"Rośliny kwitnące. Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew", czyli kolorowanka inna niż wszystkie

Ostatnio regularnie prezentuję Wam różne kolorowanki, które umilają mi popołudnia i pomagają się zrelaksować po ciężkim dniu. Dzisiaj chciałabym pokazać Wam jedną z moich ulubionych - Rośliny kwitnące. Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew.

Czym są Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew, znane także jako Kew Gardens? Największym na świecie zbiorem żywych roślin, rosnących w rozległym kompleksie szklarni i ogrodów, założonych w pierwszej połowie XIX wieku w Londynie, choć pierwsze ozdobne ogrody datuje się w Kew na blisko sto lat wcześniej. Są absolutnie cudowne i marzę o tym, by kiedyś je odwiedzić. Póki co pozostaje mi kolorowanie maleńkiego promila kwiatów, jakie można w nich znaleźć.

W ładnej oprawie znajdują się 44 ilustracje różnorodnych roślin kwitnących, które można znaleźć w Kew wraz ze szkicami do pokolorowania. O ile zwykle nie przepadam za kolorowankami, w których autorzy narzucają mi sposób doboru barw, o tyle w tym przypadku jest to w pełni uzasadnione. W końcu nie są to mniej lub bardziej abstrakcyjne wzory, a szkice konkretnych roślin. Co oczywiście nie stoi też na przeszkodzie, by kolorować je tak, jak mamy na to ochotę. W końcu głównym celem jest po prostu dobra zabawa i relaks. Wygląda to tak:
Jeśli chodzi o kwestie techniczne, kartki nie są perforowane, ale łatwo można je rozłożyć, niezależnie od tego, czy malujemy te z środka, czy też końca. Papier jest dosyć sztywny, nie próbowałam jednak używać cienkopisów ani mazakó, bo w przypadku tego rodzaju ilustracji zdecydowanie bardziej wolę kredki i pastele. Jeden obrazek pociągnęłam wodą i chociaż jestem zadowolona z efektu, to jednak kartka jest nieco pofalowana, więc przy pozostałych trzymam się już kolorowania na sucho.


Za przyjemnośc zagłębienia się w Królewskie Ogrody dziękuję Wydawnictwu Vesper.

Komentarze