"Diuna. Książka do kolorowania"

Diunę Franka Herberta czytałam już zarówno w klasycznej, powieściowej formie, jak i w wersji komiksowej. Teraz przyszła kolej na kolejne spotkanie, już nie literackie, ale nadal dające dużo satysfakcji – nakładem Wydawnictwa Rebis ukazała się niedawno Diuna. Książka do kolorowania.

Całość składa się z czterdziestu czterech plansz do kolorowania, autorstwa Tomislava Tomicia, które możemy podzielić na kilka kategorii: sylwetki głównych postaci z ich atrybutami, sceny z powieści, przedmioty oraz cytaty. Niektóre są pełne szczegółów i detali, inne dosyć proste, ale wszystkie można pokolorować i uzupełnić w różnorodny sposób – warto dać wyobraźni wolną rękę.


Kilka lat temu, gdy trwało swoiste kolorowankowe szaleństwo, spędzałam wiele czasu z kredkami i pastelami, relaksując się po stresującym dniu i oczyszczając w ten sposób głowę. Dawno już tego nie robiłam, ale Diuna dała mi doskonały pretekst, by wrócić do dawnego hobby.Pozycja warta uwagi nie tylko dla fanów uniwersum stworzonym przez Franka Herberta, dla których będzie ciekawym uzupełnieniem kolekcji, ale też dla wszystkich fanów fantastyki i kolorowania. 
Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Rebis.

Spodobał Ci się ten post? Nie przegap kolejnych, będzie mi miło, jeśli mnie polubisz :)

Komentarze