"The Lord of The Rings. Trylogia filmowa. Książka do kolorowania"

Po kilku miesiącach przerwy wróciłam do kolorowania i dopiero teraz poczułam, że jak bardzo brakowało mi odcięcia się od świata i skupienia na pobudzaniu do życia ilustracji. Zwłaszcza jeśli w tle leci dobry audiobook.

Do powrotu skłoniła mnie wyjątkowo apetyczna pozycja, która świetnie łączy moją słabość do kolorowanek dla dorosłych i gust literacki – The Lord of The Rings. Trylogia filmowa. Książka do kolorowania. To była sympatia od pierwszego wejrzenia, gdy tylko zobaczyłam ją wśród nowości, a właściwie sympatia od pierwszego rzutu oka na okładkę. Czy można było oprzeć się Gandalfowi i Gollumowi? Oczywiście, że nie!

Władca Pierścieni ma w sobie to coś, co sprawia, że od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Po sukcesie filmów w reżyserii Petera Jacksona, szaleństwo na punkcie Drużyny Pierścienia i walki z Sauronem jeszcze przybrało na sile. Mam wrażenie, że zyskało też szerszy wymiar – nie da się zaprzeczyć, że więcej osób sięgnie po film niż książki, nad czym osobiście ubolewam, choć specjalnie się temu nie dziwię.

Kolorowanka trafi za to w gusta wszystkich fanów LOTRa, niezależnie w jakiej formie go poznali. Na 96 stronach można znaleźć ilustracje przedstawiające zarówno poszczególne postaci (m.in. hobbitów, Gandalfa, Legolasa, Aragorna, Gimliego, Galadrieli, Arweny), jak i konkretnych scen znanych z filmu. Te pierwsze są dosyć proste i można je skończyć przy jednym podejściu, z kolei te drugie z kolei wymagają znacznie więcej czasu ze względu na dużą liczbę szczegółów. Jednak efekt końcowy w pełni wynagradza ten wysiłek.Od strony technicznej kolorowanka też prezentuje się bardzo dobrze. Ma duży format oraz dość sztywny biały papier. Jedynym minus to fakt, że dwustronne ilustracje dość trudno pokolorować w miejscu zszycia stron, ale jest to mankament łatwy do przełknięcia.


Mówiąc krótko, jeśli również daliście się porwać pasji kolorowania, warto zwrócić uwagę właśnie na tę pozycję. A jeśli dopiero myślicie nad powrotem do kredek i pasteli, może właśnie świat Tolkienowskiego Śródziemia Was do tego przekona. Polecam!

Sprawdźcie też najnowsze bestsellery w księgarni Tania Książka!

Za egzemplarz książki do recenzji serdecznie dziękuje Księgarni Tania Książka.Spodobał Ci się ten post? Nie przegap kolejnych, będzie mi miło, jeśli mnie polubisz :)
    

Komentarze