Przejdź do głównej zawartości

Pisarski Alfabet (W)

Pisarski Alfabet to cykl mający na celu przedstawienie sylwetek autorów z różnych względów bliskich mojemu sercu. Co tydzień w każdą sobotę prezentowana jest następna litera alfabetu, a wraz z nią kolejna grupa pisarzy wartych poznania.

W

Rober M. Wegner
Opowieści z meekhańskiego pogranicza to moje ostatnie literackie objawienie. Zaczytuję się kolejnymi tomami i nie tylko nie mam dość, ale chcę więcej i więcej. Aż nie chce się wierzyć, że to powieściowe debiuty autora, bo według mnie seria jest wyjątkowa nie tylko na tle fantastyki polskiej, ale również światowej.


Robert M. Wegner przyłapany
na Targach Książki w Warszawie w 2015 r
.

Mariusz Wollny
Autor świetnego cyklu o Kacprze Ryksie, pierwszym inwestygatorze królewskim, prowadzącym swe śledztwa w XVI-wiecznym Krakowie. Świetny pomysł i bardzo dobre wykonanie, połączenie przygody, tajemnicy i historii (pojawiają się tu postaci historyczne, w tym Jan Kochanowski, pokazany z dosyć zaskakującej strony).Oscar Wilde
Niepokorny, kontrowersyjny Irlandczyk, znany przede wszystkim dzięki niesamowitemu Portretowi Doriana Graya, który nadal intryguje, mimo że powstał ponad sto dwadzieścia lat temu.

Helene Wecker
Baśniową, a przy tym melancholijną historią kobiety-golema i arabskiego dżina, których połączył los, autorka „kupiła” mnie kilka miesięcy temu. Spodobał mi się sposób prowadzenia fabuły, język i realia. Jestem na tak!


Dorota Wieczorek
Autorka młodzieżowej serii o fantastycznym Krakowie, zamieszkanym przez kryjące się przed ludzkim okiem rusałki, krasnoludy i płanetników. Ciekawa koncepcja, duży potencjał, szkoda, że promocja gdzieś nie zadziałała, bo niewiele słychać ani o pani Dorocie, ani o jej Dotyku Mroku. Zapraszam też do przeczytania wywiadu z autorką, który przeprowadziłam przy okazji premiery drugiego tomu jej cyklu.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Czym kolorować, czyli przegląd kredek, cienkopisów i wszystkiego, co koloruje.

Od kilku miesięcy relaksuję się w towarzystwie kolorowanek dla dorosłych. Zaczęło się od jednego egzemplarza „Art deco” oraz zestawu kredek szkolnych, a obecnie mój domowy arsenał rozrósł się do czternastu kolorowanek oraz kilku zestawów kredek, cienkopisów i mazaków. Dzisiaj dzielę się wrażeniami, co najbardziej mi się przydaje, a czego nauczyłam się unikać. Może Was zainspiruję? 
Narzędzi służących do kolorowania jest mnóstwo, poczynając od tradycyjnych kredek i farb, poprzez cienkopisy, a na żelowych długopisach kończąc. Sama korzystam z pięciu: 1.Kredki 2.Cienkopisy 3.Długopisy żelowe 4.Mazaki 5.Pastele