Pisarski Alfabet (F)

Pisarski Alfabet to cykl mający na celu przedstawienie sylwetek autorów z różnych względów bliskich mojemu sercu. Co tydzień w każdą sobotę prezentowana jest następna litera alfabetu, a wraz z nią kolejna grupa pisarzy wartych poznania.

F

Cornelia Funke
Cykl Reckless jej autorstwa okazał się wspaniałym połączeniem przygody, fantasy i świata baśni braci Grimm. Zwłaszcza nawiązania do tych ostatnich są największym atutem powieści o Jakubie Recklessie, a ponieważ jestem w nich zakochana do szaleństwa, nie mogłam przejść obok serii obojętnie:
 

Gillian Flynn
Autorka świetnego thrillera Mroczny zakątek (recenzja) udowodniła, że nawet starych wyjadaczy tego gatunku można jeszcze zaskoczyć. Powieść była jedną z najlepszych przeczytanych przeze mnie książek w 2014 roku i nadal za mną "chodzi", gdy wiele pośledniejszych thrillerów i kryminałów dawno już zapomniałam.

Helen Fielding
A na koniec trochę odmóżdżenia, czyli powieści dalekie od tych ambitnych, ale maksymalnie relaksujące i dobre na każdego doła, czyli cykl o Bridget Jones:
  • Bridget Jones (recenzja)
  • Bridget Jones 2. W pogoni za rozumem (recenzja)
  • Bridget Jones 3. Szalejąc za facetem (recenzja)

  

Arkady Fiedler
Jeden z moich ulubionych autorów, gdy miałam wczesnych naście lat i zaczytywałam się w historiach podróżniczych. Nie wiem, jak teraz odebrałabym jego książki, ale sentyment pozostał.


Komentarze