Przejdź do głównej zawartości

Konkurs! Stosy książek do zgarnięcia!

Fejsbukowy licznik dobił 700, więc zgodnie z obietnicą przygotowałam dla Was konkurs, a w nim masę książek do zgarnięcia.


Zadanie konkursowe przypomina to z konkursu listopadowego. Spodobał mi się ten pomysł, a i Wam chyba przypadł do gustu. Należy rozszyfrować tytuły książek, które pojawiły się na moim blogu, na podstawie zamieszczonych poniżej podpowiedzi.
 1. święta, samochód, wampir 
 2. sobowtór, nastolatka, intryga 
 3. obraz, psychopata, byk 
 4. egzorcyzmy, szczury, nimfomanka 
 5. pisarz, bulterier, miasteczko 
 6. piwnica, bójka, anarchia 
 7. wspomnienia, marketing, lata sześćdziesiąte 
 8. wyspa, rymowanka, śmierć 
 9. szachy, Rosja, romans 
 10. obraz, złodzieje, MSZ 

Nie podawajcie odpowiedzi w komentarzach! 
Licząsię tylko te wysłane na adres mailowy!

REGULAMIN KONKURSU
 1. Organizatorem konkursu jest autorka bloga Kącik z książką.
 2. Konkurs trwa od 3 do 9 marca 2015 włącznie.
 3. Aby wziąć udział w konkursie należy udzielić odpowiedzi na zadanie konkursowei wysłać ją na adres kacikzksiazka@gmail.com.
 4. Zwyciężają pierwsze trzy osoby, które jako pierwsze wyślą poprawne odpowiedzi na powyższy adres. Kolejno będą miały prawo wybrać jeden z pponiższych zestawów książek (najpierw osoba, która była najszybsza, potem druga, a na końcu trzecia).
 5. Sponsorem nagród jest autorka bloga Kącik z książką - książki pochodzą z mojej biblioteczki, a ich opisy znajdziecie poniżej.
 6. Zwycięzcy są zobowiązani wysłać maila z danymi adresowymi na adres kacikzksiazka@gmail.com w ciągu tygodnia od dnia ogłoszenia wyników. Po tym terminie nastąpi wybór nowych zwycięzców.
 7. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
NAGRODY

Zestaw 1 (historyczny)
1. "Triumf" Bernard Cornwell
2. "Forteca" Bernard Cornwell
3. "Honor legionu" Andrzej Sawicki


Zestaw 2 (fantastyczny)
1. "Białe szepty" Antologia opowiadań grozy
2. "Po apokalipsie" Maureen F. McHugh
3. "Fantazje i koszmary" Melissa Marr
(książki posiadają pieczątki "egzemplarz recenzencki")


Zestaw 3 (dziecięco-młodzieżowy)
1. "Prosiaczek Fryderyk i dzięcioły" Walter R. Brooks
2. "Wakacje Fryderyka" Walter R. Brooks
3. "Strażnicy Sampo. Miecz" Timo Parvela
4. "Minerva Clark schodzi na psy" Karen Karbo


Zestaw 4 (mieszany)
1. "Przypadek Ritterów" Adam Węgrowski
2. "Londyn Nowych Ruskich" Mark Hollingsworth
(książka posiada pieczątkę "egzemplarz recenzencki")
3. "Modżiburki dwa" Mirosław Sośnicki (z autografem autora)


A więc do dzieła! Będzie mi miło, jeśli podzielicie się informacją o konkursie na swoich blogach i/lub FB :)

Komentarze

 1. Ciekawy konkurs, ale jednak czasochłonny. A jak daleko trzeba się zagłębiać? Od pierwszych recenzji, czy to raczej nowsze pozycje z ostatniego roku?

  OdpowiedzUsuń
 2. O matko! Przeczytałam zestawienia haseł i przyznam, że mam problem... Nie lada problem dopasować jakieś tytuły! :D Niemniej sam konkurs ARCYciekawy :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiepsko ze mną, tylko trzy hasła odgadłam, tj. myślę, że odgadłam :P
  Ale konkurs zacny, a książków jak mrówków.
  Udostępnię go u siebie ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Czym kolorować, czyli przegląd kredek, cienkopisów i wszystkiego, co koloruje.

Od kilku miesięcy relaksuję się w towarzystwie kolorowanek dla dorosłych. Zaczęło się od jednego egzemplarza „Art deco” oraz zestawu kredek szkolnych, a obecnie mój domowy arsenał rozrósł się do czternastu kolorowanek oraz kilku zestawów kredek, cienkopisów i mazaków. Dzisiaj dzielę się wrażeniami, co najbardziej mi się przydaje, a czego nauczyłam się unikać. Może Was zainspiruję? 
Narzędzi służących do kolorowania jest mnóstwo, poczynając od tradycyjnych kredek i farb, poprzez cienkopisy, a na żelowych długopisach kończąc. Sama korzystam z pięciu: 1.Kredki 2.Cienkopisy 3.Długopisy żelowe 4.Mazaki 5.Pastele