Przejdź do głównej zawartości

"Kto się kryje w wodzie?" Eryl Norris, Andy Mansfield

Gdy tajemnicze oczy spoglądają z głębi wody, można się naprawdę wystraszyć! Na zwierzęta pada blady strach, krokodyl ucieka w popłochu, hipopotam ma gęsią skórkę, a ośmiornicy trzęsą się wszystkie nogi. Czy rzeczywiście powinny się bać? Czyje oczy tak uważnie im się przypatrują?


Kto się kryje w wodzie to jedna z dwóch nowych propozycji dla dzieci w wieku 3+ od wydawnictwa Mamania. Jest to książeczka typu pop-up, a z każdej strony wyskakują inne zwierzęta, rozbudzając dziecięcą wyobraźnię i ciekawość. Obrazkom towarzyszy zabawna, wierszowana historyjka o nowym mieszkańcu głębin, która na pewno przypadnie do gustu maluchowi, a i rodzice będą się przy niej dobrze bawić.

Pod względem technicznym książeczka prezentuje się naprawdę świetnie – sztywna oprawa i grube kartki powinny z sukcesem przetrwać nawet wielokrotne oglądanie i atak małych, ciekawskich rączek. Nieco gorzej może być ze znacznie delikatniejszymi elementami trójwymiarowymi, które mogą nie mieć tyle szczęścia, dlatego dzieci poniżej trzeciego roku życia raczej powinny przeglądać książeczkę w towarzystwie kogoś dorosłego.Obrazki są proste, ale urocze, co zresztą wyraźnie widać na zdjęciach. Lekko odstrasza jedynie cena okładkowa – szesnastostronicowe maleństwo wyceniono na blisko 30 zł… Niestety, niewiele jest jeszcze na naszym rynku książeczek z tak rozkładanymi elementami, a ceny pozostałych są jeszcze znacznie wyższe. Pozostaje więc szukać promocji, ponieważ z pewnością Kto się kryje w wodzie spodoba się zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Na stronie wydawnictwa Mamania można kupić książeczkę w znacznie niższej cenie. Możecie też skorzystać z walentynkowej promocji - darmowej wysyłki! :)


Za egzemplarz książeczki do recenzji serdecznie dziękuję Wydawnictwu Mamania.

Spodobał Ci się ten post? Nie przegap kolejnych, będzie mi miło, jeśli mnie polubisz :)
    

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Top 10 książek na Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia to idealny czas, by nieco zwolnić i zatopić się w przyjemną lekturę. Warto też odpowiednim jej wyborem wprawić się w świąteczny nastrój już wcześniej. Dzisiaj przygotowałam dla Was zestawienie książek, których akcja ściśle wiąże się ze Świętami. Zapewniam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Na początek nieco tradycyjnie i nostalgicznie:
1. "Opowieści wigilijne" Charles Dickens 

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby opowieści o Scrooge'u, którego w wigilijną noc nawiedziły cztery duchy, by wskazać mu nową ścieżkę w życiu. Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazało się niedawno nowe tłumaczenie tej opowieści, zawierające drugą historię autora, również utrzymaną w klimacie bożonarodzeniowym zatytułowaną "Nawiedzony". Właśnie się nią zaczytuję, wrażenia z lektury za kilka dni.

"100 książek, które trzeba przeczytać" według BBC

Ranking "100 książek, które trzeba przeczytać" stworzony przez BBC pojawiał się już na wielu blogach, a dzisiaj gości także u mnie. Nie jest to lista idealna, już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że znaczną część umieszczonych na niej pozycji to książki brytyjskich autorów, zdecydowanie zaś brak na nich wielu znaczących książek pisarzy z innych państw. Nie brak też tu dziwnych wpadek, np. umieszczenia "Opowieści z Narnii" oraz  "Lwa, czarownicy i starej szafy" w oddzielnych punktach. Podobnie sytuacja wygląda z dziełami zebranymi Szekspira oraz "Hamletem" umieszczonym oddzielnie. 
Niemniej jednak postanowiłam sprawdzić, ile to zacnych książek jest już za mną (są one wytłuszczone) i... wynik wypada słabiutko... Jedynie 34 pozycje. Pociesza mnie fakt, że co najmniej drugie tyle znam z ekranizacji bądź fragmentów. Listę będę na bieżąco aktualizować, mam nadzieję, że za kilka miesięcy będzie już wyglądała o niebo lepiej :) A jak wyglądają Wasze w…

"To" Stephen King

Czy się unoszą? O tak. One pławią się w powietrzu.
W moje ręce ponownie trafiła książka Stephena Kinga, która swego czasu zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że mimo upływu kolejnych lat niektóre sceny nadal tak żywo były wyryte w mojej pamięci, że mimo zagłębiania się w kolejne w powieści grozy i horrory, „To” niewzruszenie tkwiło na szczycie mojej prywatnej listy tych najlepszych. I po której nigdy nie potrafiłam już z ufnością spojrzeć na żadnego klauna.
W monstrualnych rozmiarów opowieści King przenosi nas do Derry, podobnego do tysięcy innych prowincjonalnych amerykańskich mieścin. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Z nieznanych przyczyn przestępczość jest tu większa, ludzie bardziej brutalni i bezwzględni, a co dwadzieścia kilka lat dochodzi do eskalacji przemocy i w niewyjaśnionych okolicznościach giną dzieci.