sobota, 23 maja 2015

"Two Warsaw Mysteries" Kevin Hadley

Kilka miesięcy temu proponowałam Wam naukę języka angielskiego przy użyciu zombie, dzisiaj mam coś dla fanów historii kryminalnych, czyli Two Warsaw Mysteries.


Książka składa się z dwóch mini-powieści, której głównymi bohaterami jest para warszawskich policjantów, inspektor Nowak i sierżant Pawluk. W A Strange Pair tropią parę przestępców, dzień po dniu napadających to na bank, to na stację benzynową, a motywy ich postępowania są dosyć... niecodzienne. Z kolei The Strange Case of Pablo Garcia to historia morderstwa bogatego, hiszpańskiego artysty, którego zwłoki zostają znalezione pewnej nocy na jednej z warszawskich ulic.

W przeciwieństwie do The Rotten Town, wydanego wyłącznie w wersji papierowej, bieżąca pozycja składa się z dwóch części - audiobooka oraz książki, w której, obok owych mini-powieści, znajdują się również  ćwiczenia gramatyczno-leksykalne oraz sprawdzające stopień zrozumienia tekstu. Można je znaleźć po każdym rozdziale, a na koniec sprawdzić odpowiedzi w dołączonym kluczu.


Biorąc pod uwagę fabułę, znajdujące się w książce historie kryminalne nie są perełkami gatunku, ale przecież nie w zaskakujących zwrotach akcji tkwi ich wartość. Przyjemnie się je czyta oraz słucha (polecam przede wszystkim tę drugą opcję, aby się jak najwięcej oswajać z językiem mówionym, a nie tylko pisanym), a o to przecież głównie chodzi.

Two Warsaw Mysteries to jedna z ośmiu tego typu książek do nauki języka, jest wśród nich siedem kryminałów i jeden horror (wspomniane wcześniej The Rotten Town). Są one zróżnicowane pod względem trudności i stopnia zaawansowania znajomości języka (od poziomu  A2 do C1), dlatego każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. 

Opowieści o Pawluku i Nowaku (poziom A2) polecam osobom, które dopiero rozpoczynają przygodę z czytaniem w oryginale. Łączą w sobie przyjemne z pożytecznym, warto więc spróbować. Polecam.

Za zestaw Two Warsaw Mysteries serdecznie dziękuje Wydawnictwu Edgard.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...