Przejdź do głównej zawartości

Business English Magazine nr 46

Najnowszy Business English Magazine jest już w kioskach, warto więc zerknąć, co czeka na Was w bieżącym wydaniu. A trochę tego jest.


BUSINESS ENGLISH MAGAZINE

Business English Magazine to jedyny magazyn na polskim rynku, dzięki któremu poznasz język angielski biznesowy. Powstaje przy współpracy polsko-brytyjskiego zespołu i jest biznesowym magazynem dla polskojęzycznych czytelników. Zawiera polskie słownictwo do anglojęzycznych artykułów. Wybrane artykuły można odsłuchać online w formacie MP3 dostępnych za pośrednictwem kodów podanych w czasopiśmie. 

Magazyn skierowany jest do menedżerów, dyrektorów, właścicieli firm, pracowników międzynarodowych przedsiębiorstw, ekonomistów, specjalistów, studentów, ludzi aktywnych i otwartych na świat oraz do wszystkich, którym w pracy potrzebny jest język angielski biznesowy.

Już w pierwszym tekście (Night Owls Versus Early Birds), jednym z dwóch krótkich artykułów, serwowanych niejako na rozgrzewkę, znalazłam coś na swój temat. I nikt mi nie wmówi, że ranny ptaszek może się zmienić w nocnego marka – jestem najlepszym przykładem na to, że to nie możliwe, a teraz mam jeszcze na to pisemny dowód.


To tak na marginesie, a teraz wróćmy do tematu. Bieżący numer został podzielony na czternaście działów, w którym znajdziemy dwadzieścia artykułów, w większości obszernych, zajmujących trzy-cztery strony, test gramatyczno-leksykalny oraz krótkie notki z sylwetkami znanych ludzi oraz dwiema mini-recenzjami.

Jak zwykle, najciekawsze informacje znalazłam w działach International oraz Travel, tym razem interesujące okazały się również Cover Story i Business Profile:
  • A Little Place in the Sun poświęcony jest zachwytowi, z jakim Brytyjczycy widzieli w Hiszpanii idealne miejsce na spędzenie emerytury i masowej ucieczce ze słonecznego południa, gdy zaczął się kryzys.
  • Vietnam – Country of Contrast, jak wskazuje tytuł opowiada o Wietnamie – krótko o historii, nieco dłużej o obecnej sytuacji gospodarczej.
  • The Trashy Millionaire to rzut oka na sylwetkę jednego z najbardziej interesujących, a jednocześnie najbogatszych Chińczyków, milionera Chena Guangbiao, obecnego w mediach nie tylko ze względu na krociowe zyski.
  • Howard Schultz’s Starbucks, czyli słów kilka na temat jednej z największych sieci kawiarnianych.
  • Wallmart: a Retail Revolution, czyli nadal jesteśmy w kręgu jednej z największych amerykańskich sieci, tym razem  odsłonie supermarketu i jego założycieli.
  • A Diamondin the Rough: Armenia at a Crossroads, czyli spojrzenie na kraj, o którym na co dzień niewiele słychać w naszych mediach, a który ma naprawdę wiele do zaoferowania, zwłaszcza dla turystów.
Do każdego z artykułów dołączona jest obszerny słowniczek wraz z zapisem fonetycznym poszczególnych słów i wyrażeń. Ponadto dwanaście tekstów dostępnych jest w wersji audio do pobrania ze strony wydawnictwa, a do czterech dołączone są również krótkie filmy. Bardzo cenię sobie tę formę przekazu, zwłaszcza że pozwala nie tylko na ćwiczenie czytania ze zrozumieniem, ale również stymuluje rozumienie żywego, mówionego języka.

Wbrew tytułowi, „Business English Magazine” nie jest skierowany jedynie do osób zainteresowanych zgłębianiem języka biznesowego. Ze względu na zróżnicowaną tematykę doskonale zdaje egzamin jako magazyn dla wszystkich władających płynnym, raczej zaawansowanym angielskim. Polecam!


 Za egzemplarz magazynu serdecznie dziękuję wydawnictwu Colorful Media

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Top 10 książek na Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia to idealny czas, by nieco zwolnić i zatopić się w przyjemną lekturę. Warto też odpowiednim jej wyborem wprawić się w świąteczny nastrój już wcześniej. Dzisiaj przygotowałam dla Was zestawienie książek, których akcja ściśle wiąże się ze Świętami. Zapewniam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Na początek nieco tradycyjnie i nostalgicznie:
1. "Opowieści wigilijne" Charles Dickens 

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby opowieści o Scrooge'u, którego w wigilijną noc nawiedziły cztery duchy, by wskazać mu nową ścieżkę w życiu. Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazało się niedawno nowe tłumaczenie tej opowieści, zawierające drugą historię autora, również utrzymaną w klimacie bożonarodzeniowym zatytułowaną "Nawiedzony". Właśnie się nią zaczytuję, wrażenia z lektury za kilka dni.

"100 książek, które trzeba przeczytać" według BBC

Ranking "100 książek, które trzeba przeczytać" stworzony przez BBC pojawiał się już na wielu blogach, a dzisiaj gości także u mnie. Nie jest to lista idealna, już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że znaczną część umieszczonych na niej pozycji to książki brytyjskich autorów, zdecydowanie zaś brak na nich wielu znaczących książek pisarzy z innych państw. Nie brak też tu dziwnych wpadek, np. umieszczenia "Opowieści z Narnii" oraz  "Lwa, czarownicy i starej szafy" w oddzielnych punktach. Podobnie sytuacja wygląda z dziełami zebranymi Szekspira oraz "Hamletem" umieszczonym oddzielnie. 
Niemniej jednak postanowiłam sprawdzić, ile to zacnych książek jest już za mną (są one wytłuszczone) i... wynik wypada słabiutko... Jedynie 34 pozycje. Pociesza mnie fakt, że co najmniej drugie tyle znam z ekranizacji bądź fragmentów. Listę będę na bieżąco aktualizować, mam nadzieję, że za kilka miesięcy będzie już wyglądała o niebo lepiej :) A jak wyglądają Wasze w…

"To" Stephen King

Czy się unoszą? O tak. One pławią się w powietrzu.
W moje ręce ponownie trafiła książka Stephena Kinga, która swego czasu zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że mimo upływu kolejnych lat niektóre sceny nadal tak żywo były wyryte w mojej pamięci, że mimo zagłębiania się w kolejne w powieści grozy i horrory, „To” niewzruszenie tkwiło na szczycie mojej prywatnej listy tych najlepszych. I po której nigdy nie potrafiłam już z ufnością spojrzeć na żadnego klauna.
W monstrualnych rozmiarów opowieści King przenosi nas do Derry, podobnego do tysięcy innych prowincjonalnych amerykańskich mieścin. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Z nieznanych przyczyn przestępczość jest tu większa, ludzie bardziej brutalni i bezwzględni, a co dwadzieścia kilka lat dochodzi do eskalacji przemocy i w niewyjaśnionych okolicznościach giną dzieci.