Pisarski Alfabet (T)

Pisarski Alfabet to cykl mający na celu przedstawienie sylwetek autorów z różnych względów bliskich mojemu sercu. Co tydzień w każdą sobotę prezentowana jest następna litera alfabetu, a wraz z nią kolejna grupa pisarzy wartych poznania.

T

J.R.R. Tolkien
Tak naprawdę mogłabym pozostawić tylko jego w tym zestawieniu, a i tak wyglądałoby na kompletne. Niesamowity świat Śródziemia, jaki tworzył przez całe swoje życie, to klasyka gatunku fantasy, uwielbiana przez miliony na całym świecie. Jednocześnie, sam profesor Tolkien jakby nie dostrzegał i nie rozumiał własnego fenomenu, pozostając człowiekiem skromnym i skupiającym się przede wszystkim na swojej pracy na oksfordzkim uniwersytecie. Jestem dosyć świeżo po jego rewelacyjnej biografii napisanej przez Humphreya Carpentera, którą też gorąco Wam polecam!


Dwie kolejne postaci dostały się do zestawienia niejako z kredytem zaufania, bowiem przeczytałam tylko po jednej ich powieści i liczę, że pozostałe są równie dobre:

Walter Tevis
Autor Przedrzeźniacza, pierwszej powieści z cyklu Artefakty, jaką miałam okazję przeczytać, stworzył bardzo prawdopodobną wizję upadku naszego świata, która może stać się rzeczywistością już za kilkadziesiąt lat.

Sheri S. Tepper
Przedstawicielka tzw. kobiecego science fiction, autorka m.in. Trawy, dzięki której znalazła się właśnie tutaj. Spodobała mi się tajemnicza planeta, jaką stworzyła, posiadająca mroczną tajemnicę. Po takie sci-fi chętnie sięgam!

Laini Taylor
Przedstawicielka młodzieżowego romansu w otoczce fantasy, gatunku przyprawiającego mnie często o dreszcze (i to wcale nie przyjemności). Skąd się tu znalazła? Stworzyła trylogię, która ma głębszy sens niż tylko nastoletnią miłość, a po zakończonej lekturze pierwszego tomu (Córka dymu i kości) byłam solidnie wytargana emocjonalnie.Komentarze