Pisarski Alfabet (N)

Pisarski Alfabet to cykl mający na celu przedstawienie sylwetek autorów z różnych względów bliskich mojemu sercu. Co tydzień w każdą sobotę prezentowana jest następna litera alfabetu, a wraz z nią kolejna grupa pisarzy wartych poznania.

N

Jo Nesbo
Pisarz, którego nie trzeba przedstawiać, bo – przynajmniej ze słyszenia – zna go chyba każdy. Ojciec Harry'ego Hole'a odwiedził niedawno Wrocław i wywołał takie szaleństwo:
Istvan Nemere
Węgierski pisarz science fiction, do którego mam ogromny sentyment, mimo że przeczytałam zaledwie jedną jego książkę. Klaustropolis nie jest może przykładem najbardziej wyrafinowanej czy ambitnej lektury, ale była jedną z pierwszych powieści z tego gatunku, jakie przeczytałam wieki temu.

Lena Najdecka
Autorka obiecującej trylogii Rodzina Wenclów, do której podchodziłam z pewnym dystansem i nie oczekiwałam wiele, a która okazała się naprawdę świetna. Przynajmniej pierwsze dwa tomy, bo trzeci nadal się jeszcze nie ukazał...

Jennifer A. Nielsen
Stworzyła zaskakująco dobrą i świeżą trylogię dla młodzieży, w której ważna jest przygoda, a nie banalny wątek miłosny. Mimo że dawno przestałam być targetem Trylogii Władzy, z ogromną przyjemnością przeczytałam zarówno Fałszywego Księciajak i Króla UciekinierówJestem też bardzo ciekawa zakończenia tej historii.


Komentarze