Przejdź do głównej zawartości

Pisarski Alfabet (Ł)

Pisarski Alfabet to cykl mający na celu przedstawienie sylwetek autorów z różnych względów bliskich mojemu sercu. Co tydzień w każdą sobotę prezentowana jest następna litera alfabetu, a wraz z nią kolejna grupa pisarzy wartych poznania.

Ł

Siergiej Łukjanienko

Rosyjska fantastyka ma w sobie to coś, a powieści Łukjanienki świetnie to udowadniają. Uwielbiam jego cykl o Patrolach, w których przedstawiciele jasnych i ciemnych strony mocy wspólnie dbają o nienaruszanie status quo. Świat Łukjanienki to rzeczywistość pełna magii, wiedźm, wampirów i wilkołaków doskonale dających sobie radę we współczesnym świecie. 

Zresztą sięgając po twórczość Łukjanienki warto zwrócić uwagę nie tylko na Patrole, ale również Brudnopis, od którego sama zaczęłam przygodę z prozą autora. Jest równie dobry i równie niesamowity.
Joanna Łańcucka

Debiutancka i jak na razie jedyna powieść autorki to jeden z moich najlepszych czytelniczych wyborów ostatnich miesięcy. Stara Słaboniowa i spiekładuchy łączą w sobie to, co lubię najbardziej - motywy słowiańskie, cudowną główną bohaterkę (w tym przypadku blisko stuletnią staruszkę, prawie wiedźmę) i doskonałe pióro. Czy można chcieć czegoś więcej? Chyba tylko kolejnej powieści.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Czym kolorować, czyli przegląd kredek, cienkopisów i wszystkiego, co koloruje.

Od kilku miesięcy relaksuję się w towarzystwie kolorowanek dla dorosłych. Zaczęło się od jednego egzemplarza „Art deco” oraz zestawu kredek szkolnych, a obecnie mój domowy arsenał rozrósł się do czternastu kolorowanek oraz kilku zestawów kredek, cienkopisów i mazaków. Dzisiaj dzielę się wrażeniami, co najbardziej mi się przydaje, a czego nauczyłam się unikać. Może Was zainspiruję? 
Narzędzi służących do kolorowania jest mnóstwo, poczynając od tradycyjnych kredek i farb, poprzez cienkopisy, a na żelowych długopisach kończąc. Sama korzystam z pięciu: 1.Kredki 2.Cienkopisy 3.Długopisy żelowe 4.Mazaki 5.Pastele