Zadaj pytanie i zgarnij książkę, czyli czego jeszcze nie wiesz Remigiuszu Mrozie

Znacie już serię "Parabellum"? Czytaliście "Wieżę milczenia"? A może po prostu podoba Wam się ich autor, Remigiusz Mróz, i chcecie go o coś zapytać? Dzisiaj macie szansę zaspokoić swoją ciekawość, a jednocześnie wygrać jeden z dwóch pakietów jego książek.

Lektura dwóch tomów cyklu "Parabellum": "Prędkość ucieczki" oraz "Horyzont zdarzeń" sprawiła mi naprawdę dużą przyjemność, czemu zresztą dałam wyraz w recenzjach, które mieliście okazję przeczytać już jakiś czas temu. Dlatego chciałabym Wam również dać szansę ich poznania, a jednocześnie przybliżyć Wam sylwetkę ich autora.

Remigiusz Mróz

Aby Was zachęcić, ujawniam trzy pierwsze pytania, które sama zamierzam zadać:
 1. Czy wie Pan już, ile tomów będzie liczyć cykl "Parabellum" i kiedy możemy spodziewać się jego kolejnej części? 
 2. Pańska debiutancka powieść to kryminał przeniesiony w amerykańskie realia, z kolei "Parabellum" to już powieść sensacyjno-historyczna. Który gatunek jest Panu bliższy i w którym czuje się Pan swobodniej?
 3. Podobno bardzo lubi Pan twórczość Stephena Kinga (czemu osobiście wcale się nie dziwię). Jaka jest Pana ulubiona powieść jego autorstwa i dlaczego?
A teraz Wasza kolej! Szczegóły znajdziecie w regulaminie znajdującym się poniżej.

REGULAMIN KONKURSU
 1. Organizatorem konkursu jest autorka bloga Kącik z książką.
 2. Konkurs trwa od 17 do 30 lipca 2014 włącznie.
 3. Aby wziąć udział w konkursie należy zadać pytanie panu Remigiuszowi Mrozowi w komentarzu poniżej lub wysłać je na adres kacikzksiazka@gmail.com.
 4. Osoby nie posiadające konta na Bloggerze lub G+ zobowiązane są do pozostawienia w komentarzu adresu e-mail w celu weryfikacji zwycięzcy.
 5. Zwycięzcami zostaną autorzy trzech pytań, które najbardziej zainteresują pana Remigiusza Mroza. Decyzja o ogłoszeniu zwycięzcy jest nieodwołalna.
 6. Sponsorem nagród (trzy pakiety książek "Parabellum. Prędkość ucieczki" oraz "Parabellum. Horyzont zdarzeń") jest Instytut Wydawniczy Erica.
 7. Zwycięzcy są zobowiązani wysłać maila z danymi adresowymi na adres kacikzksiazka@gmail.com w ciągu tygodnia od dnia ogłoszenia wyników. Po tym terminie nastąpi wybór nowych zwycięzców.
 8. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
A więc do dzieła! Szerzcie też dobrą nowinę przekazując informację dalej :)


Zapraszam Was także do odwiedzenia strony autora oraz jego bloga.

Komentarze

 1. 1. Skąd pomysł na taką nazwę cyklu?
  2.Czy historia była Pana miłością od dzieciństwa czy może narodziła się później,jeśli tak to w jakich warunkach?
  3.Jak widziałby Pan ekranizację Parabellum-reżyser, aktorzy?

  OdpowiedzUsuń
 2. 1) Czy, któryś z bohaterów Pańskiego cyklu posiada cechy wyglądu bądź charakteru Pańskich przyjaciół lub Pana?
  2) Z którym z bohaterów mógłby Pan się zaprzyjaźnić?
  e-mail: urszula.aaa@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. 1.Ile potu,krwi i łez kosztuje pana napisana kolejna książka a może jest wprost przeciwnie i budzi się pan rano z gotowym pomysłem na ciekawą książkę?Ciekawi mnie to jak to jest u młodego zdolnego mężczyzny pisarza?
  2.Umiałby pan sprzedać duszę i przenieść się na ogromną kasę do goracej i słonecznej Californii,gdzie jest tylko przemysł na zarabianie a nie sztuka.Czy za wielkie mógłby pan za pieniądze pisać na przykład scenariusze dla tych największych wytwórni filmowych.Czy żadna palma i lazur nieba w pana sercu nie są w stanie konkurować z wierzba płaczącą i roztopami w marcu,stawiam w pana przypadku na wierzbę i roztopy...ela
  eluchi1974@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Często miewa pan tzw. blokadę pisarską? Jeśli tak, to w jaki sposób pan sobie z nią radzi?

  mcdaro@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 6. na woblinku polecam jest promocja na ebooki pana Mroza za mniej niż 15 każdy..

  http://woblink.com/autor,remigiusz-mroz,7808

  OdpowiedzUsuń
 7. 1) Co zainspirowało Pana do napisania cyklu Parabellum?
  2) Kto jest Pana ulubionym autorem powieści wojennych i dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Przyznajmy szczerze, żyjemy w takich czasach, że wojna wisi gdzieś w powietrzu. Wybucha wojna, co Pan w takiej sytuacji robi? Jeżeli wyruszyłby Pan na wojnę, czy zabicie człowieka, w imieniu ochrony kraju, byłoby dla Pana ogromnym problemem?
  2. Pod Pana dom/mieszkanie przywędrował kot przybłęda, jego sierść cała czarna, a gdy tylko Pana widzi, od razu się łasi, szukając otuchy. Czy przygarnąłby Pan takiego zwierzaka? Oraz jakie imię by nosił? Postawiłby Pan na coś oklepanego, czy wręcz odwrotnie?

