Przejdź do głównej zawartości

"Wyspy" Anita Graboś

Czy można wyruszyć w daleką podróż nie wychodząc z domu? Oczywiście, że tak! Na przykład zagłębiając się w świat wysp stworzonych przez Anitę Graboś.

Wyspy to kolejna - po Tajemnym ogrodzie  Johanny Basford - propozycja Naszej Księgarni dla miłośników kolorowania, zarówno tych dorosłych, jak i nieco młodszych. Tym razem, na znacznie lepszym (bielszym i grubszym) papierze, co stanowi przyjemną niespodziankę. W środku znajduje się trzydzieści wzorów do pokolorowania, każdy na oddzielnej kartce (ilustracje są jednostronne), którą łatwo wyrwać. Z tyłu dołączona jest sztywna podkładka, więc można pracować nad rysunkami nawet na kolanie, chociaż osobiście wolę zacisze mojego biurka i wygodne krzesło.

Jak można przeczytać we wstępie autorki, znajdziemy tu obrazy z życia mieszkańców niezwykłego archipelagu położonego na Bardzo Spokojnym Oceanie. Przeglądając kolejne szkice, widać zmieniające się pory roku, liczne domki i drzewa oplatające wyspy wyrastające z samego dna oceanu, a także scenki z życia ich mieszkańców. Dla moli książkowych z pewnością najprzyjemniejsze do pokolorowania będą te z książkami, sama je uwielbiam! Wzory są bardzo szczegółowe, drobniutkie, przez co praca nad każdym zajmuje kilka godzin, ale za to są urocze i efekt końcowy naprawdę cieszy oko.

Spędziłam z tą publikacją kilkanaście bardzo przyjemnych godzin. Za mną kilka dokończonych rysunków, ale wiele jeszcze zostało. Ruszam więc do kolorowania, a Was zachęcam do przyjrzenia się bliżej temu, co kryją Wyspy.
Za podróż do krainy Wysp serdecznie dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Czym kolorować, czyli przegląd kredek, cienkopisów i wszystkiego, co koloruje.

Od kilku miesięcy relaksuję się w towarzystwie kolorowanek dla dorosłych. Zaczęło się od jednego egzemplarza „Art deco” oraz zestawu kredek szkolnych, a obecnie mój domowy arsenał rozrósł się do czternastu kolorowanek oraz kilku zestawów kredek, cienkopisów i mazaków. Dzisiaj dzielę się wrażeniami, co najbardziej mi się przydaje, a czego nauczyłam się unikać. Może Was zainspiruję? 
Narzędzi służących do kolorowania jest mnóstwo, poczynając od tradycyjnych kredek i farb, poprzez cienkopisy, a na żelowych długopisach kończąc. Sama korzystam z pięciu: 1.Kredki 2.Cienkopisy 3.Długopisy żelowe 4.Mazaki 5.Pastele