Przejdź do głównej zawartości

Polecanki #22

Teoretycznie mamy już wiosnę, cieszmy się i radujmy, a przy okazji zapraszam na cotygodniowe polecanki:
 • Na początek, jak zwykle, gdy naskrobię coś po angielsku, polecę Wam sama siebie. Tym razem jest to wywiad z Quentinem Batesem, autorem islandzkiego kryminału "Na dno". Do rozmowy warto zerknąć choćby ze względu na znajdujący się w niej polski akcent. Gdyby ktoś potrzebował wersji w tłumaczeniu na polski, zapraszam tutaj.
 • Nadal klimaty islandzkie, ale tym razem krótko o powieści Yrsy Sigurdardottir.
 • Do tej książki się nieprzystojnie ślinię i liczę na to, że wkrótce wpadnie w moje ręce.
 • Tekst popieram, a przy okazji ujął mnie husky na zdjęciu.

Komentarze

 1. Każdy lubi psy husky :) Super, że wrzuciłaś link z wywiadem, w tygodniu tekst mi jakoś umknął, a jest niezwykle interesujący.

  OdpowiedzUsuń
 2. nigdy o tym nie słyszałam, ale chyba przeczytam!
  pozdrawiam
  http://okiem-ksiazkoholiczki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Yrsa nie jest zła :) Muszę dorwać inne jej powieści.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Czym kolorować, czyli przegląd kredek, cienkopisów i wszystkiego, co koloruje.

Od kilku miesięcy relaksuję się w towarzystwie kolorowanek dla dorosłych. Zaczęło się od jednego egzemplarza „Art deco” oraz zestawu kredek szkolnych, a obecnie mój domowy arsenał rozrósł się do czternastu kolorowanek oraz kilku zestawów kredek, cienkopisów i mazaków. Dzisiaj dzielę się wrażeniami, co najbardziej mi się przydaje, a czego nauczyłam się unikać. Może Was zainspiruję? 
Narzędzi służących do kolorowania jest mnóstwo, poczynając od tradycyjnych kredek i farb, poprzez cienkopisy, a na żelowych długopisach kończąc. Sama korzystam z pięciu: 1.Kredki 2.Cienkopisy 3.Długopisy żelowe 4.Mazaki 5.Pastele