"Jak to działa? Zwierzęta" Nikola Kucharska

Gdzie chomiki mają piąty palec? Po co kot mruczy? Dlaczego kaczka wystawia kuperek nad wodę? Czemu kogut pieje? Czy wilki naprawdę wyją do księżyca?

Mała Klara jest zafascynowana zwierzętami i chciałaby w przyszłości zostać weterynarzem. Wcześniej jednak ma zamiar dowiedzieć się o nich jak najwięcej. A pytań do zadania ma całą masę! Na szczęście ma też dziadka Ignacego, które na każde z nich odpowiada dokładnie i ciekawie. Mało tego, w swoim kajeciku potrafi tak rozrysować zwierzęta, że nie będę one już skrywały przed dziećmi żadnych tajemnic!

Jak to działa? Zwierzęta to już druga książka autorstwa Nikoli Kucharskiej, która zasiliła naszą biblioteczkę. Poprzednia, Legendy polskie dla dzieci w obrazkach, bardzo spodobała się zarówno mnie, jak i mojej M, więc po kolejną pozycję sięgnęłyśmy już w ciemno. Zwłaszcza, że Mała interesuje się zwierzętami równie mocno, co Klara. A takie książki jak ta nie tylko to zainteresowanie podsycają, lecz również uczą ją wielu przydatnych informacji (niektóre były nowością również dla mnie, mimo że od zawsze sama miałam bzika na punkcie wszelkich stworzeń).Książka podzielona jest na cztery części: Zwierzęta domowe, Zwierzęta w parkach, Zwierzęta na wsi oraz Zwierzęta leśne. Każdą z nich otwiera zabawna, pełna szczegółów rozkładówka z Klarą, jej dziadkiem i bratem Karolkiem oraz mnóstwem zwierzaków. 


Dopiero potem następuje część główna, czyli szczegółowe i pomysłowe opisy zwierząt, z których można dowiedzieć się zarówno podstawowych rzeczy na ich temat, jak i wielu mniej lub bardziej znanych ciekawostek. Ponadto, są tu również małe dodatki w postaci rozpiski zawodów dla miłośników zwierząt oraz inspirujących postaci, które wiele dla zwierząt uczyniły.


Od strony technicznej, całość prezentuje się rewelacyjnie – duży format, twarda oprawa i świetne ilustracje wystarczą, by dać książce najwyższą notę!


Mówiąc krótko, dla wszystkich małych miłośników zwierząt najnowsza publikacja Nikoli Kucharskiej to pozycja obowiązkowa!

Za wyprawę do świata zwierząt serdecznie dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.

Spodobał Ci się ten post? Nie przegap kolejnych, będzie mi miło, jeśli mnie polubisz :)
    

Komentarze