Przejdź do głównej zawartości

Business English Magazine nr 50

Najnowszy numer Business English Magazine jest już dostępny w sprzedaży, przyjrzyjmy się więc bliżej, co tym razem można w nim znaleźć.

W czternastu zróżnicowanych tematycznie działach, poświęconych zarówno tematyce międzynarodowej, postaciom świata biznesu, biznesowym trendom i nowinkom technicznym, jak i podróżom czy popkulturze, znajduje się siedemnaście obszernych artykułów, osiem krótszych tekstów oraz test językowy pozwalający sprawdzić stopień opanowania słownictwa i struktur gramatycznych prezentowanych w bieżącym wydaniu magazynu.


Najbardziej zainteresowały mnie:
  • Fifty Shades of Technological Predictions. Bardzo przyjemne i zaskakujące zestawienie futurystcznych wizji świata sprzed lat. Jak się okazuje, część z nich sprawdza się na naszych oczach!
  • Stephanie of Monaco – the Free-spirited Princess, czyli tekst poświęcony jednej z najbardziej rozpoznawalnych księżniczek spoza brytyjskiej rodziny królewskiej.
  • The Long and Short of Pop Economics. Słyszeliście wcześniej o zależności stanu gospodarki a liczby sprzedanych szminek bądź krawatów? Ja też nie, ale teraz się do zmieniło.
  • A Year of Transition in London. Pomysłowy tekst obrazujący, co działo się w Londynie na przestrzeni kolejnych miesięcy roku 1965, wiązanego z początkiem nowej ery w dziejach Europy i ostatecznego odcięcia się od wydarzeń II Wojny Światowej.
  • Singapore – Beauty and Prosperity Combined. Artykuły poświęcone podróżom zawsze przyciągają moją uwagę, zwłaszcza te przedstawiające odległe, egzotyczne miejsca. Singapur jest jednym z nich.
  • Gold’s Gym, czyli historia jednej z najpopularniejszych amerykańskich sieci siłowni, która rozpoczęła swoją działalność w niewielkim klubie, gdzie trafiali kulturyści, którym zabraniano trenowania na publicznych plażach. Jako ciekawostkę, można w nim znaleźć taki smaczek – w latach 70. Arnold Schwarzenegger reklamował jej logo za całe $50.
  • Europe Copes With Migrant Influx. Temat bardzo na czasie, choć wydaje mi się, że potraktowany w artykule bardzo pobieżnie i „poprawnie” politycznie. Zwłaszcza akapity poświęcone, delikatnie mówiąc sceptycznej, reakcji polskiego społeczeństwa na otworzenie granic dla imigrantów. Autor tekstu cały czas używa argumentów opierających się na braku miejsc pracy dla nowoprzybyłych, w ogóle zdając się nie przejmować kwestią różnic kulturowych i strachu przed terroryzmem, które są kluczowe.

Podobaj mi się również dodatki, które uatrakcyjniają zarówno magazyn, jak i formę kontaktu z językiem obcym – dwanaście artykułów można pobrać do odsłuchania w formie pliku MP3, natomiast do czterech dołączone są kody umożliwiające obejrzenie na stronie wydawcy krótkich filmów tematycznie związanych z poszczególnymi tekstami. A trzecim bonusem jest dodatek – słowniczek terminów związanych z bezpieczeństwem i zdrowiem, również do pobrania dzięki załączonym kodom.

BEM skierowany jest przede wszystkim do osób władających językiem angielskim w stopniu zaawansowanym, ale niekoniecznie zainteresowanych wyłącznie tematyką biznesową, zawiera artykuły na tyle zróżnicowane tematycznie, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Polecam!Za egzemplarz magazynu serdecznie dziękuję wydawnictwu Colorful Media

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Top 10 książek na Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia to idealny czas, by nieco zwolnić i zatopić się w przyjemną lekturę. Warto też odpowiednim jej wyborem wprawić się w świąteczny nastrój już wcześniej. Dzisiaj przygotowałam dla Was zestawienie książek, których akcja ściśle wiąże się ze Świętami. Zapewniam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Na początek nieco tradycyjnie i nostalgicznie:
1. "Opowieści wigilijne" Charles Dickens 

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby opowieści o Scrooge'u, którego w wigilijną noc nawiedziły cztery duchy, by wskazać mu nową ścieżkę w życiu. Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazało się niedawno nowe tłumaczenie tej opowieści, zawierające drugą historię autora, również utrzymaną w klimacie bożonarodzeniowym zatytułowaną "Nawiedzony". Właśnie się nią zaczytuję, wrażenia z lektury za kilka dni.

"To" Stephen King

Czy się unoszą? O tak. One pławią się w powietrzu.
W moje ręce ponownie trafiła książka Stephena Kinga, która swego czasu zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że mimo upływu kolejnych lat niektóre sceny nadal tak żywo były wyryte w mojej pamięci, że mimo zagłębiania się w kolejne w powieści grozy i horrory, „To” niewzruszenie tkwiło na szczycie mojej prywatnej listy tych najlepszych. I po której nigdy nie potrafiłam już z ufnością spojrzeć na żadnego klauna.
W monstrualnych rozmiarów opowieści King przenosi nas do Derry, podobnego do tysięcy innych prowincjonalnych amerykańskich mieścin. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Z nieznanych przyczyn przestępczość jest tu większa, ludzie bardziej brutalni i bezwzględni, a co dwadzieścia kilka lat dochodzi do eskalacji przemocy i w niewyjaśnionych okolicznościach giną dzieci.

"100 książek, które trzeba przeczytać" według BBC

Ranking "100 książek, które trzeba przeczytać" stworzony przez BBC pojawiał się już na wielu blogach, a dzisiaj gości także u mnie. Nie jest to lista idealna, już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że znaczną część umieszczonych na niej pozycji to książki brytyjskich autorów, zdecydowanie zaś brak na nich wielu znaczących książek pisarzy z innych państw. Nie brak też tu dziwnych wpadek, np. umieszczenia "Opowieści z Narnii" oraz  "Lwa, czarownicy i starej szafy" w oddzielnych punktach. Podobnie sytuacja wygląda z dziełami zebranymi Szekspira oraz "Hamletem" umieszczonym oddzielnie. 
Niemniej jednak postanowiłam sprawdzić, ile to zacnych książek jest już za mną (są one wytłuszczone) i... wynik wypada słabiutko... Jedynie 34 pozycje. Pociesza mnie fakt, że co najmniej drugie tyle znam z ekranizacji bądź fragmentów. Listę będę na bieżąco aktualizować, mam nadzieję, że za kilka miesięcy będzie już wyglądała o niebo lepiej :) A jak wyglądają Wasze w…