Pisarski Alfabet (E)

Pisarski Alfabet to cykl mający na celu przedstawienie sylwetek autorów z różnych względów bliskich mojemu sercu. Co tydzień w każdą sobotę prezentowana jest następna litera alfabetu, a wraz z nią kolejna grupa pisarzy wartych poznania.

E

Umberto Eco
Autor zachwycił mnie lata temu swoją pierwszą i najsłynniejszą powieścią, Imię róży, której akcja toczy się w opactwie benedyktyńskim, w którym dochodzi do tajemniczych morderstw. Eco to jednak nie tylko powieściopisarz, ale również - a może przede wszystkim - eseista i felietonista. Gorąco zachęcam do sięgnięcia po króciutki tekst O bibliotece (recenzja). Jest to zapis odczytu, jaki wygłosił Umberto Eco z okazji dwudziestopięciolecia Biblioteki Miejskiej w Mediolanie, mieszczącej się w Palazzo Sormani.


Marc Elsberg
Autor szturmem zdobył popularność w ostatnich miesiącach dzięki niepokojącemu thrillerowi Blackout (recenzja), w którym przedstawił bardzo realistyczną wizję świata znienacka pozbawionego dostępu do elektryczności. A jego kolejna powieść, Zero (recenzja), okazała się równie dobra.Veit Etzold
Czytam niewiele thrillerów, ale jak już po nie sięgam, mam szczęście trafiać na te naprawdę dobre. Jednym z nich było Cięcie (recenzja), po którego lekturze inaczej spojrzałam na wszystkie portale społecznościowe.

Komentarze