Przejdź do głównej zawartości

Walki ze stresem ciąg dalszy, czyli "Połącz kropki"

Ostatnie dni mocno dały mi w kość i to nie tylko ze względu na szalejące upały. Nikogo, kto zagląda co jakiś czas na FB bloga, nie zdziwi chyba wyznanie, że ostatnio pochłonęło mnie kolorowanie. Teraz postanowiłam wypróbować drugi sposób na powrót do dzieciństwa i odstresowanie - łączenie kropek.


O co chodzi?
Wydawnictwo Buchmann wypuściło niedawno na rynek serię Odstresuj się, w której obok kolorowanek Esy Floresy (o których będzie mowa w przyszłym tygodniu, bo się nad nimi regularnie artystycznie wyżywam),znajdują się również dwie pozycje Połącz kropki: Ludzie, zabytki, przyroda oraz Dzieła sztuki, krajobrazy i pojazdy. W moje ręce trafiła pierwsza z nich, więc to o niej będzie dzisiaj kilka słów.


Każdy z nas bawił się w dzieciństwie w łączenie kropek, z których nagle wyłaniały się całkiem przyzwoite obrazki. W wersji dorosłej zasada łączenia jest dokładnie taka sama, tylko ilość kropek rozrosła się do kilkuset - średnio trzystu.Co znajdziemy w środku?
Zabawę na wiele dni w postaci w stu dwudziestu ilustracji, choć bliższym prawdy byłoby określenie "szkiców". Tak, jak wskazuje na to tytuł, znajdują się tu zwierzęta, słynne krajobrazy (np. Stonehenge czy Wielka Rafa Koralowa), jeszcze słynniejsze budowle (Big Ben, Tadź Mahal czy Opera w Sydney), dzieła sztuki z Mona Lisą na czele, pojazdy, sporty i wiele innych. Niektóre można rozpoznać już po zarysie i ułożeniu kropek, inne "ujawniają się" dopiero po pewnym czasie. Dodatkowo na ostatniej stronie umieszczono spis wszystkich ilustracji, z którego można skorzystać zarówno po skończonej pracy, jak i przed nią, aby wybrać odpowiedni obrazek. Papier jest sztywny, a dzięki perforacjom kartki można wyrwać, dzięki czemu łatwiej można wykonać szkice.


Wrażenia?
Jak najbardziej pozytywne! Chociaż nie ukrywam, że w kolorowaniu lepiej się odnajduję i to raczej na nim się skupię. Łączenie kropek było jednak sympatyczną odskocznią (zwłaszcza gdy ją uzupełniłam kolorowaniem), pozwalającą się mentalnie zresetować i na nowo odkryć w sobie dziecko.Za możliwość odastresowania dziękuję Wydawnictwu Buchmann.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Czym kolorować, czyli przegląd kredek, cienkopisów i wszystkiego, co koloruje.

Od kilku miesięcy relaksuję się w towarzystwie kolorowanek dla dorosłych. Zaczęło się od jednego egzemplarza „Art deco” oraz zestawu kredek szkolnych, a obecnie mój domowy arsenał rozrósł się do czternastu kolorowanek oraz kilku zestawów kredek, cienkopisów i mazaków. Dzisiaj dzielę się wrażeniami, co najbardziej mi się przydaje, a czego nauczyłam się unikać. Może Was zainspiruję? 
Narzędzi służących do kolorowania jest mnóstwo, poczynając od tradycyjnych kredek i farb, poprzez cienkopisy, a na żelowych długopisach kończąc. Sama korzystam z pięciu: 1.Kredki 2.Cienkopisy 3.Długopisy żelowe 4.Mazaki 5.Pastele