"Zawodowcy w świecie zwierząt" Wendy Hunt

Zastanawialiście się kiedyś, kto zajmuje się utrzymaniem porządku w rafie koralowej? Kto tępi szkodniki na sawannie i kto jest na niej architektem krajobrazu? A może chcielibyście się dowiedzieć, kto jest przedszkolanką lub budowniczym tunelu na biegunie północnym? Tego i wielu innych niesamowitych ciekawostek o zwierzętach dowiecie się z książki Wendy Hunt.Świat zwierząt pełen jest zawodowców, którzy doskonale wypełniają swoje role, mimo że nigdy nie ukończyli żadnej uczelni. Inżynierowie, wychowawcy, dekoratorzy – zarówno ich, jak i wielu innych specjalistów znajdziemy zarówno w lesie deszczowym, jak i na dnie rzeki, po środku pustyni, czy nawet w naszym własnym ogrodzie.


W niniejszej pozycji autorka pokazała czternaście różnych środowisk, a w każdym z nich przedstawiła osiem gatunków zwierząt, które specjalizują się w jakiejś dziedzinie. Są wśród nich zarówno te zwyczajne i znane każdemu dziecku, na przykład zające, wilki, jelenie czy ślimaki, jak i całkiem egzotyczne – gekony toke, nosacze sundajskie czy papugoryby. Informacje na ich temat są krótkie i mają na celu pobudzenie dziecięcej wyobraźni, suchych faktów trzeba będzie szukać już gdzie indziej.


Od strony wizualnej książka prezentuje się znakomicie – ma format A4, twardą okładkę i jest bogato ilustrowana w przyjemny dla oka sposób. Barwne ilustracje z pewnością przypadną do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Na stronie wydawnictwa Zawodowcy… zostali wrzuceni do grupy 0-6 lat, ale myślę, że książka spodoba się także nieco starszym dzieciom, zwłaszcza jeśli będą mogły samodzielnie zagłębiać się w zgromadzone tu informacje.


Mówiąc krótko, serdecznie polecam. Każdy kilkuletni miłośnik zwierząt będzie Zawodowcami… oczarowany.


Za przygody w świecie zwierząt dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia.

Spodobał Ci się ten post? Nie przegap kolejnych, będzie mi miło, jeśli mnie polubisz :)
    

Komentarze