"Najwyższa góra, najgłębszy ocean" z ilustracjami Page Tsou

Najwyższa góra, najgłębszy ocean, czyli ilustrowane kompendium cudów i rekordów natury, to kolejna pozycja, która pozwala w przyjemny sposób zainteresować dziecko światem przyrody i nauki. Tym razem pozycja skierowana jest do 10-latków i dzieci nieco starszych, ale moja M. już ją przegląda z zainteresowaniem i podczytuje fragmenty o zwierzętach.

Książka jest dużego formatu, co jest dodatkowym plusem, gdy weźmiemy pod uwagę piękne ilustracje, jakie ją wypełniają. Wewnątrz na piętnastu rozkładówkach można znaleźć informacja zarówno na temat fauny i flory, jak i zjawisk atmosferycznych i krajobrazów. Tak oto dziecko pozna najwyższe góry, najgłębsze oceany oraz miejsca na ziemi, gdzie panują najbardziej ekstremalne warunki pogodowe. Dowie się wielu ciekawostek na temat Układu Słonecznego oraz rekordzistów wśród drzew. Wiedzieliście, że najstarsze drzewo liczy sobie już ponad 5065 lat, a liście pewnego gatunku osiągają długość 25 metrów?

Zarówno mnie, jak i moje dziecko, najbardziej interesują jednak informacja na temat zwierząt. Z książki można dowiedzieć się, które z nich są najszybsze, najdłużej żyją i najdalej migrują. Jedna z plansz przedstawia nawet te, które żyją najgłębiej pod powierzchnią ziemi, nawet na ponad 1 km głębokości!

Pod względem technicznym kompendium prezentuje się świetnie i dobrze komponuje się z innymi publikacjami wydawnictwa. Twarda oprawa, format większy niż A4 i ilustracje autorstwa Page Tsou sprawiają, że z przyjemnością się je ogląda i czyta.Podsumowując, jestem bardzo na tak! Chciałabym, aby ukazywało się jak więcej tego typu książek dla dzieci. Przykuwają uwagę, a jednocześnie przekazują bardzo konkretną i istotną wiedzę. Założę się, że część z zawartych tu informacji będzie niespodzianką także dla rodziców!

Za egzemplarz książki dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia.

Spodobał Ci się ten post? Nie przegap kolejnych, będzie mi miło, jeśli mnie polubisz :)