Przejdź do głównej zawartości

Konkurs! Stosy książek do zgarnięcia!

Fejsbukowy licznik dobił 700, więc zgodnie z obietnicą przygotowałam dla Was konkurs, a w nim masę książek do zgarnięcia.


Zadanie konkursowe przypomina to z konkursu listopadowego. Spodobał mi się ten pomysł, a i Wam chyba przypadł do gustu. Należy rozszyfrować tytuły książek, które pojawiły się na moim blogu, na podstawie zamieszczonych poniżej podpowiedzi.
 1. święta, samochód, wampir 
 2. sobowtór, nastolatka, intryga 
 3. obraz, psychopata, byk 
 4. egzorcyzmy, szczury, nimfomanka 
 5. pisarz, bulterier, miasteczko 
 6. piwnica, bójka, anarchia 
 7. wspomnienia, marketing, lata sześćdziesiąte 
 8. wyspa, rymowanka, śmierć 
 9. szachy, Rosja, romans 
 10. obraz, złodzieje, MSZ 

Nie podawajcie odpowiedzi w komentarzach! 
Licząsię tylko te wysłane na adres mailowy!

REGULAMIN KONKURSU
 1. Organizatorem konkursu jest autorka bloga Kącik z książką.
 2. Konkurs trwa od 3 do 9 marca 2015 włącznie.
 3. Aby wziąć udział w konkursie należy udzielić odpowiedzi na zadanie konkursowei wysłać ją na adres kacikzksiazka@gmail.com.
 4. Zwyciężają pierwsze trzy osoby, które jako pierwsze wyślą poprawne odpowiedzi na powyższy adres. Kolejno będą miały prawo wybrać jeden z pponiższych zestawów książek (najpierw osoba, która była najszybsza, potem druga, a na końcu trzecia).
 5. Sponsorem nagród jest autorka bloga Kącik z książką - książki pochodzą z mojej biblioteczki, a ich opisy znajdziecie poniżej.
 6. Zwycięzcy są zobowiązani wysłać maila z danymi adresowymi na adres kacikzksiazka@gmail.com w ciągu tygodnia od dnia ogłoszenia wyników. Po tym terminie nastąpi wybór nowych zwycięzców.
 7. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
NAGRODY

Zestaw 1 (historyczny)
1. "Triumf" Bernard Cornwell
2. "Forteca" Bernard Cornwell
3. "Honor legionu" Andrzej Sawicki


Zestaw 2 (fantastyczny)
1. "Białe szepty" Antologia opowiadań grozy
2. "Po apokalipsie" Maureen F. McHugh
3. "Fantazje i koszmary" Melissa Marr
(książki posiadają pieczątki "egzemplarz recenzencki")


Zestaw 3 (dziecięco-młodzieżowy)
1. "Prosiaczek Fryderyk i dzięcioły" Walter R. Brooks
2. "Wakacje Fryderyka" Walter R. Brooks
3. "Strażnicy Sampo. Miecz" Timo Parvela
4. "Minerva Clark schodzi na psy" Karen Karbo


Zestaw 4 (mieszany)
1. "Przypadek Ritterów" Adam Węgrowski
2. "Londyn Nowych Ruskich" Mark Hollingsworth
(książka posiada pieczątkę "egzemplarz recenzencki")
3. "Modżiburki dwa" Mirosław Sośnicki (z autografem autora)


A więc do dzieła! Będzie mi miło, jeśli podzielicie się informacją o konkursie na swoich blogach i/lub FB :)

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Top 10 książek na Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia to idealny czas, by nieco zwolnić i zatopić się w przyjemną lekturę. Warto też odpowiednim jej wyborem wprawić się w świąteczny nastrój już wcześniej. Dzisiaj przygotowałam dla Was zestawienie książek, których akcja ściśle wiąże się ze Świętami. Zapewniam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Na początek nieco tradycyjnie i nostalgicznie:
1. "Opowieści wigilijne" Charles Dickens 

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby opowieści o Scrooge'u, którego w wigilijną noc nawiedziły cztery duchy, by wskazać mu nową ścieżkę w życiu. Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazało się niedawno nowe tłumaczenie tej opowieści, zawierające drugą historię autora, również utrzymaną w klimacie bożonarodzeniowym zatytułowaną "Nawiedzony". Właśnie się nią zaczytuję, wrażenia z lektury za kilka dni.

"100 książek, które trzeba przeczytać" według BBC

Ranking "100 książek, które trzeba przeczytać" stworzony przez BBC pojawiał się już na wielu blogach, a dzisiaj gości także u mnie. Nie jest to lista idealna, już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że znaczną część umieszczonych na niej pozycji to książki brytyjskich autorów, zdecydowanie zaś brak na nich wielu znaczących książek pisarzy z innych państw. Nie brak też tu dziwnych wpadek, np. umieszczenia "Opowieści z Narnii" oraz  "Lwa, czarownicy i starej szafy" w oddzielnych punktach. Podobnie sytuacja wygląda z dziełami zebranymi Szekspira oraz "Hamletem" umieszczonym oddzielnie. 
Niemniej jednak postanowiłam sprawdzić, ile to zacnych książek jest już za mną (są one wytłuszczone) i... wynik wypada słabiutko... Jedynie 34 pozycje. Pociesza mnie fakt, że co najmniej drugie tyle znam z ekranizacji bądź fragmentów. Listę będę na bieżąco aktualizować, mam nadzieję, że za kilka miesięcy będzie już wyglądała o niebo lepiej :) A jak wyglądają Wasze w…

"To" Stephen King

Czy się unoszą? O tak. One pławią się w powietrzu.
W moje ręce ponownie trafiła książka Stephena Kinga, która swego czasu zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że mimo upływu kolejnych lat niektóre sceny nadal tak żywo były wyryte w mojej pamięci, że mimo zagłębiania się w kolejne w powieści grozy i horrory, „To” niewzruszenie tkwiło na szczycie mojej prywatnej listy tych najlepszych. I po której nigdy nie potrafiłam już z ufnością spojrzeć na żadnego klauna.
W monstrualnych rozmiarów opowieści King przenosi nas do Derry, podobnego do tysięcy innych prowincjonalnych amerykańskich mieścin. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Z nieznanych przyczyn przestępczość jest tu większa, ludzie bardziej brutalni i bezwzględni, a co dwadzieścia kilka lat dochodzi do eskalacji przemocy i w niewyjaśnionych okolicznościach giną dzieci.