Angielski w karteczkach, czyli dobre fiszki nie są złe

Fiszki do nauki języków obcych mają niemal tylu samo zwolenników co przeciwników. Sama dopiero odkrywam tę formę nauki, pracując na czwartym bodajże zestawie w historii mojego obcowania z językiem angielskim.

Dzisiaj chciałabym Wam krótko przedstawić zestaw fiszek, który okazał się prawdziwym wyzwaniem, ale w bardzo pozytywnym tego słowa znaczeniu. Pierwsza część kursu "Angielski w karteczkach. Słownictwo dla zaawansowanych" to 1000 fiszek zawierających zwroty na poziomie C1 według standardu EU, a CAE według egzaminów UK.Fiszki zostały podzielone na ponad dwadzieścia kategorii, wśród których znajdują się między innymi: praca i biznes, dom i rodzina, edukacja i nauka, kultura i sztuka, zdrowie, wygląd i moda. Każda oznaczona została oddzielnym znaczkiem graficznym.

Same fiszki wyglądają tradycyjnie, ale prezentują się naprawdę przyjemnie. Oprócz danego słowa lub wyrażenia znajduje się na nich także zdanie, które pokazuje, jak używać go w praktyce. Jeżeli fraza posiada kilka znaczeń, są one prezentowane oddzielnie.


Omawiając jakiś czas temu Fiszki na ostro, narzekałam na brak zakładek, które pomagają w utrzymaniu porządku w fiszkach i usprawniają naukę. Te, które znalazłam w bieżącym zestawie są jednymi z najlepiej wykonanych spośród tych, jakie miałam okazję widzieć. Przegródka niby rzecz niewielka, ale gdy ładnie się prezentuje cieszy oko, zwłaszcza, gdy ktoś (tak jak ja) ma naturę wzrokowca.


W pudełku znajdziemy także małą płytkę, na której znajdują się nagrania nie tylko do bieżącego zestawu, ale także do pozostałych dwóch części kursu dla zaawansowanych oraz z zestawów: Medycyna, Prawo, Business oraz Phrasal Verbs.


"Angielski w karteczkach" bardzo pozytywnie zaskoczył mnie doskonałą jakością i estetyką wykonania. Poziom słownictwa jak najbardziej odpowiada poziomowi, który widnieje na opakowaniu (co jest o tyle istotne, że nie zawsze reklama pokrywa się z prawdziwą wersją produktu). Amatorom fiszek oraz wszystkim osobom pragnącym poszerzać słownictwo na poziomie zaawansowanym serdecznie polecam.

Za możliwość zgłębiania nowego słownictwa serdecznie dziękuję serwisowi W karteczkach.


Komentarze

 1. Wszyscy uczą się albo doszkalają angielski chyba i ja zacznę :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fiszki są świetne, na razie mam kilka zestawów, ale jak już się z nimi zapoznam to pewnie zwrócę uwagę także na ten :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooo, u mnie też sprawdził się zestaw fiszek tego wydawnictwa!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bez tych przegródek faktycznie zestaw byłby 'łysy'. Na to samo zwróciłam uwagę przy fiszkach na ostro :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam już inny taki zestaw jednak tego też poszukuję.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz