"Wyspy" Anita Graboś

Czy można wyruszyć w daleką podróż nie wychodząc z domu? Oczywiście, że tak! Na przykład zagłębiając się w świat wysp stworzonych przez Anitę Graboś.

Wyspy to kolejna - po Tajemnym ogrodzie  Johanny Basford - propozycja Naszej Księgarni dla miłośników kolorowania, zarówno tych dorosłych, jak i nieco młodszych. Tym razem, na znacznie lepszym (bielszym i grubszym) papierze, co stanowi przyjemną niespodziankę. W środku znajduje się trzydzieści wzorów do pokolorowania, każdy na oddzielnej kartce (ilustracje są jednostronne), którą łatwo wyrwać. Z tyłu dołączona jest sztywna podkładka, więc można pracować nad rysunkami nawet na kolanie, chociaż osobiście wolę zacisze mojego biurka i wygodne krzesło.

Jak można przeczytać we wstępie autorki, znajdziemy tu obrazy z życia mieszkańców niezwykłego archipelagu położonego na Bardzo Spokojnym Oceanie. Przeglądając kolejne szkice, widać zmieniające się pory roku, liczne domki i drzewa oplatające wyspy wyrastające z samego dna oceanu, a także scenki z życia ich mieszkańców. Dla moli książkowych z pewnością najprzyjemniejsze do pokolorowania będą te z książkami, sama je uwielbiam! Wzory są bardzo szczegółowe, drobniutkie, przez co praca nad każdym zajmuje kilka godzin, ale za to są urocze i efekt końcowy naprawdę cieszy oko.

Spędziłam z tą publikacją kilkanaście bardzo przyjemnych godzin. Za mną kilka dokończonych rysunków, ale wiele jeszcze zostało. Ruszam więc do kolorowania, a Was zachęcam do przyjrzenia się bliżej temu, co kryją Wyspy.
Za podróż do krainy Wysp serdecznie dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia.

Komentarze