Poirot, Przyjaciele i Hollywood, czyli English Matters nr 52

Dzisiaj zaginam czasoprzestrzeń – przed nami tydzień kwietnia, a u mnie już majowy  numer dwumiesięcznika English Matters. I muszę Wam powiedzieć, że bieżący numer – w znacznej mierze nawiązujący do świata filmu i telewizji, a w nieco mniejszej do literatury - prezentuje się naprawdę przyjemnie.

Tym razem całość została podzielona na siedem działów, w których znajdziemy dziesięć obszernych artykułów oraz kilka krótszych tekstów (w sam raz na rozgrzewkę i podsumowanie). Sześć z nich zostało zamieszczonych na stronie wydawnictwa w formie plików audio i można z łatwością pobrać je dzięki zamieszczonym  w gazecie kodom.


Najciekawsze artykuły tego numeru to:
  • BFF – Best Friend Forever, czyli coś dla fanów nieśmiertelnego serialu „Przyjaciele”.
  • Winnie, Pooh Or Fredzia Phi Phi, który sprawił, że zmieniłam zdanie na temat niezbyt dotąd przeze mnie lubianego Kubusia Puchatka.
  • Poirot – The Punctilious Private Detective, czyli słów kilka (a nawet trochę więcej) na temat mojego ukochanego małego Belga, głównego bohatera najlepszych kryminałów Agathy Christie.
  • Texas – Life in the Lone Star State, czyli pasjonująca wycieczka do Teksasu
Ponadto z pewnością znajdą tu coś dla siebie wielbiciele zespołu Queen, gry „Wiedźmin”, magii Hollywood i filmowych trailerów. Do wyboru, do koloru.

W części typowo językowej, czyli działach Conversation Matters i Language, tym razem znalazły się przydatne zwroty i tematy do prowadzenia tzw. small talks oraz wskazówki, jak napisać idealne zaproszenie oraz… nekrolog.

Całość prezentuje się bardzo przyjemnie i z pewnością stanowi przyjemne uzupełnienie nauki języka angielskiego. A dla tych, którzy z magazynem spotykają się po raz pierwszy, poniżej krótkie wprowadzenie, czym jest English Matters.


ENGLISH MATTERS 
em.colorfulmedia.pl
EM na FB

English Matters to dwumiesięcznik tworzony przez polsko-brytyjski zespół specjalnie dla wszystkich zainteresowanych nauką języka angielskiego. Jego treść stanowią różnorodne artykuły ilustrowane kolorowym materiałem zdjęciowym.

Magazyn jest ciekawym urozmaiceniem nauki języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym. Może być pomocny zarówno osobom, które uczą się w sposób systematyczny, jak i wszystkim tym, którym zależy na odświeżeniu swoich umiejętności językowych i poszerzeniu zasobu słownictwa. Słownictwo, które zostało opracowane do tekstów, pomoże w pełni zrozumieć tekst - Czytelnik nie musi więc korzystać ze słownika, a zaoszczędzony czas może przeznaczyć na naukę nowo poznanych słówek.


 Za egzemplarz magazynu serdecznie dziękuję wydawnictwu Colorful Media

Komentarze