English Matters nr 49

Najnowszy numer „English Matters” jest już dostępny w sprzedaży, a jego okładka z pewnością przykuje uwagę fanów jednego z najpopularniejszych obecnie seriali BBC, „Sherlock”.

Bieżące wydane to dziesięć obszernych artykułów podzielonych tematycznie na osiem działów. Tradycyjnie też połowa z nich dostępna jest w wersji MP3 do pobrania na telefon lub komputer.

W This and That znajdziecie swój horoskop z przymrużeniem oka, kilkanaście powszechnie stosowanych tautologii oraz pierwsze, krótkie spotkanie ze znajdującym się na okładce Benedictem Cumberbatchem.

W People and Lifestyle, najobszerniejszym w obecnym numerze dziale, odtwórca roli Sherlocka Holmesa został wzięty pod lupę, podobnie zresztą jak sam serial i pozostali aktorzy grający w nim główne role. Ciekawym artykułem okazał się również wywiad z Markiem Wałuskim, autorem książki „Wałkowanie Ameryki”, rozprawiającej się z powszechnie panującymi błędnymi wyobrażeniami na temat życia w Stanach Zjednoczonych.

Jeden z artykułów w dziale Culture z pewnością zainteresuje blogerską brać, dotyczy bowiem popularnych obecnie vlogów oraz przybliża wady i zalety tego typu internetowej działalności. Z kolei drugi znajdujący się tu tekst pokazuje, że reformy emerytalne wzbudzają kontrowersje nie tylko w Polsce. Ken Brewer przybliża bieżącą sytuację w Wielkiej Brytanii i świeżo wprowadzone tam zmiany.


Travel przeniesie nas do dalekiego, egzotycznego Pekinu, gdzie po prostu trzeba zobaczyć Zakazane Miasto, czy Wielki Mur Chiński. Z kolei dział Technology skupia się tym razem na dronach, ich krótkiej historii oraz wykorzystaniu.

Sekcje Language oraz Conversation Matters są najbardziej skupione na nauce języka. Dzięki pierwszej można poznać pochodzenie popularnych zwrotów, których autorami okazali się pisarze, tacy jak William Shakespeare czy Charles Dickens. Natomiast drugi dział zawiera przykładowe rozmowy telefoniczne i wyjaśnienia typowych zwrotów.

Na sam koniec czeka nas Leisure i tekst motywujący do ruszenia na siłownię, a jednocześnie przybliżający słownictwo związane z ćwiczeniami i sportem.

Jak zawsze z przyjemnością przeczytałam kolejny numer „English Matters”, który stanowi świetne uzupełnienie tradycyjnej nauki języka angielskiego. Osoby na poziomie średniozaawansowanym nie powinny mieć problemu ze zrozumieniem znajdujących się w nim artykułów, a trudniejsze zwroty wyjaśnione zostały w słowniczku. Polecam.

Za egzemplarz magazynu serdecznie dziękuję wydawnictwu Colorful Media

Komentarze

 1. Zapowiada się kolejny ciekawy numer. Super.

  OdpowiedzUsuń
 2. przeczytałam już prawie cały :) fajny jest ten numer

  OdpowiedzUsuń
 3. Okładka jest świetna :)) Wnętrze pewnie też super, a angielski uwielbiam, może kupię :)
  Bardzo ładny masz nagłówek.
  Zapraszam do mnie

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak jak napisałaś, to zdecydowanie dobry dodatek do nauki języka:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja znów utknęłam w martwym punkcie ze swoją nauką j.ang.....

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie zaczynam czytać ten numer, choć znowu bardziej interesują mnie wydania specjalne.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz