Pisarski Alfabet (I)


Pisarski Alfabet to cykl mający na celu przedstawienie sylwetek autorów z różnych względów bliskich mojemu sercu. Co tydzień w każdą sobotę prezentowana jest następna litera alfabetu, a wraz z nią kolejna grupa pisarzy wartych poznania.


I


Eric Ives

Brytyjski historyk, autor najlepszej biografii Anny Boleyn, jaką miałam przyjemność czytać. Dla osób zainteresowanych dynastią Tudorów Życie i śmierć Anny Boleyn to zdecydowanie pozycja obowiązkowa. Ives jest również autorem biografii Henryka VIII oraz Jane Grey, które jak dotąd, niestety, nie ukazały się w Polsce. Mam nadzieję, że się to wkrótce zmieni.


Henryk VIII Tudor i Anna Boleyn (źródło)
Arnaldur Indriðason
To mój drugi, obok Yrsy Sigurðardottir, autor rodem z Islandii. Cykl jego kryminałów z posępnym śledczym Erlendurem Sveinssonem poznałam w formie audiobooków i każdy z nich wysłuchałam z ogromną przyjemnością. Teraz, gdy poznaję również powieści Henninga Mankella, dostrzegam między nimi duże podobieństwo. 
Conn Iggulden
Jak dotąd poznałam tylko jedną powieść autora (Zdobywca. Narodziny Imperium), ale dzięki niej zasłużył sobie na kredyt zaufania i miejsca w tym zestawieniu. Pisarz z sukcesem sięgnął bowiem po historię życia Czyngis Chana, przypominając mi moją młodzieńczą fascynację tą postacią.

Czyngis Chan (źródło)


Komentarze