Przejdź do głównej zawartości

Pisarski Alfabet (F)

Pisarski Alfabet to cykl mający na celu przedstawienie sylwetek autorów z różnych względów bliskich mojemu sercu. Co tydzień w każdą sobotę prezentowana jest następna litera alfabetu, a wraz z nią kolejna grupa pisarzy wartych poznania.

F

Cornelia Funke
Cykl Reckless jej autorstwa okazał się wspaniałym połączeniem przygody, fantasy i świata baśni braci Grimm. Zwłaszcza nawiązania do tych ostatnich są największym atutem powieści o Jakubie Recklessie, a ponieważ jestem w nich zakochana do szaleństwa, nie mogłam przejść obok serii obojętnie:
 

Gillian Flynn
Autorka świetnego thrillera Mroczny zakątek (recenzja) udowodniła, że nawet starych wyjadaczy tego gatunku można jeszcze zaskoczyć. Powieść była jedną z najlepszych przeczytanych przeze mnie książek w 2014 roku i nadal za mną "chodzi", gdy wiele pośledniejszych thrillerów i kryminałów dawno już zapomniałam.

Helen Fielding
A na koniec trochę odmóżdżenia, czyli powieści dalekie od tych ambitnych, ale maksymalnie relaksujące i dobre na każdego doła, czyli cykl o Bridget Jones:
  • Bridget Jones (recenzja)
  • Bridget Jones 2. W pogoni za rozumem (recenzja)
  • Bridget Jones 3. Szalejąc za facetem (recenzja)

  

Arkady Fiedler
Jeden z moich ulubionych autorów, gdy miałam wczesnych naście lat i zaczytywałam się w historiach podróżniczych. Nie wiem, jak teraz odebrałabym jego książki, ale sentyment pozostał.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Czym kolorować, czyli przegląd kredek, cienkopisów i wszystkiego, co koloruje.

Od kilku miesięcy relaksuję się w towarzystwie kolorowanek dla dorosłych. Zaczęło się od jednego egzemplarza „Art deco” oraz zestawu kredek szkolnych, a obecnie mój domowy arsenał rozrósł się do czternastu kolorowanek oraz kilku zestawów kredek, cienkopisów i mazaków. Dzisiaj dzielę się wrażeniami, co najbardziej mi się przydaje, a czego nauczyłam się unikać. Może Was zainspiruję? 
Narzędzi służących do kolorowania jest mnóstwo, poczynając od tradycyjnych kredek i farb, poprzez cienkopisy, a na żelowych długopisach kończąc. Sama korzystam z pięciu: 1.Kredki 2.Cienkopisy 3.Długopisy żelowe 4.Mazaki 5.Pastele