Przejdź do głównej zawartości

"English for intermediate students. Wydanie specjalne"

Uwaga, fani magazynu English Matters. Na horyzoncie pojawiło się najnowsze wydanie specjalne z artykułami i ćwiczeniami językowymi na poziomie B1. Przyjrzyjmy się, co znajduje się w środku.


Całość została podzielona na 10 działów, łącznie zawierających 26 tekstów. Część z nich to typowe artykuły, z których do najbardziej interesujących należą:
 • Edward VIII – The Rebel King – poświęcony angielskiemu monarsze, który abdykował, by móc ożenić się z amerykańską rozwódką.
 • Home Sweet Home – o młodych dorosłych coraz dłużej żyjących na garnuszku u rodziców.
 • Inside the White House – o Białym Domu oraz innych rezydencjach, w których mieszkają głowy państw.
 • Britain on the Screen – o filmach, w których widać różne regiony Anglii, Szkocję, Walię i Irlandię Północną.
 • Mardi Gras Merriment – o festiwalach i sposobach świętowania Ostatków w różnych zakątkach świata.
 • Jackowo – The Most Famous Polish District in the USA – o polskiej enklawie w USA. Vivid Vampires – czyli o książkach, w których głównymi postaciami są wampiry (mniam!).

Do większości z tekstów dołączono ćwiczenia językowe na ich podstawie.


Oprócz tego mamy tu kilka artykułów skupiających się stricte na nauce języków, m.in.:
 • 101 Words and Phrases You Should Know! – czyli jak wskazuje sam tytuł, jest to potężna lista słów, które warto znać.
 • Becoming Familiar with Irregular Verbs – czyli co nieco o czasownikach nieregularnych
 • Attention Please! 20 Ways to Learn Irregular Verbs Effectively – kilkanaście sposobów, jak skutecznie uczyć się owych czasowników
 • Awkward Couples – zestawienie zwrotów, które są bardzo do siebie podobne, a jednak ich znaczenie jest zupełnie różne
 • Sing like Adam – czyli analiza tekstu piosenki Sugar zespołu Maroon 5
 • In the Woods – uroczy słownik obrazkowy o tym, co się kryje w lesie

To oczywiście nie wszystko! Tradycyjnie też każdy z tekstów jest opatrzony słowniczkiem z trudniejszymi wyrazami i frazami. Ze strony wydawnictwa można też pobrać listę słówek z całego wydania oraz kartę pracy do tekstu 101 Words and Phrases You Should Know!


Jeśli zdecydujecie się sięgnąć po ten numer, zachęcam do zakupu tutaj. Znajdziecie tam również numery archiwalne oraz darmowe magazyny językowe, które są dostępne po wypełnieniu formularza.

Spodobał Ci się ten post? Nie przegap kolejnych, będzie mi miło, jeśli mnie polubisz :)
    

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Czym kolorować, czyli przegląd kredek, cienkopisów i wszystkiego, co koloruje.

Od kilku miesięcy relaksuję się w towarzystwie kolorowanek dla dorosłych. Zaczęło się od jednego egzemplarza „Art deco” oraz zestawu kredek szkolnych, a obecnie mój domowy arsenał rozrósł się do czternastu kolorowanek oraz kilku zestawów kredek, cienkopisów i mazaków. Dzisiaj dzielę się wrażeniami, co najbardziej mi się przydaje, a czego nauczyłam się unikać. Może Was zainspiruję? 
Narzędzi służących do kolorowania jest mnóstwo, poczynając od tradycyjnych kredek i farb, poprzez cienkopisy, a na żelowych długopisach kończąc. Sama korzystam z pięciu: 1.Kredki 2.Cienkopisy 3.Długopisy żelowe 4.Mazaki 5.Pastele