niedziela, 25 listopada 2012

Top 10: dziesięć książek przeczytanych pod wpływem blogerówTop 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu na blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień.  [Kreatywa]Dziś przyszła pora na dziesięć książek przeczytanych pod wpływem blogerów! 
Wasze recenzje zachęciły mnie do sięgnięcia po książki, na które czasem w ogóle nie zwróciłabym uwagi. Muszę przy tym przyznać, że w przypadku żadnej z poniższych powieści nie spotkało mnie rozczarowanie. Dlatego z uwagą wypatruję kolejnych interesujących pozycji na Waszych blogach. Nie urywam, że już mam gotową olbrzymią listę książek, które dopiero mam w planach, a na które apetyt zaostrzył mi się po przeczytaniu Waszych zachęcających recenzji.


1.  "Skrzydła nad Delft" Aubrey Flegg - recenzja


2. "Córka kata" Oliver Pötzsch - recenzja 


3. "Matka wszystkich lalek" Monika Szwaja - recenzja


4. "Cichy wielbiciel" Olga Rudnicka - recenzja5. "Lament. Intryga Królowej Elfów" Maggie Stiefvater - recenzja6. „Ballada. Taniec mrocznych elfów” Maggie Stiefvater - recenzja


Trzy poniższe książki przeczytałam tylko dzięki Agnieszce, która na swoim blogu zainspirowała mnie do ich lektury, za co dziękuję! 

7. „Reckless. Kamienne ciało” Cornelia Funke - recenzja


8. "Zapłatą będzie śmierć" Inge Löhnig - recenzja

Zapłatą będzie śmierć

9. "W białej ciszy" Inge Löhnig - recenzja


Ostatnia książka właśnie "się czyta", jej recenzję wkrótce znajdziecie na Kąciku z książką:

10. "Do światła" Andriej Diakow

  

Czytaliście już te książki? A może dopiero teraz wpadło Wam coś w oko?

16 komentarzy:

 1. Powieści Inge Lohnig mam w planach, podobnie jak "Córkę kata". Oczywiście też mam całą listę książek, którą chciałabym przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z wymienionych książek nic nie czytałam, ale również mam pokaźną listę książek,które zwróciły moją uwagę właśnie dzięki blogom. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hehe, ja też "Reckless. Kamienne ciało" przeczytałam pod wpływem pozytywnych recenzji - i się nie zawiodłam:) Inne wymienione przez Ciebie albo czytałam, albo jakoś specjalnie nie mam na nie ochoty:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam jedynie Cichego wielbiciela, który bardzo mi się podobał. A Córkę kata mam na półce i za jakiś czas będę czytać;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam żadnej z wymienionych przez Ciebie książek, ale mam zamiar sięgnąć po pozycje Maggie Stiefvater :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Córka kata" leży na mojej półce i czeka na swoją kolej - naczytałam się tylu pozytywnych recenzji, że nie mogłam przejść obok niej obojętnie. Mam także ochotę na "Skrzydła nad Delft".

  OdpowiedzUsuń
 7. Żadnej z tych pozycji nie czytałam, ale muszę powiedzieć, że "Córka kata" od razu wpadła mi w oko i jeśli tylko uda mi się ją upolować to przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam tylko "Cichego wielbiciela" a cała reszta też jest na mojej liście:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy którąś z nich czytałam? A i owszem. Mam za sobą "Lament", "Balladę" oraz "Uniwersum Metro 2033: Do światła".
  Na półce czeka na mnie "Córka kata", a czekam obecnie na "Cichego wielbiciela", który ma dotrzeć do mnie z Włóczykijki :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie czytałam żadnej z tych książek. Z chęcią zajrzałabym do powieści Olgi Rudnickiej, ciekawi mnie jej twórczość.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie czytałam tych książek, ale na niektóre miałabym ochotę. Pod wpływem cudzych recenzji i mnie wydłuża się lista książek, które chciałabym przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 12. Czytałam tylko ,,Córkę kata", ale ,,Skrzydła..." też bym chętnie przeczytała:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawa dziesiątka. Prawe połowę tych książek zamierzam przeczytać, lecz wiadomo jak to jest. Albo brak czasu, albo książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Z tej listy mam chętkę na książki Inge Löhnig. Pod wpływem blogerów również już mam nowe upatrzone książki:3

  OdpowiedzUsuń
 15. Lament i Balladę posiadam w swoich zbiorach:D

  OdpowiedzUsuń
 16. O, tej 10ki jeszcze nie widziałam, bardzo ciekawa. Znalazło się tutaj parę książek, na które przez blogerów zwróciłam uwagę. Córkę kata przeczytam na pewno.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...