Pisarski Alfabet (Ł)

Pisarski Alfabet to cykl mający na celu przedstawienie sylwetek autorów z różnych względów bliskich mojemu sercu. Co tydzień w każdą sobotę prezentowana jest następna litera alfabetu, a wraz z nią kolejna grupa pisarzy wartych poznania.

Ł

Siergiej Łukjanienko

Rosyjska fantastyka ma w sobie to coś, a powieści Łukjanienki świetnie to udowadniają. Uwielbiam jego cykl o Patrolach, w których przedstawiciele jasnych i ciemnych strony mocy wspólnie dbają o nienaruszanie status quo. Świat Łukjanienki to rzeczywistość pełna magii, wiedźm, wampirów i wilkołaków doskonale dających sobie radę we współczesnym świecie. 

Zresztą sięgając po twórczość Łukjanienki warto zwrócić uwagę nie tylko na Patrole, ale również Brudnopis, od którego sama zaczęłam przygodę z prozą autora. Jest równie dobry i równie niesamowity.
Joanna Łańcucka

Debiutancka i jak na razie jedyna powieść autorki to jeden z moich najlepszych czytelniczych wyborów ostatnich miesięcy. Stara Słaboniowa i spiekładuchy łączą w sobie to, co lubię najbardziej - motywy słowiańskie, cudowną główną bohaterkę (w tym przypadku blisko stuletnią staruszkę, prawie wiedźmę) i doskonałe pióro. Czy można chcieć czegoś więcej? Chyba tylko kolejnej powieści.

Komentarze