Okładkowy Zawrót Głowy #6: "Hyperion"

Dzisiaj wracam do Was z kolejną odsłoną nieregularnego, niestety, cyklu Okładkowy Zawrót Głowy. Na tapet trafił kolejny tytuł Dana Simmonsa - tym razem Hyperion, jedna z najlepszych powieści science fiction i niewątpliwy klasyk gatunku.


Wznawiany wielokrotnie na całym świecie, Hyperion doczekał się świetnych okładek. Możecie dostrzec, że jedna z nich powtarza się w różnych wydaniach, ale generalnie podoba mi się, jak odmiennie podeszły do tematu wydawnictwa w różnych krajach. Podobają mi się nasze polskie okładki (chociaż ta starsza - po prawej stronie - bardziej) oraz biało-czerwona z Ukrainy. Holenderska ciekawie wykorzystuje oryginalną grafikę, która przewija się w wielu wydaniach.

Polska
USA


Wielka BrytaniaFrancja

Włochy

Bułgaria

Chorwacja

Estonia

Finlandia

Holandia

Izrael

Norwegia

Hiszpania


Grecja

Niemcy

Rumunia

Serbia

Rosja

Ukraina

Węgry

I na koniec trochę egzotyki:

Chiny
Zaskoczyła mnie trochę ta sama grafika w wydaniu polskim i chińskim. Jestem ciekawa, kto jest jej autorem. Nasze wydanie ukazało się pierwsze, więc zastanawia mnie, czy to polska grafika i chiński wydawca ją wykorzystał, czy też jej autorem jest jakiś zagraniczny grafik. Informacji nie znalazłam, ale może Wy się orientujecie :)

JaponiaKtóre okładki podobają się Wam najbardziej?

Spodobał Ci się ten post? Nie przegap kolejnych, będzie mi miło, jeśli mnie polubisz :)

Komentarze