Przejdź do głównej zawartości

"Sekrety Los Angeles" Susan Crosby

Tytuł Sekrety Los Angeles
Autor 
Susan Crosby 
Wydawnictwo Mira
Data wydania 2012-08-03

Stron 448

Susan Crosby to popularna autorka licznych romansów. W jej twórczości miłość i namiętność przeplatają się z wątkami sensacyjnymi, tworząc przyjemną i lekką mieszankę, pozwalającą zrelaksować się po ciężkim dniu. Jak sama przyznaje, w swoich powieściach stara się przedstawiać historie, które kończą się zgodnie z jej ukochanym książkowych zwrotem – I żyli długo i szczęśliwie. Jeśli więc szukacie odprężającej lektury ze szczęśliwym zakończeniem, najnowsza propozycja wydawnicza Miry, „Sekrety Los Angeles”, powinna przypaść Wam do gustu.

Książka składa się z trzech mini-powieści, które pierwotnie zostały wydane jako oddzielne, niezależne od siebie publikacje. Uważam pomysł złożenia ich w całość za bardzo dobre rozwiązanie, łączą je bowiem ci sami bohaterowie, a dzięki takiemu zabiegowi dostajemy do ręki solidną porcję lektury, która umili nam czas na kilka godzin.

Troje byłych żołnierzy, których łączy silna przyjaźń, otwiera w Los Angeles agencję detektywistyczną. Dosyć szybko Nate Caldwell, Sam Remington i Arianna Alvarado wyrabiają sobie dobrą opinię i renomę, dzięki czemu otwiera się przed nimi droga do współpracy z najważniejszymi osobami w całym stanie. Choć w swojej dziedzinie są niekwestionowanymi zawodowcami, wkrótce każde z nich trafia na sprawę, w którą angażuje się emocjonalnie i uczuciowo.

Zadanie dla dwojga opowiada o zleceniu, jakie otrzymał Nate od wpływowej i bogatej klientki, która podejrzewa swojego męża o romans z asystentką. Aby zwiększyć swą wiarygodność w oczach śledzonego mężczyzny, zwykle działający w pojedynkę Caldwell musi zaangażować do współpracy nową pracownicę, Lyndsey. Żadne z nich nie spodziewa się, dokąd doprowadzi ich to zlecenie.

Listy bez podpisu to historia Sama, który na zjeździe absolwentów spotyka Danę Sterling, jego pierwszą, młodzieńczą, niespełnioną miłość. Obecnie kobieta jest znaną panią senator ubiegającą się o kolejną kadencję. Wkrótce dostaje ona anonimowe pogróżki, by wycofała się z tych planów. Zafascynowana Samem Dana prosi go o pomoc w namierzeniu szantażysty.

Zmowa milczenia przedstawia z kolei zmagania Arianny, która stara się odkryć prawdę o śmierci swojego ojca, policjanta zastrzelonego na służbie wiele lat temu. Jedyną osobą, która może jej pomóc w prywatnym śledztwie jest Joe Vicente, syn policjanta, który przed laty zajmował się tą sprawą. Okazuje się jednak, że czasem lepiej jest, gdy tajemnice przeszłości pozostają nieodkryte.

Pomysł wydania trzech krótkich powieści jako jednej książki od razu nasunął mi skojarzenie z „Od dziś za miesiąc” autorstwa Emilie Rose, także należącą do cyklu „Opowieści z pasją”. Muszę przy tym przyznać, że „Sekrety Los Angeles” czytało mi się znacznie lepiej i z większą przyjemnością. Nie ma co ukrywać, wszystkie zawarte w niej opowieści zostały napisane według typowego dla romansów schematu  - choć wzajemnie się kochają, nie mogą być razem ze względu na złe doświadczenia, tudzież tajemnice z przeszłości; ostatecznie jednak wszystko kończy się happy endem. Na szczęście autorce udało się uniknąć zbyt wielu, tak często irytujących, przesłodzonych opisów wzajemnej deklaracji gorących uczuć. Dosyć zainteresowały mnie także intrygi towarzyszące związkom głównych bohaterów. Najbardziej przypadły mi do gustu Listy bez podpisu, najmniej Zadanie dla dwojga, najbardziej z całej trójki zbliżone do typowych, niezbyt lotnych romansideł.

Podsumowując, wszystkim miłośniczkom lekkich, bezpretensjonalnych powieści o miłości zabarwionych odrobiną sensacyjnej intrygi, polecam lekturę „Sekretów Los Angeles”, które na tle innych romansów wypadają naprawdę przyzwoicie.

Moja ocena: 4/6


 Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Wydawnictwu Mira

 


Recenzja ukazała się także na stronie Lubimy Czytać

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Top 10 książek na Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia to idealny czas, by nieco zwolnić i zatopić się w przyjemną lekturę. Warto też odpowiednim jej wyborem wprawić się w świąteczny nastrój już wcześniej. Dzisiaj przygotowałam dla Was zestawienie książek, których akcja ściśle wiąże się ze Świętami. Zapewniam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Na początek nieco tradycyjnie i nostalgicznie:
1. "Opowieści wigilijne" Charles Dickens 

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby opowieści o Scrooge'u, którego w wigilijną noc nawiedziły cztery duchy, by wskazać mu nową ścieżkę w życiu. Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazało się niedawno nowe tłumaczenie tej opowieści, zawierające drugą historię autora, również utrzymaną w klimacie bożonarodzeniowym zatytułowaną "Nawiedzony". Właśnie się nią zaczytuję, wrażenia z lektury za kilka dni.

"100 książek, które trzeba przeczytać" według BBC

Ranking "100 książek, które trzeba przeczytać" stworzony przez BBC pojawiał się już na wielu blogach, a dzisiaj gości także u mnie. Nie jest to lista idealna, już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że znaczną część umieszczonych na niej pozycji to książki brytyjskich autorów, zdecydowanie zaś brak na nich wielu znaczących książek pisarzy z innych państw. Nie brak też tu dziwnych wpadek, np. umieszczenia "Opowieści z Narnii" oraz  "Lwa, czarownicy i starej szafy" w oddzielnych punktach. Podobnie sytuacja wygląda z dziełami zebranymi Szekspira oraz "Hamletem" umieszczonym oddzielnie. 
Niemniej jednak postanowiłam sprawdzić, ile to zacnych książek jest już za mną (są one wytłuszczone) i... wynik wypada słabiutko... Jedynie 34 pozycje. Pociesza mnie fakt, że co najmniej drugie tyle znam z ekranizacji bądź fragmentów. Listę będę na bieżąco aktualizować, mam nadzieję, że za kilka miesięcy będzie już wyglądała o niebo lepiej :) A jak wyglądają Wasze w…

"To" Stephen King

Czy się unoszą? O tak. One pławią się w powietrzu.
W moje ręce ponownie trafiła książka Stephena Kinga, która swego czasu zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że mimo upływu kolejnych lat niektóre sceny nadal tak żywo były wyryte w mojej pamięci, że mimo zagłębiania się w kolejne w powieści grozy i horrory, „To” niewzruszenie tkwiło na szczycie mojej prywatnej listy tych najlepszych. I po której nigdy nie potrafiłam już z ufnością spojrzeć na żadnego klauna.
W monstrualnych rozmiarów opowieści King przenosi nas do Derry, podobnego do tysięcy innych prowincjonalnych amerykańskich mieścin. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Z nieznanych przyczyn przestępczość jest tu większa, ludzie bardziej brutalni i bezwzględni, a co dwadzieścia kilka lat dochodzi do eskalacji przemocy i w niewyjaśnionych okolicznościach giną dzieci.