Przejdź do głównej zawartości

Wyprawa na Smokon III, czyli relacji część pierwsza

Wyprawa do Krakowa i Smokon już za mną. Podobnie jak w przypadku wyjazdu na Pyrkon, tak i tym razem czekała nas wczesna pobudka i kilkugodzinna wyprawa – okazuje się, że ponownie od miejsca, w którym coś się dzieje, dzieli mnie około 250 km. Eh, życie.

Czym jest Smokon? Raczej niewielkim (według danych oficjalnych w tym roku pojawiło się na nim około 450 osób) i jednodniowym, ale za to bardzo udanym i dobrze zorganizowanym konwentem organizowanym klub fantastyki Krakowskie Smoki i Fundację Historia Vita. Byłam na nim po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. Spodobała mi się świetna, luźna i niezobowiązująca atmosfera oraz interesujące prelekcje, o których bliżej opowiem Wam za kilka dni. Dzisiaj mam dla Was króciutką foto-relację. Bawcie się dobrze, a ja tymczasem pędzę do pracy. Poniedziałki to jednak nie są moje ulubione dni tygodnia…

Prelekcje i panele z udziałem pisarzy:


Panel: Słowiańskie inspiracje
Od lewej: Andrzej Pilipiuk, Aneta Jadowska, Marta Krajewska, Łukasz Malinowski, prowadząca panel Klaudia Heintze
 

Panel: Podróże wśród gwiazd – space opera
Od lewej: Adam Podlewski, Michał Cholewa, Paweł Majka, Arkady Saulski, prowadzący panel Maciej „Toudi” Pitala
Marta Krajewska prowadząca prelekcję pt. Słowiańskie elementy naszych świąt
W tle Paweł Majka :)

Łukasz Malinowski prowadzący prelekcję "Smoki nordyckie"
 Przeurocze spotkania twarzą w twarz ze świetnymi autorami

Z Łukaszem Malinowskim, autorem cyklu "Skald".
Z Kubą Ćwiekiem, autorem "Chłopców", "Kłamcy" i "Grimm City"
Z Martą Krajewską, autorką "Idź i czekaj mrozów", przyłapaną na kawie przed Arteteką.
Dziękuję za przesympatyczną rozmowę!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Czym kolorować, czyli przegląd kredek, cienkopisów i wszystkiego, co koloruje.

Od kilku miesięcy relaksuję się w towarzystwie kolorowanek dla dorosłych. Zaczęło się od jednego egzemplarza „Art deco” oraz zestawu kredek szkolnych, a obecnie mój domowy arsenał rozrósł się do czternastu kolorowanek oraz kilku zestawów kredek, cienkopisów i mazaków. Dzisiaj dzielę się wrażeniami, co najbardziej mi się przydaje, a czego nauczyłam się unikać. Może Was zainspiruję? 
Narzędzi służących do kolorowania jest mnóstwo, poczynając od tradycyjnych kredek i farb, poprzez cienkopisy, a na żelowych długopisach kończąc. Sama korzystam z pięciu: 1.Kredki 2.Cienkopisy 3.Długopisy żelowe 4.Mazaki 5.Pastele