Przejdź do głównej zawartości

Wyzwanie czytelnicze "Z półki"

Zakładam, że większość z nas posiada w swych zbiorach książki, które jeszcze nie zostały przeczytane. Gdy przejrzałam własną biblioteczkę, okazało się, że takich pozycji jest całkiem sporo. Dlatego też bardzo spodobało mi się wyzwanie czytelnicze "Z półki", polegające właśnie na przeczytaniu posiadanych już, może nieco zapomnianych książek. Wyzwanie trwa rok, postanowiłam wystartować z poziomu 3. Mam nadzieję, że mi się uda :)

Oto moja lista (niekoniecznie w porządku alfabetycznym):
 1. Rafał Dębski Wilki i orły
 2. Andrzej Sapkowski Narrenturm
 3. Andrzej Sapkowski Boży Bojownicy
 4. Andrzej Sapkowski Lux Perpetua
 5. William Wharton Ptasiek
 6. Leila Aboulea Tłumaczka
 7. Patrick Suskind Pachnidło
 8. Pearl S. Buck Łaskawa ziemia
 9. Pearl S. Buck Synowie
 10. Xuang Phuong, Danielle Mazingarbe Niepokorna córka
 11. Arthur Golden Wyznania gejszy
 12. Józef I. Kraszewski Hrabina Cosel
 13. Charles Dickens Tajemnica Edwina Drooda
 14. James Patterson Pamiętnik pisany miłością

Komentarze

 1. Podoba mi się to wyzwanie! Wprawdzie nie mam swojego bloga, ale chyba zrobię z tej akcji postanowienie noworoczne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A Susan Hill i "Kobietę w czerni" dopiszesz? ;P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dopisałabym, gdybym miała ją w swoich zbiorach :) To wyzwanie polega na tym, żeby przeczytać książki, które już się posiada, ale jeszcze się do nich nie zaglądało. A na "Kobietę w czerni" już poluję od pewnego czasu, zachęciłaś mnie swoimi pochwałami :)

   Usuń
 3. Czekam aż uda ci się wziąć za Pattersona

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Czym kolorować, czyli przegląd kredek, cienkopisów i wszystkiego, co koloruje.

Od kilku miesięcy relaksuję się w towarzystwie kolorowanek dla dorosłych. Zaczęło się od jednego egzemplarza „Art deco” oraz zestawu kredek szkolnych, a obecnie mój domowy arsenał rozrósł się do czternastu kolorowanek oraz kilku zestawów kredek, cienkopisów i mazaków. Dzisiaj dzielę się wrażeniami, co najbardziej mi się przydaje, a czego nauczyłam się unikać. Może Was zainspiruję? 
Narzędzi służących do kolorowania jest mnóstwo, poczynając od tradycyjnych kredek i farb, poprzez cienkopisy, a na żelowych długopisach kończąc. Sama korzystam z pięciu: 1.Kredki 2.Cienkopisy 3.Długopisy żelowe 4.Mazaki 5.Pastele