Top 10: dziesięć książek przeczytanych pod wpływem blogerówTop 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu na blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień.  [Kreatywa]Dziś przyszła pora na dziesięć książek przeczytanych pod wpływem blogerów! 
Wasze recenzje zachęciły mnie do sięgnięcia po książki, na które czasem w ogóle nie zwróciłabym uwagi. Muszę przy tym przyznać, że w przypadku żadnej z poniższych powieści nie spotkało mnie rozczarowanie. Dlatego z uwagą wypatruję kolejnych interesujących pozycji na Waszych blogach. Nie urywam, że już mam gotową olbrzymią listę książek, które dopiero mam w planach, a na które apetyt zaostrzył mi się po przeczytaniu Waszych zachęcających recenzji.


1.  "Skrzydła nad Delft" Aubrey Flegg - recenzja


2. "Córka kata" Oliver Pötzsch - recenzja 


3. "Matka wszystkich lalek" Monika Szwaja - recenzja


4. "Cichy wielbiciel" Olga Rudnicka - recenzja5. "Lament. Intryga Królowej Elfów" Maggie Stiefvater - recenzja6. „Ballada. Taniec mrocznych elfów” Maggie Stiefvater - recenzja


Trzy poniższe książki przeczytałam tylko dzięki Agnieszce, która na swoim blogu zainspirowała mnie do ich lektury, za co dziękuję! 

7. „Reckless. Kamienne ciało” Cornelia Funke - recenzja


8. "Zapłatą będzie śmierć" Inge Löhnig - recenzja

Zapłatą będzie śmierć

9. "W białej ciszy" Inge Löhnig - recenzja


Ostatnia książka właśnie "się czyta", jej recenzję wkrótce znajdziecie na Kąciku z książką:

10. "Do światła" Andriej Diakow

  

Czytaliście już te książki? A może dopiero teraz wpadło Wam coś w oko?

Komentarze

 1. Powieści Inge Lohnig mam w planach, podobnie jak "Córkę kata". Oczywiście też mam całą listę książek, którą chciałabym przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z wymienionych książek nic nie czytałam, ale również mam pokaźną listę książek,które zwróciły moją uwagę właśnie dzięki blogom. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hehe, ja też "Reckless. Kamienne ciało" przeczytałam pod wpływem pozytywnych recenzji - i się nie zawiodłam:) Inne wymienione przez Ciebie albo czytałam, albo jakoś specjalnie nie mam na nie ochoty:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam jedynie Cichego wielbiciela, który bardzo mi się podobał. A Córkę kata mam na półce i za jakiś czas będę czytać;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam żadnej z wymienionych przez Ciebie książek, ale mam zamiar sięgnąć po pozycje Maggie Stiefvater :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Córka kata" leży na mojej półce i czeka na swoją kolej - naczytałam się tylu pozytywnych recenzji, że nie mogłam przejść obok niej obojętnie. Mam także ochotę na "Skrzydła nad Delft".

  OdpowiedzUsuń
 7. Żadnej z tych pozycji nie czytałam, ale muszę powiedzieć, że "Córka kata" od razu wpadła mi w oko i jeśli tylko uda mi się ją upolować to przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam tylko "Cichego wielbiciela" a cała reszta też jest na mojej liście:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy którąś z nich czytałam? A i owszem. Mam za sobą "Lament", "Balladę" oraz "Uniwersum Metro 2033: Do światła".
  Na półce czeka na mnie "Córka kata", a czekam obecnie na "Cichego wielbiciela", który ma dotrzeć do mnie z Włóczykijki :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie czytałam żadnej z tych książek. Z chęcią zajrzałabym do powieści Olgi Rudnickiej, ciekawi mnie jej twórczość.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie czytałam tych książek, ale na niektóre miałabym ochotę. Pod wpływem cudzych recenzji i mnie wydłuża się lista książek, które chciałabym przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 12. Czytałam tylko ,,Córkę kata", ale ,,Skrzydła..." też bym chętnie przeczytała:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawa dziesiątka. Prawe połowę tych książek zamierzam przeczytać, lecz wiadomo jak to jest. Albo brak czasu, albo książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Z tej listy mam chętkę na książki Inge Löhnig. Pod wpływem blogerów również już mam nowe upatrzone książki:3

  OdpowiedzUsuń
 15. Lament i Balladę posiadam w swoich zbiorach:D

  OdpowiedzUsuń
 16. O, tej 10ki jeszcze nie widziałam, bardzo ciekawa. Znalazło się tutaj parę książek, na które przez blogerów zwróciłam uwagę. Córkę kata przeczytam na pewno.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz