Przejdź do głównej zawartości

Angielski w karteczkach, czyli dobre fiszki nie są złe

Fiszki do nauki języków obcych mają niemal tylu samo zwolenników co przeciwników. Sama dopiero odkrywam tę formę nauki, pracując na czwartym bodajże zestawie w historii mojego obcowania z językiem angielskim.

Dzisiaj chciałabym Wam krótko przedstawić zestaw fiszek, który okazał się prawdziwym wyzwaniem, ale w bardzo pozytywnym tego słowa znaczeniu. Pierwsza część kursu "Angielski w karteczkach. Słownictwo dla zaawansowanych" to 1000 fiszek zawierających zwroty na poziomie C1 według standardu EU, a CAE według egzaminów UK.Fiszki zostały podzielone na ponad dwadzieścia kategorii, wśród których znajdują się między innymi: praca i biznes, dom i rodzina, edukacja i nauka, kultura i sztuka, zdrowie, wygląd i moda. Każda oznaczona została oddzielnym znaczkiem graficznym.

Same fiszki wyglądają tradycyjnie, ale prezentują się naprawdę przyjemnie. Oprócz danego słowa lub wyrażenia znajduje się na nich także zdanie, które pokazuje, jak używać go w praktyce. Jeżeli fraza posiada kilka znaczeń, są one prezentowane oddzielnie.


Omawiając jakiś czas temu Fiszki na ostro, narzekałam na brak zakładek, które pomagają w utrzymaniu porządku w fiszkach i usprawniają naukę. Te, które znalazłam w bieżącym zestawie są jednymi z najlepiej wykonanych spośród tych, jakie miałam okazję widzieć. Przegródka niby rzecz niewielka, ale gdy ładnie się prezentuje cieszy oko, zwłaszcza, gdy ktoś (tak jak ja) ma naturę wzrokowca.


W pudełku znajdziemy także małą płytkę, na której znajdują się nagrania nie tylko do bieżącego zestawu, ale także do pozostałych dwóch części kursu dla zaawansowanych oraz z zestawów: Medycyna, Prawo, Business oraz Phrasal Verbs.


"Angielski w karteczkach" bardzo pozytywnie zaskoczył mnie doskonałą jakością i estetyką wykonania. Poziom słownictwa jak najbardziej odpowiada poziomowi, który widnieje na opakowaniu (co jest o tyle istotne, że nie zawsze reklama pokrywa się z prawdziwą wersją produktu). Amatorom fiszek oraz wszystkim osobom pragnącym poszerzać słownictwo na poziomie zaawansowanym serdecznie polecam.

Za możliwość zgłębiania nowego słownictwa serdecznie dziękuję serwisowi W karteczkach.


Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Top 10 książek na Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia to idealny czas, by nieco zwolnić i zatopić się w przyjemną lekturę. Warto też odpowiednim jej wyborem wprawić się w świąteczny nastrój już wcześniej. Dzisiaj przygotowałam dla Was zestawienie książek, których akcja ściśle wiąże się ze Świętami. Zapewniam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Na początek nieco tradycyjnie i nostalgicznie:
1. "Opowieści wigilijne" Charles Dickens 

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby opowieści o Scrooge'u, którego w wigilijną noc nawiedziły cztery duchy, by wskazać mu nową ścieżkę w życiu. Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazało się niedawno nowe tłumaczenie tej opowieści, zawierające drugą historię autora, również utrzymaną w klimacie bożonarodzeniowym zatytułowaną "Nawiedzony". Właśnie się nią zaczytuję, wrażenia z lektury za kilka dni.

"To" Stephen King

Czy się unoszą? O tak. One pławią się w powietrzu.
W moje ręce ponownie trafiła książka Stephena Kinga, która swego czasu zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że mimo upływu kolejnych lat niektóre sceny nadal tak żywo były wyryte w mojej pamięci, że mimo zagłębiania się w kolejne w powieści grozy i horrory, „To” niewzruszenie tkwiło na szczycie mojej prywatnej listy tych najlepszych. I po której nigdy nie potrafiłam już z ufnością spojrzeć na żadnego klauna.
W monstrualnych rozmiarów opowieści King przenosi nas do Derry, podobnego do tysięcy innych prowincjonalnych amerykańskich mieścin. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Z nieznanych przyczyn przestępczość jest tu większa, ludzie bardziej brutalni i bezwzględni, a co dwadzieścia kilka lat dochodzi do eskalacji przemocy i w niewyjaśnionych okolicznościach giną dzieci.

"100 książek, które trzeba przeczytać" według BBC

Ranking "100 książek, które trzeba przeczytać" stworzony przez BBC pojawiał się już na wielu blogach, a dzisiaj gości także u mnie. Nie jest to lista idealna, już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że znaczną część umieszczonych na niej pozycji to książki brytyjskich autorów, zdecydowanie zaś brak na nich wielu znaczących książek pisarzy z innych państw. Nie brak też tu dziwnych wpadek, np. umieszczenia "Opowieści z Narnii" oraz  "Lwa, czarownicy i starej szafy" w oddzielnych punktach. Podobnie sytuacja wygląda z dziełami zebranymi Szekspira oraz "Hamletem" umieszczonym oddzielnie. 
Niemniej jednak postanowiłam sprawdzić, ile to zacnych książek jest już za mną (są one wytłuszczone) i... wynik wypada słabiutko... Jedynie 34 pozycje. Pociesza mnie fakt, że co najmniej drugie tyle znam z ekranizacji bądź fragmentów. Listę będę na bieżąco aktualizować, mam nadzieję, że za kilka miesięcy będzie już wyglądała o niebo lepiej :) A jak wyglądają Wasze w…