Przejdź do głównej zawartości

English Matters - Only Women / Only Men

Najnowszy numer specjalny magazynu „English Matters” zaskoczyło mnie niekonwencjonalnym pomysłem wydania dwóch wersji – dla kobiet i dla mężczyzn. Dzisiaj biorę pod lupę obydwa z nich (choć tego drugiego teoretycznie nie powinnam chyba ruszać…).WOMEN ONLY 

Magazyn dla kobiet został podzielony na sześć działów, w których można znaleźć dwanaście artykułów.

Sekcja Beauty, jak sama nazwa wskazuje, poświęcona została urodzie i kosmetykom. Można w niej artykuły poświęcone m.in. właściwościom owoców i warzyw, które można wykorzystywać w codziennym dbaniu o wygląd, zastosowaniu botoksu, a także firmom kosmetycznym, takim jak Avon czy Amway. 

W Celebs zostały przedstawione sylwetki dwojga znanych postaci ze świata filmu i mody. Najpierw jedno z największych ciach Hollywood, czyli Channing Tatum, a potem rzut oka na Mirandę Kerr.


Dział Mutual Attraction skupia się na relacjach damsko-męskich. Po pierwsze, wyniki sondy przeprowadzonej wśród mężczyzn w wieku 20-30 lat na temat ich ideału kobiety. Po drugie, przewodnik, jak poznać, czy obiekt Twoich westchnień, nie jest przypadkiem… gejem. A po trzecie, analiza tekstu piosenki Seal „Kiss from a rose”.Dzięki Budgetowi poznacie sposoby, jak przełamać nieśmiałość i powszechną wśród wielu kobiet skłonność do poddawania się, gdy nadchodzi moment negocjowania o podwyżkę lub awans.

Z kolei dzięki Travel przeniesiemy się do krainy Robin Hooda, Nottingham, gdzie można znaleźć wiele ciekawych, a dodatkowo romantycznych, miejsc na wypad we dwoje.

A na koniec, w dziale Leisure krótka historia… piżamy. To tak na rozluźnienie :)

MEN ONLY

Wprawdzie w lustrze od blisko trzydziestu lat widzę kobietę, ale magazyn przeznaczony dla mężczyzn przeczytałam nawet z większym zainteresowaniem niż ten dla kobiet. Znajduje się w nim jedenaście artykułów podzielonych na siedem działów.

Na początek coś dla fanów nowinek technologicznych i gadżetów, czyli rzut oka na różnorodne, czasem wręcz dziwaczne, aplikacje, które mogą ułatwić życie, bądź narobić wstydu (jak np. GymShamer), a także bliższe przyjrzenie się wypasionej wili Billa Gatesa. Jest też coś dla stylowych mężczyzn, czyli prezentacja różnych modeli zegarków, wraz z opisem i zdjęciamiW dziale pod wiele mówiącą nazwą Naked Truth można znaleźć między innymi sposoby jak uwieść kobietę odpowiednio przyrządzonymi potrawami, przybliżenie sylwetek twórców najsłynniejszych pism pornograficznych oraz kilka słów na temat kalendarza Pirelli.

Trzy artykuły zostały poświęcone podróżom oraz aktywności fizycznej. Jako świetne miejsce dla fanów niemal wszystkich sportów, poczynając od rowerzystów, poprzez narciarzy, a na wielbicielach wędrówek kończąc, zaprezentowane zostało Trentino-Alto Adige w północnych Włoszech. Ponadto jest tu także słów kilka na temat ćwiczeń na siłowni oraz słynnej imprezie sportów ekstremalnych X Games.

A dla tych wolących odpoczynek w cichym zaciszu wygodnego fotela, przedstawiony został ranking książek, które każdy mężczyzna powinien przeczytać.


Pomysł wydania dwóch różnych wersji magazynu jest ciekawy, choć jednocześnie tematyczny podział artykułów wydał mi się nieco stereotypowy – kobitki niech czytają o kosmetykach i romantycznych historiach, a faceci dostają porcję seksu i sportów ekstremalnych. Niemniej całość czyta się przyjemnie, zwłaszcza że pomaga szlifować język angielski. No i okładki są chyba najlepszymi z dotychczasowych.

Za egzemplarz magazynu serdecznie dziękuję wydawnictwu Colorful Media

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Top 10 książek na Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia to idealny czas, by nieco zwolnić i zatopić się w przyjemną lekturę. Warto też odpowiednim jej wyborem wprawić się w świąteczny nastrój już wcześniej. Dzisiaj przygotowałam dla Was zestawienie książek, których akcja ściśle wiąże się ze Świętami. Zapewniam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Na początek nieco tradycyjnie i nostalgicznie:
1. "Opowieści wigilijne" Charles Dickens 

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby opowieści o Scrooge'u, którego w wigilijną noc nawiedziły cztery duchy, by wskazać mu nową ścieżkę w życiu. Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazało się niedawno nowe tłumaczenie tej opowieści, zawierające drugą historię autora, również utrzymaną w klimacie bożonarodzeniowym zatytułowaną "Nawiedzony". Właśnie się nią zaczytuję, wrażenia z lektury za kilka dni.

"To" Stephen King

Czy się unoszą? O tak. One pławią się w powietrzu.
W moje ręce ponownie trafiła książka Stephena Kinga, która swego czasu zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że mimo upływu kolejnych lat niektóre sceny nadal tak żywo były wyryte w mojej pamięci, że mimo zagłębiania się w kolejne w powieści grozy i horrory, „To” niewzruszenie tkwiło na szczycie mojej prywatnej listy tych najlepszych. I po której nigdy nie potrafiłam już z ufnością spojrzeć na żadnego klauna.
W monstrualnych rozmiarów opowieści King przenosi nas do Derry, podobnego do tysięcy innych prowincjonalnych amerykańskich mieścin. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Z nieznanych przyczyn przestępczość jest tu większa, ludzie bardziej brutalni i bezwzględni, a co dwadzieścia kilka lat dochodzi do eskalacji przemocy i w niewyjaśnionych okolicznościach giną dzieci.

"100 książek, które trzeba przeczytać" według BBC

Ranking "100 książek, które trzeba przeczytać" stworzony przez BBC pojawiał się już na wielu blogach, a dzisiaj gości także u mnie. Nie jest to lista idealna, już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że znaczną część umieszczonych na niej pozycji to książki brytyjskich autorów, zdecydowanie zaś brak na nich wielu znaczących książek pisarzy z innych państw. Nie brak też tu dziwnych wpadek, np. umieszczenia "Opowieści z Narnii" oraz  "Lwa, czarownicy i starej szafy" w oddzielnych punktach. Podobnie sytuacja wygląda z dziełami zebranymi Szekspira oraz "Hamletem" umieszczonym oddzielnie. 
Niemniej jednak postanowiłam sprawdzić, ile to zacnych książek jest już za mną (są one wytłuszczone) i... wynik wypada słabiutko... Jedynie 34 pozycje. Pociesza mnie fakt, że co najmniej drugie tyle znam z ekranizacji bądź fragmentów. Listę będę na bieżąco aktualizować, mam nadzieję, że za kilka miesięcy będzie już wyglądała o niebo lepiej :) A jak wyglądają Wasze w…