"Panika w Egipcie" Camille Gautier i Stephanie Vernet

Gdy zagłębiałam się w sekrety pisma klinowego rozszyfrowane przez Irvina Finkela w Opowieści o Potopie nie nowo odczytanej, moja M. przemierzała ulice stolicy starożytnego państwa faraonów. Mało tego, oprócz spacerów przeprowadziła tam prawdziwe śledztwo! A wszystko to za sprawą Paniki w Egipcie!


Camille Gautier i Stephanie Vernet napisały książkę, która jest połączeniem zagadki kryminalnej, wiedzy historycznej i ciekawostek. Jednym słowem, coś w sam raz dla ciekawego świata dziecka. Każdy rodzic wie, że właśnie w takiej interesującej formie zabawy wiedza najszybciej i najłatwiej trafia do głowy.


Cóż więc takiego wydarzyło się w Tebach, co wymaga naszej interwencji? Cofamy się trzy tysiące wstecz. W Egipcie panuje Ramzes II. Grozi mu śmiertelne niebezpieczeństwo – z odnalezionej sekretnej wiadomości wynika, że ktoś planuje na niego zamach i to już za kilka dni! Mały czytelnik musi więc podążyć pozostawionym tropem, sprawdzić kilka miejsc i dobrze przypatrzyć się podejrzanym, a wreszcie wytypować winnego. By tego dokonać, będzie odczytywać hieroglify, obejrzy dokładnie starożytne targowisko i wnętrze świątyni. Trafi nawet na święto Opet i pozna czczone przez Egipcjan zwierzęta. A to oczywiście nie wszystko!


Forma książki na pewno przypadnie dziecku, które może poczuć się trochę jak w interaktywnej grze. Na początku, sam decyduje o swoim egipskim przebraniu, potem rozwiązuje zagadki, a narrator nieustannie zwraca się bezpośrednio do niego. Na każdej stronie pojawia się też wiele informacji i ciekawostek. Przyznaję, że sama też dowiedziałam się kilku nowych rzeczy.Jestem oczarowana tą książką. Naprawdę w świetny sposób łączy przyjemne z pożytecznym. Uczy dziecko logicznego myślenia, a także rozbudza zainteresowanie historią i ciekawość świata.

Za możliwość uczestnictwa w egipskim śledztwie dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia.

Spodobał Ci się ten post? Nie przegap kolejnych, będzie mi miło, jeśli mnie polubisz :)