Pisarski Alfabet (R)

Pisarski Alfabet to cykl mający na celu przedstawienie sylwetek autorów z różnych względów bliskich mojemu sercu. Co tydzień w każdą sobotę prezentowana jest następna litera alfabetu, a wraz z nią kolejna grupa pisarzy wartych poznania.

R

J.K. Rowling
Podobno najbogatsza brytyjska pisarka, której powieścią początkowo wzgardzili wydawcy. Nie ma chyba na świecie człowieka, który przynajmniej nie słyszałby o Harrym Potterze. Ja go uwielbiam! Co więcej, Autorka z sukcesem udowodniła, że nie pozwoli się zaszufladkować jako pisarka książek dla dzieci. Jej Trafny wybór okazał się prawdziwie trafnym wyborem podczas zakupów w księgarni. Jestem zdecydowanie na tak, w obydwu odsłonach pani Rowling.

Czy to już Potter-mania?

Ransom Riggs
Pamiętam, gdy pierwszy raz usłyszałam o Osobliwym domu pani Peregrine, po prostu wiedziałam, że to coś dla mnie. Niepokojąca historia okazała się młodzieżową powieścią przygodową, i to świetnie nakreśloną. A w dodatku, uzupełnioną o niesamowite i miejscami przyprawiające o ciarki fotografie!


Anne Rice
Moje relacje z jej twórczością są dosyć burzliwe. O ile bardzo dobrze wspominam Wywiad z wampirem, o tyle Wampira Lestata odłożyłam na półkę po niecałych stu stronach i wiem, że już więcej do niego nie wrócę. Autorka na nowo zapunktowała jednak u mnie dzięki Darowi wilka, który – choć niepozbawiony mankamentów – okazał się naprawdę niezłą lekturą.

Komentarze