Przejdź do głównej zawartości

Czytelnicze plany na rok 2016

Liczba nieprzeczytanych książek na moich półkach dobiła dwóch setek... Nie liczę zawartości Kindle'a, na którym znajduje się około dwudziestu kolejnych pozycji, cierpliwie czekających jeszcze na swoją kolej. Nie łudzę się, że w nadchodzącym roku przeczytam je wszystkie, ale mam w planach sukcesywnie zmniejszać ich ilość. 

Z racji tego, że co miesiąc moje półki zasilają nowe zdobycze, z tych już posiadanych wybrałam kilkanaście, które mam w planach w ciągu najbliższych miesięcy (ze wstydem muszę przyznać, że część z nich miałam też w planach w zeszłym roku, ale nic z tego nie wyszło...). Oto i one:

Stos królewski
1. "Dziewczyna, która kochała Toma Gordona"
2. "Komórka"
3. "Łowca snów"
4. "Pod kopułą"
5. "Mroczna połowa"


Stos fantastyczny 
1. Pan Lodowego Ogrodu, Jarosław Grzędowicz (tomy II, III, IV)
2. Piter, Szymun Wroczek
3. Metro 2034, Dmitry Glukhovsky
4. Palimpsest, Catherine M. Valente
5. Opowieści sieroty. Tom 1, Catherine M. Valente
7. Opowieści sieroty. Tom 2, Catherine M. Valente
8. Podziemia Veniss, Jeff Vandermeer


Stos angielsko-wikiński
1. Osadnicy z Catanu, Rebecca Gable
2. Ja jdestem Halderd, Elżbieta Cherezińska
3. Saga Sigrun, Elżbieta Cherezińska
4. Dziwne losy Jane Eyre, Charlotte Bronte
5. Opactwo Northanger, Jane Austen


A Wy co macie w planach na nadchodzący rok?

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Czym kolorować, czyli przegląd kredek, cienkopisów i wszystkiego, co koloruje.

Od kilku miesięcy relaksuję się w towarzystwie kolorowanek dla dorosłych. Zaczęło się od jednego egzemplarza „Art deco” oraz zestawu kredek szkolnych, a obecnie mój domowy arsenał rozrósł się do czternastu kolorowanek oraz kilku zestawów kredek, cienkopisów i mazaków. Dzisiaj dzielę się wrażeniami, co najbardziej mi się przydaje, a czego nauczyłam się unikać. Może Was zainspiruję? 
Narzędzi służących do kolorowania jest mnóstwo, poczynając od tradycyjnych kredek i farb, poprzez cienkopisy, a na żelowych długopisach kończąc. Sama korzystam z pięciu: 1.Kredki 2.Cienkopisy 3.Długopisy żelowe 4.Mazaki 5.Pastele