Maraton Czytania tuż, tuż...

Zapewne większość z Was słyszała już o Maratonie Czytania, który ma odbyć się w najbliższą sobotę. Nie wiem, jak Wy, ale ja mam zamiar wziąć w nim udział - zobaczymy, co z tego wyjdzie.


O co chodzi?
Na stronie wydarzenia na FB znajdziecie więcej informacji, w skrócie zdradzę, że jest to przeniesienie na polski grunt popularnych w Stanach akcji wspólnego czytania. Umawiamy się na konkretny dzień (w tym przypadku jest to nadchodząca sobota), magazynujemy przekąski, szykujemy książkę lub książki i maksymalnie ograniczamy inne sprawy, oddając się błogiemu lenistwu i lekturze.

Dla kogo?
Wszystkich, którzy lubią czytać, to proste. Może się okazać, że taka zorganizowana akcja da im motywację do wygospodarowania czasu na sięgnięcie książkę. 

Kiedy?
W sobotę 11 kwietnia od 10 rano. Czas trwania – cały dzień i całą noc – ile da się radę. 

Na powyższej stronie meldujemy o tym, co czytamy i o naszych postępach, a następnego dnia szykujemy podsumowanie. I tyle. To co, weźmiecie udział?

Komentarze

 1. O, zastanawiałam się, kiedy to do nas przyjdzie. Z podobnych pomysłów - podoba mi się ten strony z ebookami, które wiele osób może naraz czytać, jednocześnie komentując.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie bym wzięła udział, ale niestety cały weekend będę na uczelni :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurs uniemożliwi mi udział, ale będę trzymała kciuki i z chęcią poobserwuję całą akcję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zastanawiałam się w styczniu, czy takie maratony są możliwe i pod jakimi warunkami - teraz będę mogła obserwować, jak to wyjdzie (wzięłabym z radością udział, ale akurat całą sobotę mam zajętą, więc zostaje mi uczestnictwo bierne i czekanie na kolejną edycję ;)).

  OdpowiedzUsuń
 5. z chęcią bym wzięła udział, ale nie wiem czy się uda, bo jak będzie ładnie to mam ochotę wybrać się na Targ śniadaniowy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wziełabym udział, ale perspektywa egzaminu doradza mi, żebym jednak tego nie robiła :) Za rok, na pewno.

  OdpowiedzUsuń
 7. Sympatyczna akcja. Żałuję, że nie wezmę w niej udziału, bo w weekend pracuję :/

  OdpowiedzUsuń
 8. Woww kocham ten pomysl !!! Nie mialam pojecia o czyms takim.. !

  OdpowiedzUsuń
 9. Kiedy o tym usłyszałam moje czytelnicze serduszko wykonało taniec radości. Cały dzień czytania! Wiadomo, samemu też można, ale jednak lepiej razem, bo i siły i motywacji więcej. Nastawiłam się, zerknęłam na datę i cóż, niestety muszę odpuścić. Wprawdzie sobota, ale za dwa tygodnie egzaminy, więc wolę ten wolny czas przeznaczyć na naukę. A czytelniczy dzień zawsze mogę sobie sama zrobić, po egzaminach :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Gdybym mogła sobie an to pzowolić to z największą przyjemnością. Lecz mieć dwa psy, dwoje małych dzieci, to moje podsumowanie byłoby marne. Ale tego dnia będę czytać , jak zawsze.

  OdpowiedzUsuń
 11. Przez wszystkie zawirowania życiowe nawet nie słyszałam o tej akcji... Chociaż z soboty na niedzielę i tak mam zamiar smacznie spać, a sobotni dzień przeznaczę na doprowadzenie mieszkania do jako takiego ładu. :P Ale wszystkim uczestnikom życzę powodzenia! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ooo przeoczyłam taką fajną akcję :/ No nic, pozostaje mi poczekać na kolejny maraton ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz