„Baśniobór - Gwiazda Wieczorna wschodzi” Brandon MullTytuł Baśniobór -
Gwiazda Wieczorna wschodzi 

Tytuł oryginału Fablehaven:
Rise of the Evening Star 

Autor Brandon Mull 
Seria Baśniobór 
Tom 2 
Wydawnictwo W.A.B.. 
Data wydania 2011-11-30 

Stron 420 
„Baśniobór - Gwiazda Wieczorna wschodzi” to drugi tom powieści Brandona Mulla o przygodach Kendry       i Setha. Autor jak najbardziej spełnia nadzieje, które rozbudził pierwszym tomem historii o niezwykłym rezerwacie magicznych stworzeń, którego strzegą dziadkowie głównych bohaterów. Z niecierpliwością czekałam na drugi tom i nie zawiodłam się.


Kendra i Seth ponownie muszą zmierzyć się ze Stowarzyszeniem Gwiazdy Wieczornej, które w poprzednim tomie chciało przejąć kontrolę nad Baśnioborem. Tym razem jednak plany złowrogiej organizacji są dużo poważniejsze i groźniejsze. Ale zacznijmy od początku. Do klasy Kendry trafia nowy uczeń, który wzbudza zachwyt wszystkich jej koleżanek, kolegów i nauczycieli. Jednak urok Casey’a nie działa na Kendrę, która dzięki mocy wróżek widzi jego prawdziwe oblicze – odrażającą postać goblina. Chcąc odkryć tajemnicę stwora, a następnie pozbyć się go z miasta, Kendra i Seth wplątują się w dużo poważniejsze kłopoty. Schronienie oraz odpowiedź na dręczące ich pytania ponownie znajdują w Baśnioborze. Jednak i tam sytuacja staje się poważna. Okazuje się, że w rezerwacie ukryty jest jeden z pięciu niezwykle potężnych artefaktów, dzięki którym można zdobyć wielką moc i uwolnić uwięzione potwory i demony. Przedmiot ten próbują zdobyć członkowie Gwiazdy Wieczornej. Ponadto Seth znowu wplątał się w poważne kłopoty i tuż za bramą Baśnioboru czyha na niego żarłoczny demon, który nie spocznie póki nie pożre go w całości.
W drugim tomie rodzeństwo czeka znacznie więcej przygód, wyjaśnione zostaną też niektóre wątki z pierwszej części, m.in. historia Warrena. Opowieść zachowała swój dydaktyczny charakter i nadal możemy zaobserwować, jak ukarane zostaje nieposłuszeństwo i samowola. Tym razem jednak poznajemy postacie, które pozornie będąc przyjaciółmi bohaterów, okazują się być ich największymi wrogami. Podobnie jak pierwszym tomie, znajdziemy tu także zagadnienia do omówienia z dzieckiem po lekturze książki.

Zagłębiając się w niezwykły świat Baśnioboru nie mogłam się od niego oderwać. Szczerze polecam i czekam na kolejny tom!

Moja ocena: 5/6

Recenzja ukazała się na portalu:

Komentarze