"Rośliny egzotyczne. Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew"

Z pewnością pamiętacie, jak nieco ponad pół roku temu zachwycałam się kolorowanką Rośliny kwitnące. Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew. Jak się okazało, publikacja ta spotkała się z tak dużym zainteresowaniem miłośników kredek, farb i pasteli, że Wydawnictwo Vesper postanowiło wydać jej kontynuację, Rośliny egzotyczne.

Podobnie jak w przypadku Roślin kwitnących, tak i tym razem otrzymujemy 44 kolorowe plansze i dołączone do nich czarno-białe litografie, które można kolorować. Wszystkie zostały zaczerpnięte z archiwów Curtis’s Botanical Magazine, założonego w drugiej połowie XVIII wieku prestiżowego pisma botanicznego. Autorem wykorzystanych w kolorowance ilustracji był Walter Hood Fitch, jeden z głównych ilustratorów magazynu, mający na swoim koncie ponad 10,000 roślinnych plansz.


Od strony technicznej Rośliny egzotyczne nie zawodzą i również bardzo przypominają poprzednią część – rysunki do pokolorowania znajdują się na pojedynczych stronach (po drugiej jest kolorowa ilustracja), można więc z powodzeniem używać kredek akwarelowych bądź farb bez obaw, że zniszczy się inny szkic.

Mówiąc krótko, jeśli spodobały Ci się Rośliny kwitnąca, z pewnością będziesz zauroczony Roślinami egzotycznymi. Sama świetnie się przy nich relaksuję, zwłaszcza, że każdy obrazek można wykonać w około pół godziny, jest to więc dobra odskocznia od bardziej czasochłonnych i szczegółowych wzorów. Dzięki Roślinom… zaraziłam też pasją do kolorowania swoją czteroletnią córeczkę, efekt jej pracy również znajdziecie poniżej. Polecam!

Tak było (po lewej), a tak jest teraz (po prawej):Po lewej moja trawka, po prawej kwiat mojej czteroletniej M.


A tak wyglądają przykładowe pozostałe strony:


Za przyjemność ponownego zagłębienia się w Królewskie Ogrody dziękuję Wydawnictwu Vesper.

Komentarze