"Tajemny ogród dla wtajemniczonych" Johanna Basford,

Szaleństwo kolorowania trwa w najlepsze, a jedną z niekwestionowanych mistrzyń kolorowanek dla dorosłych jest Johanna Basford. W Tajemnym Ogrodzie i Zaczarowanym lesie jej autorstwa zakochały się już tysiące osób na całym świecie, sama jestem jedną z nich.


Najnowsza propozycja od Wydawnictwa Nasza Księgarnia to lekko zmodyfikowany Tajemny Ogród. Jak można przeczytać na okładce jest to wersja dla wtajemniczonych, wydana na jednostronnych kartkach, które z łatwością można wyrwać, na znacznie lepszym, grubszym papierze i w większym formacie. Prezentuje się c u d o w n i e!
Taki gruby jest papier - to tylko jedna kartka!

W środku znajduje się dwadzieścia ilustracji wybranych przez autorkę, czyli niestety znacznie mniej niż w oryginalnym Tajemnym Ogrodzie, ale za to mniejsza ich liczba nadrabia jakością wykonania. W poprzedniej wersji wielu osobom przeszkadzał cienki papier i niewygodne szycie, które utrudniało pokolorowanie całego obrazka. Tym razem nie ma takiego problemu, papier jest gruby, a obrazi jednostronne, można więc spokojnie szaleć nie tylko z kredkami, ale pastelami, mazakami i cienkopisami bez obawy, że zniszczymy obrazek po drugiej stronie kartki. Również używanie kredek akwarelowych na mokro nie sprawia obecnie kłopotu – przetestowałam z dość dużą ilością wody i papier się nie marszczy, a całość wygląda naprawdę świetnie.
Same ilustracje są śliczne, jak zresztą w każdej z kolorowanek autorki. W gąszczu liści i pnączy można znaleźć ukryte drzwi, fantazyjne drzewa, ukryte ptaki i inne sekrety. Całość jest inspirowana szkockim krajobrazem, a przy tym ma w sobie pewną niezwykłą magię, która spodoba się zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Jestem absolutnie oczarowana, więc ruszam do dalszego kolorowania, a Was zachęcam do rozpoczęcia nowej przygody i zanurzenia się w Tajemny Ogród.

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.


Komentarze