Ogólnopolski Dzień Czytania Wiedźmina

Powiem krótko - wielbię i ubóstwiam Geralta z Rivii. To od "Ostatniego życzenia" rozpoczęła się wiele lat temu moja przygoda z fantastyką. Opowiadania znam niemal na pamięć, pięcioksiąg przeczytałam raz, ale włąśnie planuję to zmienić i do niego powrócić. Dlaczego? Bo właśnie dzisiaj mamy Ogólnopolski Dzień Czytania Wiedźmina.

O co chodzi?

Na FB znajdziecie grupę liczącą już ponad 3 tysiące zapaleńców, którzy właśnie dzisiejszy dzień (na marginesie, Andrzej Sapkowski świętuje dzisiaj swoje urodziny), postanowili spędzić na lekturze przygód Geralta. 

Nie może mnie zabraknąć!

Wstałam godzinę temu i jeszcze w łóżku przygarnęłam do siebie Wiedźmina. Tak dobrze rozpoczęty dzień nie może się źle skończyć. Mam zamiar przeczytać przynajmniej jeden tom, może uda się dwa? Surprise!

A na koniec niespodzianka! Wspólnie z kilkudziesięcioma innymi fanami, nagraliśmy to małe cudo (możecie wypatrywać mnie w okolicach 12-13 minuty w pierwszej części oraz 154-15 minuty drugiej :)Przyłączycie się do dzisiejszego czytania? Gorąco zapraszam! Zachęcam też do śledzenia mnie na FB, gdzie będę zdawać na bieżąco relację z tego, jak mi idzie :)

Komentarze