Przejdź do głównej zawartości

Ekranizacje "Mansfield Park"

Niedawno opublikowałam recenzję jednej z moich ulubionych powieści pióra Jane Austen, "Mansfield Park". Dzisiaj chciałabym Was zaprosić do dyskusji na temat jej ekranizacji. Na stronie Klubu Jane Austen znajdziecie tekst autorstwa mojej skromnej osoby na ten temat.

A oto zwiastuny do wersji kinowych:

Mansfield Park (1999)
 


Mansfield Park (2007)

Komentarze

 1. Jestem ciekawa samej książki jak i jej ekranizacji. Muszę jak najszybciej nadrobić książkową zaległość. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również jeszcze nie miałam przyjemności, ale wkrótce zamierzam wyrobić sobie opinię na temat filmów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książkę jakoś tak "odbębniłam", wolę Dumę i uprzedzenie albo Rozważną i romantyczną. Albo Perswazje.
  Oglądałam ten pierwszy film, ale też jakiś był taki. No do oglądania, ale nie do zakochania się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Także lubię "Dumę...", ale do "Mansfield Park" mam duży sentyment, a "Perswazje" jeszcze przede mną ;)

   Usuń
 4. widziałam obie ekranizacje :)
  osobiście nowsza bardziej mi się jakoś podobała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam jeszcze książki, ale mam ogromną chęć na nią. Obie ekranizacje obejrzę na pewno!

  OdpowiedzUsuń
 6. Coś mi pod kopułką świta że gdzieś kiedyś widziałam film , ale na świtaniu się skończyło

  OdpowiedzUsuń
 7. Książkę czytałam, z ekranizacji widziałam tą z 2007 roku i mini serial z 1983 r. Jednak najbardziej lubię Dumę i uprzedzenie!:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Czym kolorować, czyli przegląd kredek, cienkopisów i wszystkiego, co koloruje.

Od kilku miesięcy relaksuję się w towarzystwie kolorowanek dla dorosłych. Zaczęło się od jednego egzemplarza „Art deco” oraz zestawu kredek szkolnych, a obecnie mój domowy arsenał rozrósł się do czternastu kolorowanek oraz kilku zestawów kredek, cienkopisów i mazaków. Dzisiaj dzielę się wrażeniami, co najbardziej mi się przydaje, a czego nauczyłam się unikać. Może Was zainspiruję? 
Narzędzi służących do kolorowania jest mnóstwo, poczynając od tradycyjnych kredek i farb, poprzez cienkopisy, a na żelowych długopisach kończąc. Sama korzystam z pięciu: 1.Kredki 2.Cienkopisy 3.Długopisy żelowe 4.Mazaki 5.Pastele