Pisarski Alfabet (U)

Pisarski Alfabet to cykl mający na celu przedstawienie sylwetek autorów z różnych względów bliskich mojemu sercu. Co tydzień w każdą sobotę prezentowana jest następna litera alfabetu, a wraz z nią kolejna grupa pisarzy wartych poznania.

U

Bolesław A. Uryn
Autor, doktor nauk przyrodniczych, reporter i fotografik, od dwudziestu lat co roku wyrusza na wyprawę do Mongolii, co pozwoliło mu całkiem dobrze poznać zarówno kraj, jak i jego mieszkańców. Swoją wiedzą szczodrze dzieli się zaś z czytelnikami, opisując w swoich książkach codzienne życie mieszkańców jurt, ich tradycje i zwyczaje, a także najważniejsze święta i uroczystości. Miałam okazję przeczytać W świecie jurt i szamanów i byłam zachwycona. Polecam Wam ją gorąco!

Kaari Utrio
Fińska pisarka, która ma na swoim koncie ponad siedemdziesiąt powieści historycznych oraz prac popularnonaukowych, głównie z zakresu feminizmu. Choć nie zgadzam się do końca z jej przekonaniami, nie mogę odmówić jej niezwykłego talentu do snucia fascynujących historii mam szczerą nadzieję, że wkrótce w Polsce ukażą się także pozostałe powieści jej autorstwa. Jak dotąd miałam przyjemność przeczytać świetnego Spiżowego Łabędzia, który blisko dwadzieścia lat temu został wydany również pod tytułem Miedziany ptak.


Komentarze