"English Matters" nr 47

Lipiec warto powitać ze świeżutkim numerem "English Matters", który od kilku dni jest już dostępny w sprzedaży.

W bieżącym numerze znajdziecie osiem działów (w tym jeden zupełnie nowy), a w nich dwanaście artykułów, z których część natchnęła mnie prawdziwie wakacyjnym nastrojem.

This & That 
Na początek, w ramach rozgrzewki, dostajemy porcją matematyki. Ale spokojnie, nie ma tu żadnego liczenia, żadnych całek czy trygonometrii, tylko wyjaśnienia, jak odczytywać różne symbole. Ponadto, znajdziecie tu także kilka literackich cytatów oraz porcję nazw własnych, które wywołują uśmiech u każdego Anglika. No bo czy można na poważnie sięgnąć po paczkę Megapussi i przepić ją Pee Colą? ;)
People & Lifestyle 
Z przyjemnością przeczytałam rozmowę z Martinem Addisonem, z zawodu nauczycielem angielskiego, a z zamiłowania... tatuażystą (Getting Ink Done). Ponadto w dziale znajdują się także artykuły poświęcone niezwykłym architektonicznym wybrykom (Home Sweet Home – New Faces of Architecture) oraz nowozelandzkiej piosenkarce (Lorde – Queen Bee).

Culture
Mój ulubiony dział, jak zawsze spełnił moje oczekiwania. Autor pierwszego artykułu (British or English – a Clash of Personalities?) przybliża nieco rozdźwięk między tym, co jest uznawane za brytyjskie a co za angielskie. Dotyczy to przede wszystkim tego, za kogo uważają się mieszkańcy Wysp, czy w głębi serca czują się Brytyjczykami, czy raczej  bliższe są im regionalne podziały.
Z kolei drugi tekst (Bad Boys) opowiada o czterech kryminalistach z różnych stron świata, którzy w jakiś sposób na dłużej zagościli w świadomości społeczeństwa. Znalazł się tu także Janosik.

Language
Artykuł Personal Native Tutor z pewnością przekona część z Was, by rozpocząć zajęcia z nauczycielem angielskiego, który będzie native speakerem. Znajdziecie tutaj zalety takiego sposobu nauki języka oraz polskie strony internetowe, gdzie można nawiązać kontakt z osobami, dla których angielski jest językiem ojczystym.

Science
Osoby martwiące się niezbyt wysokimi wynikami testów IQ mogą spać spokojnie. Autor Intelligence: More Than Just a Number przekonuje, że według najnowszych badań wcale nie mierzą one wiarygodnie poziomu naszej inteligencji. Ponadto rozprawia się z powszechnymi mitami na temat ludzkiego umysłu i zdolności.

Travel
Powyższy dział skutecznie przenosi nas w wakacyjne klimaty - najpierw nad Morze Śródziemne (Malta: the Jewel of the Med), a potem odkrywając niezwykłe zakątki na terenie Wielkiej Brytanii (Behind the Scenes of Britain).

Conversation Matters
To zupełnie nowy dział w magazynie, w którym znajdziecie przykładowe rozmówki na różne tematy. Tym razem na tapecie flirtowanie (Flirting).

Leisure
last but not least, rzut oka na to, co oglądają brytyjskie nastolatki w przerwach między Facebookiem a Twitterem, czyli British Teenage Viewer.

Jak w każdy numerze, do każdego artykułu dołączony jest słowniczek trudniejszych wyrażeń, a sześć artykułów można pobrać w formie pliku MP3. Ponadto na stronie wydawnictwa można pobrać dodatek "At the Airport".

Za egzemplarz magazynu serdecznie dziękuję wydawnictwu Colorful Media

Komentarze

 1. Ja to w ogóle jestem pod wrażeniem wszystkich angielskojęzycznych magazynów :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie czytam ten numer:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też. Bardzo mi się podoba ten numer.

   Usuń
  2. Ja również niedługo go zrecenzuję.

   Usuń
 3. Numer dostałam dosłownie 2 dni temu, zatem niedługo zapoznam się z artykułami.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz