Przejdź do głównej zawartości

"Miasto w chmurach. Miasto pod ziemią" Tomasz Kowal

Razem z M. uwielbiamy publikacje, w których głównym zadaniem jest szukanie podanych przedmiotów. Jako mama uważam je za świetny sposób na rozwijanie spostrzegawczości i wyobraźni, a poza tym – nie będę ukrywać – bardzo dobrze się przy tym bawię. Cieszy mnie również entuzjazm Małej, która z zapałem wypatruje kolejnych elementów i odkrywa szczegóły bogato zdobionych ilustracji.

Mamy już w swojej biblioteczce kilka książeczek tego typu, teraz trafiło do nas Miasto w chmurach. Miasto pod ziemią Tomasza Kowala. Jest to historia agenta specjalnego Tymka, który wyrusza do dwóch niezwykłych miast – najpierw Podniebną Koleją Linową udaje się w podróż aż do chmur, by znaleźć się na Stacji Górnej, a następnie wyrusza do Podziemina kryjącego się, jak sama nazwa wskazuje, pod ziemią. W każdym z nich ma za zadanie odnaleźć konkretne przedmioty, ale to nie wszystko. Wędrując ulicami miast spotyka mieszkańców, którzy wielokrotnie proszą go o pomoc w odnalezieniu zgubionych rzeczy bądź dotarciu do poszczególnych miejsc. Jednym słowem, poszukiwań jest naprawdę mnóstwo!


Miasta… spodobały nam się przede wszystkim z dwóch powodów. Po pierwsze, ze względu na oryginalną formę harmonijki – można ją oglądać jak tradycyjną książkę, tj. strona po stronie, jednak znacznie ciekawsze dla dziecka jest rozłożenie jej w formie mapy (i to dwustronnej), liczy wtedy prawie dwa metry! Po drugie, dzięki ogromnej liczbie szczegółów i detali, które sprawiają, że za każdym razem gdy przeglądamy książkę, odkrywamy w niej coś nowego.


Podsumowując, Miasto w chmurach. Miasto pod ziemią to świetna propozycja zarówno dla małych dzieci jak i tych już nieco starszych. Zapewni dużą porcję rozrywki, a przy okazji pozwoli poćwiczyć spostrzegawczość. Czas z nią spędzony na pewno nie będzie stracony!
Za egzemplarz książki do recenzji serdecznie dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia

Spodobał Ci się ten post? Nie przegap kolejnych, będzie mi miło, jeśli mnie polubisz :)
    

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Top 10 książek na Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia to idealny czas, by nieco zwolnić i zatopić się w przyjemną lekturę. Warto też odpowiednim jej wyborem wprawić się w świąteczny nastrój już wcześniej. Dzisiaj przygotowałam dla Was zestawienie książek, których akcja ściśle wiąże się ze Świętami. Zapewniam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Na początek nieco tradycyjnie i nostalgicznie:
1. "Opowieści wigilijne" Charles Dickens 

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby opowieści o Scrooge'u, którego w wigilijną noc nawiedziły cztery duchy, by wskazać mu nową ścieżkę w życiu. Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazało się niedawno nowe tłumaczenie tej opowieści, zawierające drugą historię autora, również utrzymaną w klimacie bożonarodzeniowym zatytułowaną "Nawiedzony". Właśnie się nią zaczytuję, wrażenia z lektury za kilka dni.

"100 książek, które trzeba przeczytać" według BBC

Ranking "100 książek, które trzeba przeczytać" stworzony przez BBC pojawiał się już na wielu blogach, a dzisiaj gości także u mnie. Nie jest to lista idealna, już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że znaczną część umieszczonych na niej pozycji to książki brytyjskich autorów, zdecydowanie zaś brak na nich wielu znaczących książek pisarzy z innych państw. Nie brak też tu dziwnych wpadek, np. umieszczenia "Opowieści z Narnii" oraz  "Lwa, czarownicy i starej szafy" w oddzielnych punktach. Podobnie sytuacja wygląda z dziełami zebranymi Szekspira oraz "Hamletem" umieszczonym oddzielnie. 
Niemniej jednak postanowiłam sprawdzić, ile to zacnych książek jest już za mną (są one wytłuszczone) i... wynik wypada słabiutko... Jedynie 34 pozycje. Pociesza mnie fakt, że co najmniej drugie tyle znam z ekranizacji bądź fragmentów. Listę będę na bieżąco aktualizować, mam nadzieję, że za kilka miesięcy będzie już wyglądała o niebo lepiej :) A jak wyglądają Wasze w…

"To" Stephen King

Czy się unoszą? O tak. One pławią się w powietrzu.
W moje ręce ponownie trafiła książka Stephena Kinga, która swego czasu zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że mimo upływu kolejnych lat niektóre sceny nadal tak żywo były wyryte w mojej pamięci, że mimo zagłębiania się w kolejne w powieści grozy i horrory, „To” niewzruszenie tkwiło na szczycie mojej prywatnej listy tych najlepszych. I po której nigdy nie potrafiłam już z ufnością spojrzeć na żadnego klauna.
W monstrualnych rozmiarów opowieści King przenosi nas do Derry, podobnego do tysięcy innych prowincjonalnych amerykańskich mieścin. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Z nieznanych przyczyn przestępczość jest tu większa, ludzie bardziej brutalni i bezwzględni, a co dwadzieścia kilka lat dochodzi do eskalacji przemocy i w niewyjaśnionych okolicznościach giną dzieci.