Pisarski Alfabet (W)

Pisarski Alfabet to cykl mający na celu przedstawienie sylwetek autorów z różnych względów bliskich mojemu sercu. Co tydzień w każdą sobotę prezentowana jest następna litera alfabetu, a wraz z nią kolejna grupa pisarzy wartych poznania.

W

Rober M. Wegner
Opowieści z meekhańskiego pogranicza to moje ostatnie literackie objawienie. Zaczytuję się kolejnymi tomami i nie tylko nie mam dość, ale chcę więcej i więcej. Aż nie chce się wierzyć, że to powieściowe debiuty autora, bo według mnie seria jest wyjątkowa nie tylko na tle fantastyki polskiej, ale również światowej.


Robert M. Wegner przyłapany
na Targach Książki w Warszawie w 2015 r
.

Mariusz Wollny
Autor świetnego cyklu o Kacprze Ryksie, pierwszym inwestygatorze królewskim, prowadzącym swe śledztwa w XVI-wiecznym Krakowie. Świetny pomysł i bardzo dobre wykonanie, połączenie przygody, tajemnicy i historii (pojawiają się tu postaci historyczne, w tym Jan Kochanowski, pokazany z dosyć zaskakującej strony).Oscar Wilde
Niepokorny, kontrowersyjny Irlandczyk, znany przede wszystkim dzięki niesamowitemu Portretowi Doriana Graya, który nadal intryguje, mimo że powstał ponad sto dwadzieścia lat temu.

Helene Wecker
Baśniową, a przy tym melancholijną historią kobiety-golema i arabskiego dżina, których połączył los, autorka „kupiła” mnie kilka miesięcy temu. Spodobał mi się sposób prowadzenia fabuły, język i realia. Jestem na tak!


Dorota Wieczorek
Autorka młodzieżowej serii o fantastycznym Krakowie, zamieszkanym przez kryjące się przed ludzkim okiem rusałki, krasnoludy i płanetników. Ciekawa koncepcja, duży potencjał, szkoda, że promocja gdzieś nie zadziałała, bo niewiele słychać ani o pani Dorocie, ani o jej Dotyku Mroku. Zapraszam też do przeczytania wywiadu z autorką, który przeprowadziłam przy okazji premiery drugiego tomu jej cyklu.

Komentarze