  Pozdrawiam,
  Adriana
  riana@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Dobry wieczór, zgłaszam się i ja :)

  1. "– Jeanno, kobiety potrafią kochać o wiele mądrzej niż my! One nie kochają mężczyzny dla jego wyglądu. Nawet jeśli on się im bardzo podoba. – Joaquin westchnął błogo. – Kobiety kochają cię przez wzgląd na twój charakter. Twoją siłę. Twoją mądrość. Albo dlatego, że potrafisz zaopiekować się dzieckiem. Bo jesteś dobrym człowiekiem, masz honor i godność. One kochają cię inaczej niż mężczyzna kobietę. Nie z powodu kształtnych łydek ani nie dlatego, że w swoim garniturze budzisz zazdrość u jej koleżanek z pracy. Owszem, istnieją też takie kobiety, ale są tylko jak zły przykład dla innych" (Nina George "Lawendowy pokój"). Co sądzi Pan o tym cytacie? Czy uważa Pan, że kobiety i mężczyźni inaczej kochają? Co dla mężczyzn jest ważne w miłości, w wyborze Tej jedynej?

  2. Wspominając dzieciństwo nasuwa mi się obraz moich dziadków, którzy siedzą przed kominkiem: dziadek pali fajkę, w całym domu unosi się zapach wanilii, a babcia robi na drutach ciepły sweter dla kolejnego wnuka. W kominku pali się ogień, w domu jest ciepło i przyjemnie, a dziadek zaczyna gawędzić o czasach wojennych (mój dziadek przeżył I i II wojną światową). Czasem babcia coś dopowie i tak za każdym razem moja wiedza o tych czasach się pogłębia. Na lekcjach historii w szkole bardzo często wykorzystywałam te wiadomości, co bardzo podobało się moim nauczycielom. Oczywiście również dużo czytam książek o tematyce historycznej, wojennej. Czy i Pan czerpał też wiadomości od dziadków, a potem wykorzystał w swoich powieściach? Czy może dzięki rozmowom z dziadkami czy też innymi członkami rodziny naszły Pana konkretne pomysły do wykorzystania w swoich książkach?

  3. W Polsce rynek wydawniczy jest bardzo pokaźny. Mamy to szczęście, że jest dużo wydawnictw, ale jak tworzyć w Polsce i nie zwariować, a przy tym jeszcze zarobić na życie, czynsz i opłaty? Czy jest szansa wydać książkę, zwłaszcza debiut, bez protekcji, sponsoringu i tzw. „pleców”? Jakich rad udzieliłby Pan początkującym pisarzom, zwłaszcza tym, którzy się boją, że zostaną odrzuceni przez wydawcę?

  Pozdrawiam serdecznie, Iza, izka3@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Lubimy grać i oczywiście wygrywać. Popularną grą w Polsce jest toto-lotek. Dziś wygrywa Pan horrendalną sumę pieniędzy. I co wtedy? Zakłada Pan swoje wydawnictwo? Może kupi Pan bezludną wyspę i w spokoju będzie tam Pan tworzył kolejne dzieła? A może zbuduje Pan super nowoczesny szpital i ludzi będą tam leczenie bez kolejek i bezpłatnie? Co zrobi Pan z tą ogromną sumą pieniędzy?

  2. Nauka, studia są ważne w dzisiejszym świecie. Dzięki nim realizujemy marzenia, rozwijamy się. Dyplom magistra otwiera młodym ludziom bramę do dalszej kariery, dobrej pracy. Ja spotykam się jednak z coraz mniejszą popularnością studiowania wśród moich znajomych. Wiele osób mówi, że po co studiować? Żeby pracować na zmywaku w UK niepotrzebny jest dyplom magistra. Liczy się pomysł, wiedza praktyczna i znajomości. Jest Pan doktorantem. Jak przekonałby Pan młodych ludzi do zgłębiania wiedzy i podjęcia pracy na uczelni? Domyślam się, że oferowane stypendium doktoranckie nie zapewnia godnego życia i trzeba dorobić.

  3. Jest Pan autorem już 3 książek. Jakie jest największe zawodowe marzenie? O jakiej nagrodzie literackiej Pan marzy i dlaczego akurat o tej? Czy zdobycie wymarzonego trofeum zmieni coś w Pańskim życiu?

  Pozdrawiam, teresakacza@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Czy istnieje jakiś magiczny sposób, aby otrzymać/ zakupić (kolejny, ponieważ jednego zestawu jestem już szczęśliwą posiadaczką ;D) cyklu Parabellum z Pańskim autografem? Próbowałam wyszukać różnych sposobów na zdobycie w/w podpisu, mało tego, posunęłam się nawet do uruchomienia mojego tajnego wywiadu w okolicach Opola, który... niestety zawiódł ;-)

  daria.pietrzyk@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Czy pisząc książkę, inspirował się Pan losami konkretnych postaci historycznych?
  2. Czy nawiązuje Pan emocjonalne więzi z bohaterami własnych książek?
  3. Jaka postać z czasów II wojny światowej robi na Panu największe wrażenie?

  maupa23@interia.eu

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Na Pana blogu od czasu do czasu można poczytać o Pana wyprawach w Tatry, które sama darzę bezgraniczną miłością i oddałabym wiele, by móc chociaż kilka razy do roku pochodzić po tatrzańskich szlakach. Czy istnieje miejsce w Polskich/Słowackich Tatrach, które ma dla Pana wyjątkowe znaczenie?
  2. Jak Pan uważa, z którym z zagranicznych pisarzy znalazłby Pan wspólny język i wiele tematów do rozmów?

  magda.ciukaj@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz