"Fiszki School", czyli nauka słówek w formie zabawy.

Osoby, które odwiedzają Kącik z książką już od dłuższego czasu, z pewnością wiedzą, że bardzo cenię sobie naukę angielskich słówek poprzez fiszki. Dzisiaj mam interesującą propozycję nie tyle dla Was, co dla Waszych dzieci bądź młodszego rodzeństwa, a mianowicie Fiszki School, będące świetnym przygotowaniem bądź powtórką do Testu Szóstoklasisty.


Najnowsza propozycja Wydawnictwa Edgard to dwa zestawy fiszek, podzielonych według stopnia zaawansowania na Etap 1 i Etap 2. Każdy z nich zawiera:
  • 300 fiszek
  • 3 przegródki
  • mini-książeczkę z instrukcją, jak korzystać z fiszek, propozycjami gier oraz ściągawką gramatyczną
  • kod, dzięki któremu można pobrać program do nauki i utrwalania słownictwa


Same fiszki prezentują się świetnie. Są wykonane na sztywnych kartonikach, ozdobione uroczymi i zabawnymi ilustracjami, a na każdej z nich znajduje się nie tylko wyraz do nauki, ale również pełne zdanie, w którym został on wykorzystany.

Fiszki z Etapu 1

Fiszki z Etapu 2
Nauka słówek może przebiegać w sposób tradycyjny, w czym pomogą przegródki (Mumbo Jumbo, Practice makes Perfect, A Piece of Cake), ale również może przyjąć  formę zabawy. W dołączonej książeczce znajduje się kilka propozycji, jak urozmaicić utrwalanie słownictwa grając przy pomocy fiszek, zamiast używać ich tylko jako listy słówek.

Jednak największą atrakcją jest program Aktywny trening, który można pobrać ze strony wydawnictwa dzięki dołączonego do fiszek kodu. Poniższy schemat bardzo dobrze przedstawia, jak najskuteczniej uczyć się przy użyciu programu:


Po stworzeniu własnej playlisty, można sięgnąć po ćwiczenia sprawdzające zdobytą wiedzę, bądź też uczyć się właśnie poprzez nie. Są tu do wyboru trzy opcje:


Ale największą atrakcją są gry - memory oraz wykreślanki, w których można przećwiczyć całe słownictwo, wybraną kategorię tematyczną albo stworzoną własnoręcznie grupę słów.
Na pudełku fiszek można odnaleźć hasło „300 słówek i zdań, dzięki którym dasz radę w gimnazjum” i muszę przyznać, że naprawdę skakałabym z radości, gdyby każdy uczeń wkraczający do mojej gimnazjalnej klasy we wrześniu, był w stanie je zaprezentować. Dlatego jako nauczyciel języka angielskiego, a prywatnie osoba z lekkim odchyłem na punkcie tego języka, mogę w pełni polecić obydwa zestawy.

Plusy:
  • różnorodne słownictwo, umożliwiające powtórzenie zarówno podstaw, jak i bardziej zaawansowanego materiału
  • do każdego słówka dołączone jest zdanie pokazujące, jak użyć je w praktyce
  • dobrej jakości, ładne wizualnie fiszki
  • możliwość pobrania plików MP3 z wymową
  • interesujące pomysły na różne zabawy fiszkami, dzięki czemu nie są one jedynie listą słówek do zakucia
Minusów nie odkryłam :)

Za możliwość przetestowania, co kryją w sobie fiszki, serdecznie dziękuję Wydawnictwu Edgard.

Komentarze