapowiedziach. Must Have!

  OdpowiedzUsuń
 10. Z tej listy chyba najbardziej mi odpowiada "Siedem minut po północy". No i wreszcie chciałabym przeczytać coś Nesbo.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz