Kapitan Nauka wkracza do akcji, czyli dla każdego coś miłego

Moje książki „się czytają”, więc dzisiaj będzie coś dla najmłodszych i niekoniecznie z literkami. W ciągu ostatnich tygodni świetna seria Kapitan Nauka poszerzyła się o nowe pozycje. Poniżej zebrałam te z nich, które zasiliły nasze rodzinne zbiory.Układanki malucha
(wiek: 1-3)

Młodszy jest zachwycony nowymi zestawami z serii Układanki malucha. 


Na pierwszy rzut poszła nieco łatwiejsza Dżungla, składająca się z dwudziestu kafelków, które należy połączyć w pasujące do siebie pary. Znajdują się na nich kolorowe zwierzęta, mieszkańcy tropikalnej dżungli, m.in. tukany, żabki-rzekotki, kameleony i goryle. Każdy z obrazków ma nieco inne tło, co dodatkowo pomaga maluchowi w dopasowaniu elementów.


Nieco wyższy stopień wtajemniczenia to zestaw Na łące, w skład którego wchodzi osiem obrazków. Aby je ułożyć należy dopasować do siebie nie dwa, a tym razem trzy elementy. Każdy przedstawia inne drobne zwierzątka zamieszkujące łąki i ogrody. Są wśród nich barwne motyle, biedronki i ważki, a także krety i ślimaki.

Wszystkie elementy są kolorowe i urocze, a dodatkowo wykonane na tyle solidnie, że powinny bez problemu przetrwać destrukcyjne zapędy dzieci (nasze jeszcze są całe i zdrowe, co naprawdę dobrze świadczy o ich jakości).Domino obrazkowe. Zwierzęta
(wiek: 3+)

Na nieco starsze dzieci czeka domino obrazkowe. W serii są różne warianty, m.in. Zabawki, Liczby i Alfabet. My zdecydowaliśmy się na Zwierzęta, które zakładają dwa warianty gry. 


Z jednej strony jest to klasyczne domino, w którym dziecko musi dopasować do siebie te same zwierzęta. Co ciekawe, nie są one narysowane w identyczny sposób, dlatego ci najmłodsi muszą czasem trochę pogłówkować, co do czego pasuje.

Po drugiej stronie każdego z 24 kafelków znajdują się obrazki pojedynczych zwierząt (mrówkojadów, świnek, itd.), które dzielą się na osiem trzyosobowych rodzin. Zadaniem dziecka jest je znaleźć i pogrupować.


W tym przypadku również mamy do czynienia z solidnym wykonaniem i kolorowymi, zabawnymi ilustracjami, które na pewno spodobają się zarówno dzieciom, jak i towarzyszącym im w grze dorosłym.


Puzzle obserwacyjne. Na wsi
(wiek: 4+)

Na koniec puzzle dla przedszkolaków. Młodszy nadal czeka na swoją kolej, ale za to przetestowała M., mimo że początkowo kręciła nosem, mówiąc, że jest już na nie „zdecydowanie za duża”. Sama jestem zachwycona pomysłem.


Czym są puzzle obserwacyjne? Mamy oczywiście do ułożenia obrazek – w tym przypadku składający się z 54 elementów i przedstawiający scenkę z życia na wsi. Jest on otoczony ramką, na której znajdują się drobne elementy, a każdy z nich jest ukryty na ułożonej ilustracji. Zabawa nie kończy się więc na skompletowaniu obrazka i może trwać znacznie dłużej.


***********************************


W nowościach wydanych w serii Kapitan Nauka znajdziecie także więcej propozycji. Są wśród nich również memory, zagadki obrazkowe i gry. Wszystkie łączy porządne i estetyczne wykonanie oraz fakt, że dzieci po prostu doskonale się przy nich bawią.

UWAGA! Mam dla Was niespodziankę. Do końca czerwca możecie wykorzystać skorzystać z kodu rabatowego w wysokości 20% na całą ofertę Kapitana Nauki! Wystarczy wpisać hasło: kacikzksiazka


Spodobał Ci się ten post? Nie przegap kolejnych, będzie mi miło, jeśli mnie polubisz :)
    

Komentarze